Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.2
/ 10
14 oy

2012 - ABD

Komedi

90 Dak.PT90M

Mike Birbiglia Joe Birbiglia Seth Barrish

Film Özeti

“Size bir hikaye anlatacağım, gerçek bir hikaye… Her zaman insanlara şunu söylerim,” diyor izleyiciye komedyen/oyun yazarı/ yönetmen Mike Birbiglia otobiyografik ama kurgusal eserinin başlangıcında. Birbiglia sinematik bir suret yaratırken alaycılığını da yanına alıyor. Stand-up komedyeninin gecikmiş kariyerin verdiği stresle, kontrolünden çıkmak üzere olan bayat bir ilişkiyle ve göz ardı edemeyeceği düzeye ulaşmış uyurgezerlikle verdiği mücadelesinin hikayesini izliyoruz.Başarılı tek kişilik gösteriden uyarlanan SLEEPWALK WITH ME kişisel bir acıyı komik bir hikayeye dönüştüren tutkulu ve özel hikaye anlatımına iyi bir örnek. Ira Glass’in hem yapımcılığını hem de yardımcı senaristliğini üstlendiği SLEEPWALK WITH ME Lauren Ambrose (“Six Feet Under”), Carol Kane (Taxi), James Rebhorn (Meet the Parents), Cristin Milioti (“30 Rock”) gibi isimlerin de yer aldığı bir film. Samimi bir dile sahip olan Mike Birbiglia hem komik hem dramatic olan güçlü ve hüzünlü bir esere imza atıyor.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen cansaka
Tüm yorumlar (7)
importante (Profesyonel) | 24 Mart 2014, 14:41

izlerken sıkmayan,konusuyla içine çeken sıcak bir film.senaryosu,oyunculukları gayet güzel.izlenmesini önerdiğim yapımlardan.10/7

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 20 Mart 2014, 12:02

Rem uykusu davranış bozukluğu üzerine yarı komedi yarı drama bir film. Pek dalgaya alınıpta gülünecek yada vah vah edilecek bir yanı da yok vesselam. Filmi çekenin aklına "şöyle şöyle bir film yapayım" diye gelmiş yapmış; izlemezseniz kaybınız olmaz.

Cevap Yaz
0
0
kulki (Figuran) | 08 Eylül 2013, 22:12

şu günlerde evlensem mi evlenmesem mi çatışması yaşayan arkadaşlar izlesin.diğer sinema sevenlere uzak durun tavsiyesini (haddim olmayarak) bulunuyorum.

Cevap Yaz
0
0
walkingmovie (Figuran) | 22 Şubat 2013, 22:06

Senaryosu daha önce denk gelmediğiniz türden ve iyi oyunculuklarla süslenmiş bir film..

Cevap Yaz
0
2
charming-lifepattern (Dublör) | 11 Şubat 2013, 00:58

biraz zaman israfı oldu sanki.Oysaki ismi ve konusu oldukça cezbediciydi yani sürükleyici bir film olacağını umut etmiştim ama bir yerden sonra sıkıldığımı bile hissettim.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz