Kaç Para Kaç

Kaç Para Kaç (1999) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
81 oy

17 Aralık 1999

Dram

100 Dak.PT100M

Reha Erdem

74 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Bir gömlekçi dükkanını işleten, kendi halinde, sıradan, monoton bir yaşam süren Selim ve karısı Ayla'nın hayatına büyük bir para girer. Para; evlenmiş, boşanmış, bodrum katında annesiyle yaşayan, gündüzleri vitrin gezen ve dış dünyayla tek ilişkisi televizyon olan komşuları Nihal'i de etkiler. Ve küçük yaşantılarına giren bu büyük paranın, küçük bir suçu ve büyük bir trajediyi getirmesi kaçınılmaz bir hal alır.

Filmi Ekleyen LENIX
Tüm yorumlar (42)
delijenes (Amatör) | 06 Mart 2014, 19:34

Sade hayat süren saf bir insanın hayatına aniden bir çanta dolusu para girerse o para ne olur o hayat ne olur. Güzel bir film oyunculuklar da öyle. Reha Erdem'in 7 den 70 e hitap eden nadir filmlerinden.

Cevap Yaz
0
0
gogola (Artist) | 13 Şubat 2014, 23:24

Müthiş yönetmenin ilk filmlerinden. Film konu itibariyle günümüz idolü parayı anlatıyor. Yıllar geçsede kendisi hiç değişmeyen parayı. Başroldeki karekter gibi insanlar günümüzde var mıdır bilinmez ama varsa da ben rastlamadım. Film tek bir ana konu üzerinden diğer yan konulara fazla dağılmadan ilerlediği için bir noktadan sonra monotonlaşıyor ve sanki aynı çemberde dönmekten sıkışıyor. Karekter tekrarlar yapmak zorunda kalıyor. Çünkü aynı savaşı hep aynı taktikle oynuyor. Sıkışıyor, içerde kalıyor, geçici çözümle devam ediyor, çözümler aynı. Oyunculuk olarak ise Bennu Yıldırımlar ve Zuhal Gencer başarılı. Taner Birsel konusunda ise biraz kuşkuluyum, sanki daha uygun bir oyuncu seçilebilirmiş. Ama yinede parayla girmiş olduğu psikolojik savaşta fena kotarmıyor. Mekanlar ve görüntüler olması gerektiği gibi. Filmin en güzel yanı finali, şaşırtıcı ve iyi düşünülmüş. Sıkışmış kavanozun patlaması gibi. İzlenebilecek kalitede güzel bir yapım.

Cevap Yaz
0
1
wbhypnose (Efsane) | 21 Ocak 2014, 12:38

Hani bazen kıyıda kenarda bazı filmler kalmıştır da bir türlü izleme fırsatı olmamıştır, bu filmde onlardan. En düzgün insanı bile para değiştirebiliyor ya da para karşısında değişiyor insanlar işte burası muallakta bilemiyorum. İnsanoğlunun ne olursa olsun bir türlü doymadığını gösteriyor. Özellikle sonu bu kadar da olmaz dedirtiyor, bir anda şaşıp kaldım diyebilirim bu kadarını hiç beklemiyordum doğrusu. Güzel bir filmdi, tavsiye edilir. Taner Birsel oyunculuğunu konuşturmuş gerçekten.

Cevap Yaz
0
1
mestame (Figuran) | 10 Kasım 2013, 03:37

sıkıyönetim kalktı herkes istediği gibi kaçabilir anaon sundan sonraki kaçışlar o sahne birbirlerini kovalamaları,kaçmaları oldukça iyiydi.Filmin adı kaç para kaç filmin oyuncusu aslında her şeyin oyuncusu para?harbiden kaç para kaç?

Cevap Yaz
0
0
mehmet_uludemir (Amatör) | 29 Temmuz 2013, 02:10

bu filmi nette bulamadım ben ya

Cevap Yaz
0
0
mestame (Figuran) | 10 Kasım 2013, 03:39

politik film net...

0
1
Görüşleriniz