Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum

Sekai no chûshin de, ai o sakebu

Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum (2004) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
160 oy

07 Ocak 2005

DramRomantik

138 Dak.PT138M

Kyouichi Katayama Yuji Sakamoto Chihiro Itou

Crying Out Love In The Center Of The World

184 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Aki ve Ritsuko (Masami Nagasawa ve Kou Shibasaki) nişanlıdırlar. Ritsuko ansızın ortadan kaybolur. Aki Ritsuko'nun peşinden çocukluğunun geçtiği kasabaya gider. Genç adam kasabaya vardığında on yedi sene önce yaşadığı ilk aşkı düşünür. Aki yıllar önce okullarındaki en güzel kızlardan birisi olan Sakutaro (Mirai Moriyama) ile ilk aşkı yaşamıştır. Aki ve Sakutaro'nun ilişkilerinde birbirleri için kaydettikleri kasetler çok önemli yer tutmaktadır. Henüz 16 yaşında olan iki gencin arasındaki romantik ilişki Sakutaro'nun hastalanıp ölmesi ile son bulur. Aki yıllar önce kaybettiği sevgilisini anarken, o zaman farkında olmadığı bir şekilde Ritsuko'nun da hikayeye dahil olduğunu öğrenir. Ritsuko şehirden ayrılmaya karar vermiştir ve en az genç adamın duyguları kadar güçlü bir tayfun şehri vurmak üzeredir. Geçmişteki aşkını gözden geçiren Aki şimdiki aşkını kaybetmemek için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (84)
AngLSeveN (Figuran) | 14 Aralık 2013, 01:28

Tozlu film arşivinden can sıkıntısından izlemeye başladığım izledikçe bu aynı "My girl and I"a benziyor hatta aynısı dediğim ve hatta onlardan çalmışlar kibarcası esinlenmiş dediğim ama araştırdıktan orjinalinin bu film olduğu gerçeğiyle tuş olduğum yeni parlayan japon sinemasının son örneği bir film.Nitekim orjinali bu olsada genelde böyle filmlerin orjinalleri daha iyidir ama bu sefer kural tersine işlemiş bana göre Kore yapımı daha içten daha duygusal ve bi okadar güzel film olduğunu söylemem lazım.Bu demek değildir ki bu film kötü güzel ama yalnız japonların yapıları gereği herhalde böyle bir filmi izlediğinde seni resmen filme hapsedip o duyguları içimize kadar işlemesi göz pınarlarının kesilen musluklarını açması lazım ne yazıkki bu filmde bana tersi oldu. Mimikleri, bana aşırı derecede yapmacık geliyor gözyaşları bile sahte...Önce kore yapımını izlememden kaynaklı mı bilmiyorum bıraktığı etki çok azdı.Bi de bu tür konuları ele alan bir çok uzakdoğu filmi olsun hollywood filmi olsun beni en çok etkileyen hala kore sinemasıdır.Ayrıca film gereğinden fazla uzundu ve bana göre böyle uzun olması bende bırakmadığı ama yorumlardan diğer izleyenlerde bıraktığı etkiyi de azaltığını düşünüyorum.Baya bir eleştri yapmış gibi oldum ama bu film diğer izlediğim vasat japon filmlerin arasında yine de iyi bir performans sergilediğini düşünüyorum.Tavsiyem buna hiç başlamadan "My girl and I".Tercih sizin iyi seyirler.

Cevap Yaz
0
1
-sad-shadow (Profesyonel) | 11 Aralık 2013, 12:01

Güzel film.

Cevap Yaz
0
0
Zeyna-rock (Jön) | 10 Mart 2013, 17:48

kız çok güzel ama aşık olduğu oğlan gerçekten çirkindi...

Cevap Yaz
0
0
MhtpByKk (Amatör) | 30 Ocak 2013, 05:01

Ne filmi be. Herşey iyi hoştuda şu adamın ağlaması hiç bana samimi gelmedi yahu :D Çocuk daha iyi ağlıyodu bence :D Herneyse konuyu saptırmiyim :D Ağlamaklı film arıyosanız tam size göre 'İlk Aşk' kıhkıhkıh :)

Cevap Yaz
0
0
serkan3429 (Figuran) | 27 Ocak 2013, 03:15

Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum güzel filmmiş tavsiye edilir

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz