Muhalif Başkan

Muhalif Başkan (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8
/ 10
91 oy

03 Mayıs 2013

Komedi

kasım uçkan

16 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Beldelerine hiç yabancı ve yerli turist gelmeyen halkın Belediye Başkanını protesto etmesi sonucu başkan bu sezonda kasabada turist patlaması olacağı sözünü verir. Öfkeli kalabalık ona bir şans daha tanımak için meydanı terk eder. Kasaba halkına söz veren belediye Başkanı, buraya nasıl turist çekebileceğini kara kara düşünür. Önüne gelene akıl danışır,her kafadan sesler yükselir. En nihayetinde kasabada yapılacak bir güzellik yarışmasıyla buranın hem medyanın hem de turistlerin uğrak yeri olacağına karar verilir. Başkan hiç vakit kaybetmeden kollarını sıvar, İstanbul'daki bir manken ajansla irtibata geçer... Ve olaylar böyle başlar.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen MrQ
Popüler Yorumlar
yesil01 (Amatör) | 05 Nisan 2013, 21:27

Ferhan şensoy ben komedyenim diyene ders verir, onun reel ve politik iğnelerini seviyorum...

2
+9
hakandoganamed (Dublör) | 05 Mart 2013, 19:53

ferhan şensoyun yaptığı mizahı sevıyorum..ferhan şensoy varsa kötü olmaz emınım..

3
+7
Tüm yorumlar (41)
CONVAYNE (Artist) | 14 Mart 2014, 11:05

Bildik, bomboş, ideolojik, eskilerde kalmış Türk politik komedisi. Her zaman olduğu gibi klişeler yumağı ve karakterler abartılı; bir kısım aşırı düzenbaz iken bir kısım da aşırı şerefli. Aralara yine komiklik olsun diye seks esprileri eklenmiş, senaryo diye de bir şey yok zaten maksat "memleketim hali" demek olsun işte. İşin özü F. Şensoy hep orjinal işlere el atıyordu lakin bu sefer eskimiş bir piyasa da olsa ona uymuş.

Cevap Yaz
0
0
77 (Figuran) | 04 Mart 2014, 15:28

orta seviyenin üstüne bile çıkamıyan tarzda bir film.. en AZINDAN ferhan şensoyun PARDON' gibi bir siyasi hiciv-komedisi varken bu filmi izlemek abes kaçar.. iyi seyirler

Cevap Yaz
0
1
ferubjk (Amatör) | 17 Şubat 2014, 13:44

Ferhan Şensoy var, izleyin bence 10/7.3

Cevap Yaz
0
1
delijenes (Amatör) | 15 Şubat 2014, 15:46

Filmdeki madrabaz karakterler hep bildiğimiz ve bıktığımız tipler. Ferhan Şensoy hayal kahramanı yani dümdürüst pımpırıl bir belediye başkanı ve aile babası. Yerli film seyrederken memleketin halini bilerek seyretmek lazım. O yüzden bu değerli kadroya laf etmek saygısızlık olur. Ferhan babanın sonlara doğru çocuklarına nikah masasında nasihat sahnesi şahaneydi. Evleneceklere küpe olsun.

Cevap Yaz
0
0
ysnydn (Profesyonel) | 03 Şubat 2014, 15:50

Filmi çok beğendiğimi söyleyemem. Komedi filmi olmasına rağmen komedi ya da güldürü sahnesi neredeyse hiç yoktu. Senaryonun da çok iyi olduğu söylenemez. Filmde dikkat çeken tek şey Ferhan Şensoy. Herkes Ferhan Şensoy'un oyunculuğundan bahsetmiş, tüm yorumlara katılıyorum, son derece kusursuz bir oyuncu ama Dost Elver'i de unutmamak lazım bence :) Türkiye'nin geride kalmış en kaliteli tiyatrocularından biri bence. Bu filmde de gayet iyiydi.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz