Issız Adam

Bütün Fragmanlar ►
Issız Adam (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
3369 oy

07 Kasım 2008

Dram

105 Dak.PT105M

Çağan Irmak

2958 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Alper 30lu yaşlarda, gurme sayılacak düzeyde yemek kültürü olan kendi restoranının sahibi iyi bir aşçıdır. Lüks yaşamayı seven, işinde başarılı ama özel yaşantısını her gün farklı kadınlarla birlikte olarak düzene koyamamış, hayatını; yaptığı yemekler, günübirlik ilişkiler, paralı kadınlar üçgeninde yaşayan birisi iken; Hayatının akışı, bir gün Beyoğlu' nun arka sokaklarında, aradığı eski plak için bir kitapçıya girmesiyle değişir. Ada 20' li yaşlarının sonlarında, güzel, çocuk kostümleri tasarlayıp diken, Alper' in modern yaşamının aksine çok mütevazı, hayatta fazla inişleri çıkışları olmayan genç bir kadındır. Bir gün eski bir kitabi bulabilmek için Beyoğlu' nda dolaşırken Alper ile ayni kitapçıya girer. Çapkın bir adam olan Alper, Ada' nın güzelliğinden etkilenir ve Ada' yı takip etmeye başlar. Ada' nın aradığı kitabi bulmuştur. ilk sayfasına telefon numarasını yazar. Ada' nın işyerine kadar devam eden takip, Alper' in tanışma bahanesiyle aldığı kitabı Ada' ya vermesiyle son bulur. Ada ve Alper' in yaşamlarında ilk defa karşılaştıkları tutkulu aşkın ilk sinyalleri bu kitapla başlar. Alper kopamadığı özgür hayatinin içersinde Ada' ya yer açmaya çalıştıkça, yaşamının daraldığını fark eder. Aşkı ve özgürlüğü arasında kalan Alper' in sessiz çığlıklarını duyamayan Ada, kendini aşkın rüzgârına kaptırmıştır bir kere; Ve yaşam bir kere daha aşk oyununun perdelerini Ada ve Alper için açacaktır. Issız Adam, modern hayatın yalnızlaştırdığı insanları anlatan, yemekler, anneler, eski şarkılar ve aşk üzerine bir film.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen jaki
Popüler Yorumlar
Hwoaranq (Efsane) | 08 Kasım 2013, 02:07

Hayatımda izlediğim en kötü Türk filmlerinden birisi bana göre.. Çağan Irmak gibi birine yakıştıramadım.

3
+10
gokhan_saygili2 (Amatör) | 24 Ağustos 2013, 01:27

TAM BİR FİYASKO ! ! ! Filmin özeti : 100de 80i Sevişme / 100de 20si film 1 Buçuk Saatimi Nasıl Böyle Boş Bir Film İçin Harcadım Hala Onun Üzüntüsündeyim. Bu Filme Güzel Diyipte Yorum Yapan Arkadaşlara Gerçekten YAZIKK... Hayatımda İzlediğim En BERBATT Filmm......

1
+8
Tüm yorumlar (2141)
kemalyardimsever (Amatör) | 10 Nisan 2014, 22:12

bi kere böyle film olmaz. seslendirme olmamış, efektler olmamış konuşmalar çok havada kalmış. zaten çok yapmacık, gerçeği hiç yansıtmıyo, biliyosunuz böyle filmlerde gerçeğin iyi yansıtılması lazım. çok zorlama olmuş. konuşmalar falan çok çakma yani. oyunculukları hiç beğenmedim. kostüm tasarımları kesinlikle olmamış. mekanlar ve renkler de olmamış. replikler de olmamış. zaten o rolün adamı değil hiçbir oyuncu. mutfak olmamış, restoran hiç olmamış. ne bileyim daha farklı olmalıydı sanırım. ev dekorasyonları da olmamış, aydınlatmalar yanlış yerleştirilmiş. bardaklar yanlış seçilmiş. alper'in annesinin kıyafetleri çok çakmaydı. hem o nası kasaba lan öyle, olur mu öyle kasaba? istanbul da olmamış hem, öyle istanbul mu olurmuş? istiklal de olmamış, sinema zaten hiç olmamış. kahvelerin tadı kötüydü banane. öyle hikaye de olmaz. böyle aşk mı olur ulan? yalan, yaşanmaz böyle bişi. kim yaşamış ki? kim yaşadıysa çıksın gelsin. hele hele böyle bir süre sonra karşılaşmak falan hiç mümkün mü ulan? olmaz. olmuyor, böyle film olmaz ben beğenmedim.

hem zaten izlemedim ben banane, böyle film mi izlenirmiş? beğenmedim. yanlış yaptın bana çağan ırmak. yoo yoo öyle bakma, gerçekten olmamış banane. böyle hikaye mi olur ulan? gerçek olmaz böyle bişi. o restoranın hali neydi öyle hem? çok yapay çok.

yanlış yaptın çağan, yanlış

beğenmedim.

Cevap Yaz
0
0
CCCarleoneCCC (Figuran) | 09 Nisan 2014, 17:07

Film çok güzeldi ve cinsellikle alakası yoktu.

Cevap Yaz
-1
+0
Kandinsky (Amatör) | 18 Mart 2014, 20:24

Çok beğendim.. Kendine güvenemeyenler izlemesin. Sonra cinsellik felan diye başlarlar..

Cevap Yaz
0
3
bbuse (Figuran) | 13 Mart 2014, 21:24

Cemal Hünal ve Melis Birkan harikaydınız oyunculuklar çok iyiydi bir kere ve gerçekten ağlatan bir filmdi.. Unutulmayacak türde bir aşkın dramı bence hatta efsane olarak kalabilir bu film çok az kötü eleştri aldı çoğunluk filmin etkisinde kalanlardan.

Cevap Yaz
0
3
delijenes (Amatör) | 04 Mart 2014, 20:50

Bu filmdeki hikaye yaşadıklarına biraz denk gelirse hiç şansın yok çok fena dokunur.
Bu devirde aşk filmi yapmak ve inandırıcı olması çok zordur. Çağan Irmak bizim algımıza 2 beden büyük film yapar. O anda hoşlanmazsın seneye tam olur.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz