Gir Kanıma

Let The Right One In

Bütün Fragmanlar ►
Gir Kanıma (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
617 oy

08 Ocak 2010

DramKorku

115 Dak.PT115M

John Ajvide Lindqvist

495 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Stockholm'de 1982 yılında geçen hikaye iki çocuk arasındaki sıradışı ilişkiyi anlatıyor. Alt sınıfın yaşadığı devasa binaların arasında bulunan karlar içinde bir parkta vakit geçiren Oskar, soğuktan etkilenmeyen, beyaz yüzlü ve gizemli Eli ile tanışır. İki çocuk yakınlaşırken, fonda aynı mahallede çeşitli cinayetlerin işlendiğini görürüz. Uzun süredir vampir olan Eli'nin kan ihtiyacı babası tarafından giderilmektedir. Fakat zamanla Eli'nin durumu iki çocuğun da başını belaya sokar... 2008'in en iyi filmleri arasında kabul edilen Let the Right One In, korkunç vampir filmleri ile sanat sinemasının çarpıcı bir karışımı. Görüntüleri, atmosferi ve bıçak sırtı romantik hikayesiyle unutulmaz bir çalışma.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen ana-lucia
Popüler Yorumlar
dilaraendican (Figuran) | 05 Ekim 2012, 05:38

Son dönemlerde, çevirilmiş ilginç konulu filmleri birebir kopyalayıp, çalmakla ünlü Amerikan Sineması, bu filmide aynen kopyalayıp, hatta aynı isimle, (özne ve yüklemi yer değiştirip) "Kanıma Gir - Let Me In" ismiyle 2010 yılında yayınladı ! Üstelik, bu filmin eline su dökemeyen, basit bir kopyası olarak.."Gir Kanıma - Let The Right One In - Lat den ratte komma" son derece başarılı senaryosu, insanı ürperten kurgusu ve işlenişiyle, son dönemlerde çekilmiş en başarılı Gerilim Filmlerinden biri olarak dikkati çekiyor..Kahramanımızın bazı doğaüstü yetenekleriyle Fantastik unsurları da içinde barındırarak, zaten varolan Gerilimin dozunu iyice yukarılara taşıyor..ve tüm bunlar, tüm dehşet sahneleri, çocuksu bir masumiyetle, inanılmaz şekilde başarıyla Dramatize ediliyor..Birbiri içine geçmiş, çok farklı duyguları, bu sıradışı filmle, şaşırtıcı biçimde aynı anda yaşayabiliyorsunuz..Her ne kadar filmin başrolleri, çocuk oyunculardan kurulu olsa da, 15+ bir film diyebiliriz..15 yaş altındaki izleyiciler için kesinlikle tavsiye edemeyeceğim bir filmdir..Ancak bunun dışında kalan izleyici kitlesi için, son derece ilginç, şaşırtıcı ve ürperten bir film olacağı kesin. Şu an itibarıyle IMDB den 8.0 almış bu filme, benimde notum 8.3/10

1
+9
ShadyLady (Figuran) | 09 Ağustos 2013, 16:28

İnternette en iyi korku filmlerinde ilk 10da ismini görmüştüm merak edip izleyeyim dedim böyle kötü bir film olmaz izlediğim filmler ne kadar kötü olursa olsun sonunu getirirdim ama bu filmin sonunu getirmeye tahammül edemedim hele de başrolde ki çocuğun iticiliğinden bahsetmiyorum da aslında hiç bir filme böyle yorum yapmazdım .

1
+6
Tüm yorumlar (425)
okan_emre_58 (Amatör) | 02 Nisan 2014, 23:30

iki çocuk oyuncu, bir filme ruhunu verebilmek için sanatın yaşı olmadığını ispatlıyorlar. Konunun yavaş işlenmesine rağmen sevginin tadını vererek romantizm havasında geçen ve bu tarz filmlerden hoşlananların pas geçmeden beğenebileceği güzel bir aşk hikayesi.

Cevap Yaz
0
0
sportivoenzo (Amatör) | 29 Mart 2014, 17:18

isveç yapımı iki çocuk arasında geçen gerilim filmi , özellikle de kız çocuğu başarılı bir rolün hakkını veriyor .

notum : 6

Cevap Yaz
0
0
woaini7 (Amatör) | 07 Mart 2014, 18:21

Seyretmeseniz de olur seyretmeseniz daha iyi olur

Cevap Yaz
0
1
sivana (Artist) | 03 Şubat 2014, 19:46

Övgü üstüne övgüler alan gir kanıma adlı filmi sonunda izledim. Kaç vampir filmi izledim neye göre kıyaslama yapılır neye göre değerlendirilir... Alacakaranlık serisinin ilk bölümünü izledim onunla kıyaslamak kesinlikle mümkün değil. Sıradan olmayan bir durum normal bir çocuk ile vampir çocuk dostluğu, aşkı. Fakat o denli sade gösterişsiz anlatılmış ki çok alışılagelen bir durummuş gibi. Kendine olan öz güveni eksik olan Oskar bu durumu Eli sayesinde atlatır . Onun koruması altına girer. Herkese karşı acımasız olan Eli ise Oskar'a karşı olan hisleri sebebiyle onu asla incitemez. Sosyal çevresinde arkadaş edinemeyen Oskar ile zaten arkadaş edinmesi vampir olması nedeniyle çok da mümkün olmayan Eli arasındaki sevginin hikayesi.

Cevap Yaz
-3
+0
ShadyLady (Figuran) | 21 Mart 2014, 21:26

Bir BAYAN olarak özel mesajla hemcinsin olan birisine küfredecek kadar düşük biri misin ? Utanıyorum siz ve sizin gibi insanlardan güya kadına şiddete son verecekler bu ülkede kadının kadına saygısı yok neye son veriyorlar .Ayrıca filmin konusunu tamamen alıp içine iki tane söz yazınca anlam abidesi taşıyan bir yorum yazmıyorsun .Keşke cevabımı beklemeden direkt engeli basmasaydın bari biraz yürekli olsaydın da cevabımı bekleseydin seni burada rezil etmek istemezdim ailene söyle sana veremedikleri terbiyeyi geçte olsa biraz öğretsinler belli yaşın daha küçük ki bu sitede her eksi basana küfürü basıyorsun .Bana bunu erkeklerde yaptı gocunmadım cevap vermeye bile tenezzül etmedim ama bir bayanın yapması utanç verici bir olay .

0
1
MarlaTumoru (Amatör) | 06 Ocak 2014, 14:45

isveç havası renk katmış filme

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz