Öldür Beni

Öldür Beni (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
189 oy

06 Şubat 2009

GerilimGizemKomediKorku

95 Dak.PT95M

Korhan Uğur

108 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Ozan ve Atilla köy köy gezip köy yaşantısı, yöresel yemek tarifleri gibi konuları çekerek TV programı yapan iki arkadaşlardır. Bir gün Dikili’nin gizemli bir köyüne gelirler. Orada Emine Teyze’nin esrarengiz şerbetinden içen Ozan’ın hayatı değişir. Bu değişikliğe anlam veremez. Anlamaya çalışırken ölümsüz olduğunu fark eder. Köyü terk etmek isterler ama şerbetin bir etkisi de içenlerin köyü terk edememesidir.
Şerbetten içmemiş olan Atilla arkadaşını orda bırakarak kaçıp gider. Ozan köyde yalnız başına kalır. Köyün muhtarı Hulusi Dede ona yardımcı olur, onu teselli eder. Bir süre sonra kız arkadaşı Duygu da yanına gelir. Fakat Ozan’ın ölümsüz olduğunu öğrenmesi yaşadığı olaylara anlam verememesi kafasını iyice karıştırır ve Ozan’ı terk edip, o da köyden gider.
Bir süre sonra tek ölümsüzün kendisi olmadığını, bu köydeki herkesin Emine Teyz’enin şerbetinden içmiş olduğunu fark eder. Köy muhtarı Hulusi Dede’nin rehberliğiyle bu köyde yaşamanın bir fırsat olduğunu, ölümlü kısa hayatında yapmak isteyip de zaman sınırlılığından yapamadığı her şeyi burada yapabileceğini öğrenir.
Bu köyde herkesin bir listesi vardır ve sırayla daha önceki hayatlarında yapamadıklarını burada yapmaya çalışmaktadırlar. Zaten başka çareleri de yoktur. Ozan da kendisine bir liste yapar ve Hulusi Dede’nin yardımlarıyla listesindekileri gerçekleştirmeye başlar.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Esas Oglan
Popüler Yorumlar
merpol (Dublör) | 20 Eylül 2012, 00:02

gayet başarılı bir film.izlemeye değer.

0
+4
iremaylinn (Dublör) | 12 Eylül 2012, 21:09

İşte yerli yapım gerilim ve gizem yönünden en ve belki de tek beğendiğim film.. Aslında yerli yapım düşmanı ya da yabancı delisi değilm.. Amaa filmlerde sevdiğim tür korku gerilim gizem vb.ve yerli yapımların bu konuda başarılı olduğunu düşünmüyorum... Bu filmden de beklentim yoktu.. Belki herkes benim kadar beğenmemiştir (çünkü ben gerçkten çok beğendim )kurgusunu ,klişe olmayan konusunu ve çok başarılı o finalini.. Yerli yapım bu tarz film bir tane daha oldğuunu düşünmüyorum. Bu tür ve böyle bir final.. Bu film bilinmedik bir film olsa da bilinen populer biçok filmden kat kat iyiydi.. Gizemi sonuna kadar koruyan ve sizi beklemediğiniz finaliyle şaşırtan ,soru işaretlerine yer vermeyen başarılı yapımlardan.. Tavsiye ederimm.. iyi seyirlerr..

0
+4
Tüm yorumlar (159)
mestame (Figuran) | 19 Nisan 2014, 00:48

senaryo sağlam daha iyi işlenebilirmiydi evet ama daha da kötü işlenebilirdi.sonuç olarak başarılı bir film bu kadar kısıtlıl bir bütçe ile yola çıkılıyor ve senaryo ile film kendini kurtarıyor.bunun aksine rastlamak da mümkün örnek vermek lazımsa gravtity pahalı bir film ve içeriği bomboş.....neyse sonuç itibari ile türk sineması nınsadece komedidedn ya da şeytanlı filmlerden başka filmlerrimizde varmış.

Cevap Yaz
0
0
Bydncr (Figuran) | 01 Mart 2014, 10:12

Başarılı 10/8

Cevap Yaz
0
0
kbractn (Amatör) | 19 Şubat 2014, 16:52

izlediğim en iyi filmlerden biri üstelik TÜRK yapımı.. görüldüğü üzere isteyipte başaramayacağımız bişey yok.. hiç sıkmayan sonuna kadar kendini izleten bi film.. çok göz önünde olmamasına anlam veremedim doğrusu

Cevap Yaz
0
0
zemberek (Profesyonel) | 15 Şubat 2014, 02:41

otobüste denk gelip de bayıldığım adını bilmedğ,m için aylardır aradığım film... müthiş bir konuya sahip, inanılmaz merak uyandıran,harika bir film...

Cevap Yaz
0
0
PHOENIX (Dublör) | 04 Kasım 2013, 23:31

Kesinlikle çok yaratıcı ve izlenmesi gereken bir film.

Cevap Yaz
0
0
Reklamı Aç
Görüşleriniz