Teksas Katliamı: Başlangıç

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

Bütün Fragmanlar ►
Teksas Katliamı: Başlangıç (2006) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
904 oy

01 Aralık 2006

2006 - ABD

GerilimKorku

96 Dak.PT96M

Sheldon Turner David J. Schow

1108 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Yıl 1969, Vietnam Savaşı nın başlangıç günleriydi. ABD de ölü sayısı felaket boyutlarında, kayıtları ölçülmez niteliktedir. Askeri canavarı beslemek için gençlere asker çağrısı yapılmaktaydı. Sıra 18 yaşındaki Dean Hill (Taylor Handley) e gelir. Ama dean henüz yoklamaya gidemeden Vietnam dan yeni dönmüş olan ağabeyi Eric (Matt Bomer) Dean a sürpriz yapmaya karar verir. Kendisini çok seven nişanlısı Cirrisse nin (Jordana Brewster) tüm endişelerine rağmen ağabeyi deniz kuvvetlerine tekrar katılarak ona göz kulak olmak ister. Ne yazıkki Dean ın planları Eric in planları ile uyuşmamaktadır. Dean ın niyeti basitir:Askeri çağrı belgesini bir kenara bırakıp, karaklı kız arkadaşı Bailey (Diora Baird) ile Meksika ya kaçmaktır. Ama her iki çift savaşta ne olacağını bilmeden son büyük eğlence için Teksas a giderler. Yolculuklarının başlamasından kısa bir süre sonra dört genç saldırgan motorsiklet ci kişiler Holden ve kız arkadaşı Alex tarafından korkutulurlar. Alex grubun cipini takip ederken ciddi bir kaza yapmalarına yol açar. Chirrisse araçtan dışarı fırlar. Alex yaralı üçlüyü soymaya çalışırken, Şerif Hoyt olay yerine gelir ve her şeyi alt üst eder. Chirrisse yakındaki bir çalılıkta saklanarak, şerifin arkadaşlarını tartaklamasını izler. Chirrisse nin bilmediği şey, Hoyt'un onları Hewitt ailesine götüreceğidir. Burada gençleri, Hoyt un sonra Leatherface olarak tanınacak korkunç canavara dönüşmek üzere Thomas ile Hewitt ailesinin diğer üyelerini beklemektedirler. Chirrisse ailenin yaptıkları korkunçluklara tanık olur ve yaşamaları için tek umudun kendisi olduğunu anlar.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Popüler Yorumlar
ONUR (Amatör) | 10 Aralık 2006, 04:46

leatherface hiç tanımıyorum bildiğiniz bilgileri benle paylaşırmısınız benin gibi bir manyağın learherface tanımaması utanç kaynağı

1
+8
Oversoul (Dublör) | 06 Aralık 2006, 16:57

İlk film hakikaten çok orjinaldi çünkü gerçek polis kayıtlarından görüntülerle başlıyor ve bitiyordu. Tabiki filminde gerçek bir hikayenin beyaz perdeye yansıtılmış hali olması etkileyiciliğini ikiye katlıyor. İkinci film yani ilk filmden önceki zamanı anlatan bu filmde aynı performansı sürdürmüş. Belki tek dezavantajı o ilklik özelliğini yitirmiş olması. Ehem nede olsa sonunu bildiğiniz birşey :) Vaktiniz varsa, ilk filmi beyendiyseniz, korku filmlerini seviyorsanız kesinlikle gidin.

3
+7
Tüm yorumlar (437)
pedulpedus (Amatör) | 28 Ocak 2014, 22:16

korkudan daha fazla tiksindiriyo 10/6

Cevap Yaz
0
0
izzetoguzhan (Amatör) | 28 Ocak 2014, 21:24

efsane korku filmi.hayatımda en etkilendiğim

Cevap Yaz
0
0
not-optimist-fall (Jön) | 19 Ocak 2014, 18:37

Serinin bi bu filmini izlememiştim onuda izledim çok güzeldi...Fenomen olmuş bir seri...İzlemeynlere tavsiye ederim

Cevap Yaz
0
0
onur_dumlu1 (Amatör) | 01 Kasım 2013, 11:32

Süper bir film mutlaka izlenmesi gerekiyor işin garibi gerçek bir hikayeden alınması böyle birşeyi düşünemiyorum :)

Cevap Yaz
0
0
onur_dumlu1 (Amatör) | 01 Kasım 2013, 11:32

Süper bir film mutlaka izlenmesi gerekiyor işin garibi gerçek bir hikayeden alınması böyle birşeyi düşünemiyorum :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz