Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol

Mandela: Long Walk to Freedom

Bütün Fragmanlar ►
Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol (2013) afişi Facebook'ta Paylaş Seanslar
Ekle
6.9
/ 10
91 oy

04 Nisan 2014

BiyografiDramTarih

146 Dak.PT146M

William Nicholson

46 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dünyaya ilham vermiş, bir liderin etkileyici gerçek hayat hikayesi. Filmde Nelson Mandela´yı Idris Elba oynuyor.
 
5 Aralık 2013 tarihinde hayata gözlerini yuman, Güney Afrika´nın efsaneleşen özgürlük savunucusu Nelson Mandela´nın yaşamını kronolojik biçimde takip eden film, Mandela´nın bir taşra kasabasındaki çocukluğundan başlayarak, Güney Afrika´nın demokratik seçimlerle iş başına gelen ilk başkanı olmasına kadar geçen sürecini sinemaya taşıyor.
 
Mandela, henüz genç bir hukuk öğrencisiyken, politikaya duyduğu büyük ilginin sonucunda Güney Afrika´da demokrasinin en önde gelen savaşçılarından biri olur. 1964 yılında çarptırıldığı hapis cezasıyla birlikte kontrol altına alınsa da 27 yılın ardından özgürlüğüne kavuştuğunda mücadelesine devam eder. 1993 yılında Nobel Barış Ödülü´ne layık görülen Mandela, bir yıl sonra ülkenin ilk siyahi başkanı olarak göreve gelir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen dirty54
Popüler Yorumlar
sezer_eryolcu (Dublör) | 02 Mart 2014, 21:03

Eğer siz Hala kürtleri yok sayıyorsanız Mandela Türkiye'nin verdiği ödülü almamak ile çok doğru bir karar almıştır bu insani olarak böyle. Birde dini açıdan bakın insanları ırkları tarafından da sınıflandırmak doğru değildir.

2
+12
ondercavdarci (Amatör) | 07 Aralık 2013, 00:23

1992'de ATATÜRK BARIŞ ÖDÜLÜ'nü geri çevirip ermeni diasporası ve 40.000 vatandaşımızın katili apdullah öcalanın serbestliğine ilişkin yanlış açıklamalarda bulununca gözümden düştüğü doğrudur. O yüzden bırakın Afrika'da özgürlüğü ele almış biri olmasını Uzaylılarla dost teması kursa boş..gerçi ikisi de boş benim için.

8
+10
Tüm yorumlar (40)
azizcan_cu (Amatör) | 13 Nisan 2014, 23:36

Malcom X filminden yola çıkarak böyle özgürlük için idol olmuş insanların filmlerinin çekilmesinden yanayım. Bu kelimenin sadece lafta kalmaması insanların sahip oldukları özgürlüğü bilmeleri aslında nasıl bir insan yaşayabilir ama biz nasıl yaşıyoruz gibi düşünceleri kafamızda uyandırması için çok iyi mantıkla kurulmuş bir filim olabileceği kanısındayım. Filmi daha izlemediğim için film hakkında şuan pek bişey söylemiyorum sadece beklentilerim bunlar ama şunları da söylemek isterim ki özgürlük kelimesi bizim ülkede ve birçok ülkede bizim gibi yani halktan insanların kendilerini avuttukları bir kelimeden ibaretr. Literaturde yeri vardı sadece. Hiyerarşik olarak bizim özgürlüğümüz devletin başbdakilerin elinde ve şuan da yok zaten. Keşke şuan bizim ülkede de söylendiği gibi özgürlüğü halkçılığı savunan ve lideri gözüken biri olsa. Mandelanın ülkemiz için neler aöylediğini bilmyorum yanlş bişi söylediyse kendyle çelişmştir ama bunn dışnda adam dünyada ses getirmiş bir liderdir ve saygı duymak bizim insani görevimizdir nasıl ki diğer milletlerin Atatürke saygı göstermeleri gerektiği gibi.

Cevap Yaz
0
0
azizcan_cu (Amatör) | 13 Nisan 2014, 23:35

Malcom X filminden yola çıkarak böyle özgürlük için idol olmuş insanların filmlerinin çekilmesinden yanayım. Bu kelimenin sadece lafta kalmaması insanların sahip oldukları özgürlüğü bilmeleri aslında nasıl bir insan yaşayabilir ama biz nasıl yaşıyoruz gibi düşünceleri kafamızda uyandırması için çok iyi mantıkla kurulmuş bir filim olabileceği kanısındayım. Filmi daha izlemediğim için film hakkında şuan pek bişey söylemiyorum sadece beklentilerim bunlar ama şunları da söylemek isterim ki özgürlük kelimesi bizim ülkede ve birçok ülkede bizim gibi yani halktan insanların kendilerini avuttukları bir kelimeden ibaretr. Literaturde yeri vardı sadece. Hiyerarşik olarak bizim özgürlüğümüz devletin başbdakilerin elinde ve şuan da yok zaten. Keşke şuan bizim ülkede de söylendiği gibi özgürlüğü halkçılığı savunan ve lideri gözüken biri olsa. Mandelanın ülkemiz için neler aöylediğini bilmyorum yanlş bişi söylediyse kendyle çelişmştir ama bunn dışnda adam dünyada ses getirmiş bir liderdir ve saygı duymak bizim insani görevimizdir nasıl ki diğer milletlerin Atatürke saygı göstermeleri gerektiği gibi

Cevap Yaz
0
0
dustopikzat (Amatör) | 12 Nisan 2014, 14:16

siyah beyaz çatışması film arkadaş, Afrika afrikalılarındır... Sömürücü beyazların değil...

Cevap Yaz
0
0
omer_karaoglan (Amatör) | 09 Nisan 2014, 20:27

Biyografi tarih sevenler için kaçırılmaması gerek ayrı film internetede düşmüş

Cevap Yaz
0
0
deniz_aktas_908579 (Amatör) | 08 Nisan 2014, 02:24

mandela yanlış yapmış olabilir yanlış sözler kurmuş olabilir gerçekleri bilmeden bizim iç sorunumuz olan bir konuda yorum yapmış olabilir ama bu film onun savaşçı biri olmasını ve herkesin eşit olmasını savunuan bir düşünceye sahip olduğu için yapılmış bir filmdir eleştiri yaparken bile yanlış yerden giriyorsunuz... türkiye ye göre kahraman olmayabilir ama güney afrikaya göre dünyanın en büyük kahramanlarından biri... nasıl bize ve bir çok ülkeye göre Mustafa Kemal ATATÜRK büyük bir kahraman ve liderse onlara özgürlüğü getiren mandela da bir kahramandır... her haltı kendinize göre yorumlamayın... Yaşadıgı cografyaya göre yorum yapmayı bilmiyorsanız o zaman eleştiride bulunmayın... Film gayet başarılı bir konuya sahip ve ben yarın izlicem bu filmi .. Unutmayın beyler bayanlar her insan hata yapabilir. Büyük önderimiz ATATÜRK hiç hata yapmamışmıdır sanki hayatı boyunca.. devlet başkanı olmak hata yapamaz anlamına gelmiyor..

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz