Göz

The Eye

Bütün Fragmanlar ►
Göz (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3
/ 10
1478 oy

29 Şubat 2008

2008 - KanadaABD

DramGerilimKorku

98 Dak.PT98M

Sebastian Gutierrez Jo Jo Yuet-chun Hu

1722 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Sydney Wells, Los Angeles'lı bir viyolonselisttir. Ancak çocukluğunda geçirdiği bir olayla gözleri kör olmuştur. Hayatı boyunca kornea nakli yapılmasını bekleyen Sydney'in beklediği an gelmiştir. Doktorunun kendisine uygun bir korneanın bulunduğunu haber vermesi üzerine Sydney hemen ameliyat kararı alır. Operasyonun ardından Sydney, Doktor Paul Faulkner'ın yardımlarıyla yeniden görmeye başlar.
Ancak bir süre sonra Sydney, tuhaf gölgeler ve hayallerin arasında sıkışıp kalacaktır. Gördüğü hayaller onu arkadaşları ve ailesinden giderek uzaklaştırır. Nakil edilen gözler yalnızca bu dünyayı değil, doğaüstü olayların kapılarını açmıştır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen indiana-jones
Popüler Yorumlar
Magnet (Jön) | 15 Eylül 2012, 04:00

Gördüklerin gerçek mi, doğru şeye mi bakıyorsun? Ya uzun zamandır göremiyorsan, gördüklerinin gerçek olduğuna nasıl emin olabilirsin? Bu karşındaki gerçekten duvar mı, yoksa bir manzara mı ya da görür gibi olduğun şey duman mı, gölge mi? Sadece göz, oyun oynamıyor böyle zamanlarda insana, beyin de tüm bilmecelerini çıkarıyor ortaya. Yaşayıp yaşamadığını kavrayamama durumuna kadar giden bir ruh haliyle baş etmeye çalışmak, kendine ait olmayan gözlerle görmeyi tecrübe etmek, başka bir insandan parça taşımak... Daha da ötesi onu hissetmek! Onun hayatını, onun üzüntüsünü, onun intikamını yaşamak. Ölü bile olsa onla dertleşmek, üzüntüsüne ortak olmak. Bilimsel olarak da organ nakli gerçekleştirilen kişilerde donörlerin bazı özelliklerini kaptığı gözlenmiş. Tabii ki filmde olağanüstü olaylar kullanılmış ve sanat adına olay abartılmış ama böyle şeylerin olabileceği ihtimali bile ilginç ve çekici geliyor. Sydney çocukluğunda geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybediyor, bu hayata alışmışken kornea ameliyatıyla yeniden görme yetisini kazanıyor. Her şey umduğu gibi gitmiyor bu aşamada. Olmayan şeyler, en azından doğaüstü şeyler görmeye başlayınca ve üstüne sosyal açıdan yalnızlık da eklenince kendini, beyniyle savaş halinde buluyor Sydney. Nedenlerini, nasıl olabileceğini ve ne yapması gerektiğini bilmez bir halde çaresizce alışmaya çalışırken bu duruma, fotoğrafına ve aynaya bakarak her şeyi başlatıyor aslında. Bu dakikadan sonra bir amacı oluyor ve amacına ulaşması için gayret etmesi gerekiyor. Film kesinlikle sıkıcı değil, sürükleyici ve gerilim dolu. Süresi çok uzun olmamakla beraber süreç içerisinde kendinizi, filme kaptırmamanız imkansız. Jessica Alba'nın muhteşem oyunculuğu ve güzelliğiyle adeta şov yaptığını söylemek de yanlış olmaz. Alessandro Nivola'yı da birkaç filmde izledim sanırım. Goal serisinden hatırladığım Nivola'nın doktor rolündeki performansını çok beğendim. Hayaller, imgeler, yanılsamalar ve karanlık güçlerle dolu 100 dakika ve Jessica Alba için izlenebilir bir film. İyi seyirler...

1
+6
HeaveN41 (Amatör) | 10 Kasım 2012, 19:01

8.4 puanını hakedicek kadar korkunç değildi. izlerken korktum gerildim fakat korku ve gerilim sahneleri çok azdı vasatın üstünde bi film. gece tek başınıza karanlıkta izleyin boşa gitmesin :)

0
+6
Tüm yorumlar (925)
tuba_baser_9 (Amatör) | 12 Nisan 2014, 23:25

tv 2 de fragmanı gorunce merak ettım ve şimdi bitti film ama gerçekten vasat film olmuş genelde boylr korku fılmlerının sonunda ögrenılen o gercek hıkaye bızı tatmın eder b çok basit olmuş birde o gölgeler komikti !

Cevap Yaz
0
0
mtiske (Profesyonel) | 13 Nisan 2014, 02:16

Sen muhtemelen finali izlemedin.
Ben de sönük olacak sandım ama finali iyiydi bence.

0
0
CONVAYNE (Artist) | 11 Nisan 2014, 15:03

Orjinali bir uzak doğu filmi, aslında onların inançlarına daha uygun olduğundan filmin işlenişi uzak doğu sinemasına daha çok yakışıyor. Bu inanç kısmını batıl inançları biraz daha fazla olan latinlere bağlayıp filmi de biraz değiştirmişler. Açıkcası Amerikanın uzak doğu korku sinemasını uyarlamasını seviyorum çünkü hem görüntü efektleri hem de görüntüleri icabıyla uzak doğululardan daha çok yakışıyorlar.
Genel olarak bolca gizem barındıran sonunda da pişman etmeyen filmlerden. Uyarlaması da iyi yapılmış türü sevenlere önerilir.

Cevap Yaz
0
0
bbuse (Figuran) | 04 Nisan 2014, 20:49

Beğenmedim .. 10/5

Cevap Yaz
0
1
okan_oz_332 (Amatör) | 02 Nisan 2014, 22:03

çok sıradışı bir konuya sahip, sürükleyici bir gerilim filmi. 10/7.8

Cevap Yaz
0
0
fankafa (Amatör) | 05 Şubat 2014, 13:34

korku denilemez bence.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz