Kutup Çizgisi Aşıkları

Amantes Del Círculo Polar / The Lovers from the North Pole

Kutup Çizgisi Aşıkları (1998) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
96 oy

DramRomantik

112 Dak.PT112M

Julio Medem

114 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Yüzlerce küçük tesadüfün senelerce ilmek ilmek ördüğü bir aşk hikayesini anlatıyor Kutup Çizgisi Aşıkları. Herşey mucizevi bir şekilde ama herşey kendiliğinden gelişiyor filmde. Hayat gibi, kader gibi, aşk gibi.Filmde mükemmel bir bütünlük sunulmasının en büyük nedeni, hiç kuşkusuz ki Julio Medem 'in elinin hem senaryoya, hem de kameraya değmiş olması.Filmde birçok defa karşılaştığımız yol ayrımları, bizi yormak yerine sadece kurguyu zenginleştirerek heyecanı arttırıyor.Kaderleri çok önceden çizilmiş bir erkek ve bir kadın. Otto ve Ana. Onların alın yazısını birleştiren bir aşk. Aşka yol gösteren bir çizgi. Kutup çizgisi.Önce Ana 'nın babası ölüyor, sonra Otto 'nun babası annesinden boşanıyor. Yalnız bu çift birleştiklerinde; gerçek aşk, aslında çocuklarının içinde filizleniyor. Aradan seneler geçiyor, anne baba ayrılıp kendilerine başka hayatlar kuruyor, Ana ve Otto birbirlerinden ayrı düşüp başka hayatlar yaşıyor ama birbirleri için yaşamaktan da hiç vazgeçmiyor. Çizgi nerede ve nasıl sona erecek?

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen camur
Tüm yorumlar (28)
woaini7 (Amatör) | 22 Mart 2014, 02:40

Bu filme kötü diyenin alnını karışlarım. Fele Martinez'i birkaç filmde daha görmüştüm ve çok beğendiğim için bu filme bakmaya karar vermiştim ama daha sonra nedense vazgeçmiştim. Ne büyük hata yapmışım. Tekrar tekrar izlenecek filmdir. Mrs. Nobody ile biraz benzerlik var evet ama Mrs. Nobody hoşuma gitmemişti bu filme bayıldım. Spoiler vermek gibi olmasın ama film bittiğinde canımın yandığını hissettim. Bayağı etkilendim. Dram sevmem fazla etkilenir biraz da abartırım ama İspanyol sinemasına hayranlığım beni dram konulu filmlere itiyor. Sinekli sahne unutamayacağım sahneler arasındadır. Bu filmi izleyin izleyin izlettirin. Hatta tek başınıza izlemeyin derim. İyi Seyirler.

Cevap Yaz
0
0
matmazel87 (Dublör) | 12 Kasım 2013, 23:01

zaman zaman mrs nobady zaman zaman da bizim eski kavuşamayan aşıklara dair filmler sanki bu filmde birleşmiş. genel olarak huzursuz bir atmosferde geçti. kötü bir film değil ama ortalarına doğru asılı kalmış bir zaman vardı sanki akmadı.kağıt uçaklar bence filmin hem en romantik hem de en başarılı bölümüydü.

Cevap Yaz
0
0
Coldwater (Figuran) | 07 Ekim 2013, 22:33

Kağıttan bir uçağın sürüklediği hayatlar. Olmasını istediğimiz için değil, olması gereken şekilde gerçekleşen olaylar. Doğanın ve yaşayışımızın bir parçası olan pek çok kesişmenin izleyicinin gözüne sunulması diyebiliriz. Mesele doğru zamanda ya da doğru yerde olmak değil. Zaten her an tercihlerimizle doğru zamanda ve doğru yerdeyiz.
Peki Ana ve Otto'nun kalpleri kadar kırmızı mı bizim kalplerimiz?

Cevap Yaz
0
0
songulsari (Figuran) | 29 Nisan 2012, 09:40

‘Kutup Çizgisi Aşıkları’, sürekli geriye dönüşlerin hakim olduğu bilinç akışı tekniğinin kullanıldığı bir film.yolları daha çocuk yaşta.kesişen Ana ve Otto’nun, Madrid’de başlayıp Finlandiya’da son bulan öykülerini anlatıyor. onlar için kadre çoktan aglarını örmüştü en büyük tılsımları ''tesadüf'' ve onlar için hazin bir tesadüf daha..abartıya kaçılmadan işlenen bu yalın ve güçlü aşk çok konu karmaşasına kaçmıyor keyif ve heyecan veriyor,film boyunca sizi o kadar inandırıyor ki tesadüflere ya şimdi nasıl bir tesadüt yaşanacak demekten alamıyorsunuz kendinizi.ve beni koltuga çökerten hiç yakıştıramadığım bir son :((

Cevap Yaz
0
1
tugceb (Dublör) | 18 Şubat 2012, 12:35

beklentilerin çok üstünde bir film. bir ömür unutulmayacak sayılı filmlerden biridir sanırım

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz