Cadılar Zamanı

Season Of The Witch

Bütün Fragmanlar ►
Cadılar Zamanı (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
1779 oy

14 Ocak 2011

AksiyonFantastikMacera

95 Dak.PT95M

Bragi F. Schut

1670 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

'Season of the Witch'; 14. yüzyılda Kara Veba'nın yayıldığı dönemlerde, cadı olduğundan şüphelenilen bir kızın taşınmasına yardım eden şövalye Behman (Nicholas Cage'ın macerasını anlatacak.

Filmi Ekleyen EstebanPablo
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 17 Mayıs 2013, 12:05

Önce filmin gişe başarısından bahsetmeliyim Çünkü gişede başarılı olmuş bir yapımdır olumsuz yorumlara rağmen. 40 milyon dolarlık bütçesine karşılık 90 milyon dolar kazanç elde etmiştir bu film. Ortaçağ dönemlerinde kadınların Cadı oldukları gerekçesiyle öldürüldükleri Tarihi bir gerçektir. Cadı meselesinin üzerine Veba ve Haçlı seferleri gibi ciddi konuları işlemeleri ve bunları harmanlamış olmaları da takdir edilesidir. Çünkü film bir cadı avı gibi başlarken birden Haçlı seferleriyle devam etmekte. Sonrasında Vebayı işin içine katarak bu işi sonlandırmak yolunu seçmişler. Nicolas Cage ve Ron Perlman Filmde Haçlı seferlerinde olan 2 arkadaş asker rolünde. Fakat filmin burada bir eleştirisi vardır. Bu 2 arkadaş Masumları öldürdüklerinin farkına varıp Haçlı seferlerinden ayrılıyorlar. Hatta bu sırada Haçlı seferlerini yöneten Rahiple dalga dahi geçmişler.'' Pederin suratını gördün mü? Kutsal suyuna işenmiş biri bir surat ifadesi vardı'' gibi bir replikle. Zaten Filmin sonunda - Spoiler olabilir - Haçlı seferlerini yöneten Rahip'in Şeytanın ta kendisi çıkmış olması Haçlı seferlerine ve Kliseye olan sert bir eleştiridir. Bu açıdan Bu senaryosunun fazlasıyla cesurca işler çıkarttığını düşünüyorum. Ki bunun dışında da Film İnsanlar neden savaşıyor ? Masum insanlar, Çocuklar, kadınlar neden öldürülüyor ? gibi düşüncelerle Savaşa karşı olumsuz bir tutum sergileyerek Barışçıl bir duruş sergilemektedir. Senaryosunun dışında Film Görsel anlamda güzel kareler bize sunmakta. Sadece Manzara değil Ortaçağ dönemlerini yansıtabilen dekorları, Kostümleri, Kasvetli atmosferi filmin diğer başarılı noktalarıdır. Efectler de çok iyidi sadece son bölümlerde ki alevle ilgili olan efectler hariç. Filmin bazı sahneleri de çok hoşuma gitti. Kurt saldırıları, Arabayı asma köprüden geçirmeye çalıştıkları sahne, Şeytana kafa atma sahnesi vs. Bunun gibi mükemmel bir çok sahnesi var. İşin özü Haçlı seferlerini eleştiren, Rahiple dalga geçen, Dönemin Cadı gerçeklerine değinen, Savaş karşıtı ve dönemi iyi yansıtmış kaliteli bir yapımdır. Imdb puanının düşük olmasının sebebi de budur Benim düşüncem. Nicolas Cage adamım her role yakıştığı gibi bu role de çok yakışmış. 10/ 8.3

0
+9
ferdi92 (Dublör) | 05 Ağustos 2012, 04:14

Bence film çok iyiydi ama son sahnede hayal kırıklığına uğradım açıkcası izleyenler beni iyi anlar :) ona rağmen başarılı bir yapım olmuş.

0
+7
Tüm yorumlar (1060)
Atehaa (Profesyonel) | 13 Nisan 2014, 19:56

Aynen öyle çok fazla şey beklemeyin ama kesinlikle sıkılmazsınız, sanırım bu sebepten bir çok otobüs firması o küçük ekranlar için seçtikleri filmin arasına koymuş bunu ve yine aynı sebepten bir çok Tv kanalıda gösteriyor dolayısıyla 5-6 defa izledim sayılır :)

Cevap Yaz
0
0
yilmazbahadir (Amatör) | 14 Mart 2014, 16:09

pek bişey beklemeyin
ama kendini sıkmadan izlettiriyor

Cevap Yaz
0
1
Zeistx (Amatör) | 14 Mart 2014, 00:51

Öncelikle filmi 2011 yılında çıkışından 2 gün sonra Bakırköy Avşar sinemalarında kendi evimdeki odam kadar bir odada izlemiştim , bide bütün koltuklar doluydu havalandırma yoktu keyif hiç yoktu yani nede olsa 6 TL...

Filme gelirsek 2 yıl öncesinde her filme iyi diyen biri , böyle en kötü aksiyon filmine ve YüzüklürinEfendisi hastası olarak ortaçağ filmlerine bayılırken bu filmin çıkışında mutsuzdum , o mutsuzluk giden 6 TL'yeydi..

Tamam bir emek var ama Fragmanda...Filmin kendisinde bir gram kayda değer emek olduğunu düşünmüyorum , Nicolası ne biçim filmlere alet etmişler bide ona üzülüyorum bana göre para vermeden izlenicek zaman geçirilicek bir film , yoksa öyle aham şahım bir tarafı yok..

Cevap Yaz
-1
+0
sametdmrr (Figuran) | 27 Şubat 2014, 23:55

final sahnesi çok hayal kırıklığına uğrattı

Cevap Yaz
0
2
krez (Profesyonel) | 23 Şubat 2014, 19:35

süre uzun olmasına rağmen bana kısa gibi geldi.film güzeldi

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz