Onurlu Bir Adam

Men Of Honor

Onurlu Bir Adam (2000) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3
/ 10
343 oy

10 Kasım 2000

2000 - ABD

BiyografiDram

129 Dak.PT129M

Scott Marshall Smith

382 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Carl Brashear hayallerinin önüne geçen her şeyi alt eder. Kentucky'li bir çiftçinin oğlu olan Carl, daha iyi olacağına inandığı bir hayat için evini terkeder. Babası ona hep 'Asla vazgeçme... en iyisi ol' demiştir ve Carl bu sözleri kalbine yerleştirir.Deniz kuvvetlerine katıldıktan sonra Carl 2 yılını Dalış Okulu'na katılmak için mektuplar yazmakla geçirir. Carl'ın eğitim çavuşu Billy Sunday, ne Carl'ı ne de onun bitmek tükenmek bilmeyen tutkularını istemektedir. Usta Şef Deniz Kuvvetleri Dalgıcı olarak anılan Sunday, dalgıçlıktaki başarısının yanısıra sorun çıkarıcı özelliğiyle de tanınmaktadır. Carl'ın önüne bir set gibi çıkan Sunday'in istediği Carl'ın vazgeçmesidir. Fakat Carl'ın aklında başka düşünceler vardır. Amacı bellidir ve kararlılığı kesindir. Bir Deniz Kuvvetleri Dalgıcı olma hayalinin önünde kimse duramayacaktır.Carl sakatlandıktan yıllar sonra o ve Sunday beklenmedik bir biçimde bir araya gelirler. Sisteme hiç bir zaman karşı gelmemiş olan çavuş Carl'a Deniz Kuvvetleri bürokrasisini yenmesi, bir bacağını kaybetmenin eksikliğini üzerinden atması ve orduda bir tarih yazması için yardım eder. Emekli olduğunda Carl, Deniz Kuvvetleri'ndeki en yüksek rütbeyi, Usta Dalgıç ve Şef Dalgıç ünvanına sahip olmayı başarır. Film 1950 ve 60'lı yıllarda Deniz Kuvvetleri'nde tehlikeli dalışlar yapan Carl Brashear'ın gerçek yaşam hikayesini anlatıyor.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen ruyakiz
Popüler Yorumlar
nagehanbyr (Dublör) | 22 Nisan 2013, 23:49

Puan olarak çok daha fazlasını hak ediyor.Baş yapıt olarak nitelendirilen filmler kadar iyi.Bu onurlu yaşam mücadelesi mutlaka izlenmeli.

0
+5
Tüm yorumlar (130)
kizginboga (Amatör) | 12 Nisan 2014, 21:09

İzlediğim en iyi filmlerden bir tanesi dokuzlarda bir puan hak ediyor gerçek bir başarı öyküsü

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 03 Nisan 2014, 11:41

Hikayesi ve oyuncu performansları ile iyi bir puanı hak eden filmlerden. Özellikle De Niro yine döktürmüş. Aslında ezilenelere destek, halklara özgürlük sloganı ile dünyayı karıştıran Amerikan`ın yakın zamana kadar kendi halkı içinde daha büyük problemleri olduğunu görüyorsunuz öyle ki renkli insanlara karşı tutumu kendilerini yok sayan ülkeleri için ölmek uğruna askere giden siyahlar bile olsa bu tutum değişmiyor.

Cevap Yaz
0
0
ApoSolcan (Figuran) | 16 Mart 2014, 03:06

kesinlikle izlenmesi gereken bir film

Cevap Yaz
0
1
mls_snmz (Amatör) | 02 Şubat 2014, 11:33

Her sahnesi birbirinden güzeldi. Robert De Niro'nun oyunculuğu da tabi ki muhteşemdi

Cevap Yaz
0
0
MahmutKaraahmetoglu (Amatör) | 29 Ocak 2014, 02:33

Büyük beklentiler içinde olmadan izliyin Robert de niro mükemmel tabiyki ama konu derinliği yok klasik zenci beyaz çıkış noktası vasat 7,5/10

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz