Selam

Bütün Fragmanlar ►
Selam (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
547 oy

29 Mart 2013

Dram

103 Dak.PT103M

Necati şahin

238 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Onlar, ardında bıraktıkları vatan, ana, baba, kardeş, yar ve yâranlarının hasretini yüreklerinin en kuytusunda saklayarak gittiler. Filmde yer alan 3 öğretmenin birbirinden ayrı hikayesi, zaman zaman birbiriyle kesişirken, çoğu zaman binlerce kilometreyle birbirinden ayrılıyor. Ortak noktaları ise; idealleri, fedakarlıkları ve Türkiye sevdaları.

"Selam" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Popüler Yorumlar
batwoone (Artist) | 01 Nisan 2013, 01:14

Sitenin 7 yıllık üyesi ve eski müdavimlerindenim...2 yıldır beğenmediğim yeni konseptten dolayı girmiyordum ama sırf bu filme yorum yapmak için ve olumlu olumsuz tepkileri merak ettiğim için girdim...Ben bir cemaat mensubu değilim ve önyargısız bir şekilde filmi izledim. Film için tek eleştirim gerçek bir senaryodan yola çıkmasına rağmen süre olarak kısa kalması. Ön yargılı arkadaşlara da Oscar'lı Cate Blanchett'lı Bradd Pitt'li ve Alejandro Gonzales İnnaritu'nun yönettiği Babel filminden ne farkı olduğunu sormak isterim? Ama yok çünkü biz algısal olarak kapalıyız zaten yapamayız, beceremeyiz, biz Türk milletiyiz ya neyi becermişiz şimdiye kadar her yaptığına b.k atılası milletiz. Biz de gelmez bir daha Yılmaz Güney'ler, Nuri Bilge'ler(Zati onlara da değer vermeyiz ya kendimizce beğenmeyiz)Arkadaşlar İsmail Baki saçmalığı yerine tercih edilebilecek izlerken yargılanmaması aksine düşünülmesi gereken bir film...Kimlik çatışması yaşamayın. Not: NE Zaman gazetesi okurum, ne de Sözcü. Ben sadece yapılana değer veririm.

2
+21
Som (Dublör) | 08 Nisan 2013, 17:45

Filmde 3 Türk 3 ayrı ülkeye gidip gittikleri yere selam götürüyorlar. Sevgi barış kardeşlik var olan ne kadar güzel duygu varsa alıp gidiyorlar. Yani küfreder gibi eleştirenleri bu kadar rahatsız eden ne olabilir? Bu yorumların sahibi ya filmi izlememiş afişteki başörtülü kızı görüp " aha türban! heheyt küfredeceeem yehuu" kafasındadır, ya Türk düşmanıdır filmde Türk karakterlerin bu kadar güzel yansıtılmasını kaldıramamıştır, ya da ırkçının önde flama taşıyanıdır Will Smith'in profiline daha önce pis zenci falan yazmışlığı olabilir. Filmin teknik anlamda bir kusuru vardır orasını anlamam, bilmem ama anlatılmak istenen ve konunun işlenişi dört dörtlük. Beğenmeyen bir daha izlesin olmazsa bir daha izlesin er ya da geç beğenir insan sonuçta.

0
+18
Tüm yorumlar (274)
Boracan2013 (Figuran) | 02 Nisan 2014, 21:56

harika bir senaryo muhteşem bir hikaye ve harikulade bir film. mutlaka izleyin... ama lütfen ön yargılar ile izlemeyin. tüm siyasi görüşünüzü bir kenara bırakın bu ülkenin bir evladı olarak izleyin ve izlettirin.

Cevap Yaz
-1
+0
sedalee (Figuran) | 07 Mart 2014, 01:20

bu filmin yorumuna SELAMÜN ALEYKÜM diyerek başlamak istiyorum .öncelikle cemaat olaylarını bir kenara bırakıp önyargısız bir şekilde filmi izleyin,gerçekten temiz kalpleri ile hizmet için ,yardım için başka ülkelere giden iyi insanlar olduğuna inanmaya çalışın...

Cevap Yaz
0
1
Kartal1453 (Amatör) | 26 Şubat 2014, 02:33

Filmdeki yel gerçek hayattaki asla aynı değil bildiğin şarlatan ordusu bu cemaat. bide kendilerine cemaat dedirtmeyi başarmışlarya pes doğrusu oysaki cemaat dediğin yurdundan kaçıp dış güçlerle memleketinin kuyusunu kazmaz. lanet olsun o Fetoşa ve ona inanana.

Cevap Yaz
-3
+3
koreanuser (Amatör) | 01 Mart 2014, 23:54

Pardon ama , bilebilmen için içinde olman gerekir , bilip bilmeden böyle saçma yorumlar yapıp içine de bir güzel siyaseti karıştırmışsın , sevmediğin insanlar için başkalarına da kir atma , cemaatten olup olmamak önemli değil. Gerçekten saf kalplerle gidip yabancı ülkelerde bu görevi gören insanlar var , hatta eski bir öğretmenim bile , bu yüzden suçu olmayan insanlara çamur atma, cemaatten olmasak da böyle insanları takdir et bence , ayrıca araştırmadan da yorum yapma.

-1
+0
Kartal1453 (Amatör) | 02 Mart 2014, 00:55

koreanuser bilip bilmeden değil ben yıllarca içerlinde kaldım onlarda doğru yolda olanlar sadece nurcular fetocular değil yani gerçekten bediüzzamanın yolunda gidenler dürüst ve hizmet derdinde olanlar onların hizmeti kurana fetoşların hizmeti cukkaya bilip bilmeden asıl sen konuşma bence :D gönderdikleri öğretmenlerin bile belirli maaşını kesiyorlar yoksa zaten hiç çalıştırmıyorlar kabul etmeseler :D neyse sende insansın sende haklısın görüşlerinde düşüncelerinde. siyaset kısmına gelince ben siyaseti karıştırmıyorum onlar karıştırıyor emin ol daha dün fetoşa küfredenelr bu gün cıkar için birlikte neyse senin doğruların sana benimkiler bana. filme gelince ben filmi kötülemedim film güzel ama filmdeki gibi olaylar öyle işlemiyor öğretmenler gerçekten hak için ordalar ama başındaki ler sanmıyorum ben onu kasdettim

0
1
koreanuser (Amatör) | 02 Mart 2014, 22:21

O zaman başındakiler diyebilirdin , neyse ya filme kötü demişssin gibi olmuş yalnız

0
0
samuray34amo (Amatör) | 22 Şubat 2014, 23:15

Beğenmek için cemaat mensubu olmaya gerek yok. Açık ve net... Zaten bunların hepsi de yaşanmış olaylarmış duyduğuma göre.

Cevap Yaz
-1
+0
koreanuser (Amatör) | 28 Ocak 2014, 01:01

Mükemmelden başka yorum olamazdı herhalde

Cevap Yaz
-2
+0
Görüşleriniz