47 Ronin

Bütün Fragmanlar ►
47 Ronin (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
704 oy

27 Aralık 2013

2013 - ABD

AksiyonDramFantastik

119 Dak.PT119M

Chris Morgan Walter Hamada Hossein Amini

404 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Hikaye 18. yüzyıl Japonya'sında geçer. İngiliz bir denizciyle Japon bir köylü kadının evlilik dışı çocuğu olan Kai ile ustaları öldürülen 47 kişilik ustasız kalmış samuray (ronin) grubunun Lord Kira'dan intikam alma hikayesi anlatılmaktadır.
47 Ronin, tüm dünyayla aynı anda 27 Aralık 2013 günü Türkiye'de gösterime girdi.

Filmi Ekleyen pashan
Popüler Yorumlar
gokhan_saygili2 (Amatör) | 09 Ocak 2014, 17:26

Filme Gidip Gitmeme Konusunda Kararsızdım. Gittim Ve İyikide Gitmişim Çok Güzeldi Kesinlikle İzleyin Derim.. Puan : 10/8.5

0
+8
1merve_karayel (Amatör) | 29 Aralık 2013, 23:30

Müthişti... Japon kültürü saygı onur sadakat..

2
+8
Tüm yorumlar (504)
Esrarengiz1905 (Figuran) | 23 Nisan 2014, 01:39

Filme bakarsak bence film Oishi ve yararsız gördüğü için mi yoksa henüz yeterli görmediği için mi olaylara katmadığı, sakınıp kolladığı oğlu Chikara arasında ki ilişkiye odaklanan ve tüm hikayeyi bu ikili üzerinden yürüten, üstelik de enfes bir Japonca ile izleyeceğimiz bir film ne harika olurdu değil mi?

Hayır oğlanın neden böyle geri planda tutulduğu, baba ile oğul arasında neler olup bittiği çok havada. Gördük ki Oishi aslında oğlusunu seviyor ve onu kollamak için geri planda tutmaya çalışıyor ama insan bunu bir kerecik bile perdeye yansıtmaz mı ? O zavallı Chikara’ya film boyunca çok güldüm. Baskına giderler.sen burada kalacaksın, kılıç kapmaya giderler. sen dışarda dur her gün talim yapıyor babası pu vaa ya vuu çakinaaaaaa Shogun ama durun Chikara sen ölme. ”garipçiğim bir şeyi yapmasına da izin vermediler ) Halbuki eğer film orjinal hikayeye göre ilerleseydi Chikara yani bizim sevgili Jinimizin filmde daha büyük bir rolü olacaktı. Hatta şöyle söyleyebilirim aslında Jin’in üstlenmesi gereken rolü kıytırıktan kılıflarla Keanu’ya giydirmişler. Jin’in karakteri belki de hikayedeki en önemli ikinci karakter olacakken oldukça önemsiz bir bireye dönüşmüş. Hatta babasının ona liderlik vermesini bırakın Oishi ve Chikara arasında garip bir soğukluk ve mesafe var.

Cevap Yaz
0
1
Esrarengiz1905 (Figuran) | 23 Nisan 2014, 01:34

7.1 mi gerçekten mi bence 10.4 bence oda hikayesi için

Cevap Yaz
0
1
budami (Profesyonel) | 22 Nisan 2014, 20:25

Yorum Yaz...güzel film sadece abartısız akıyor gidiyor

Cevap Yaz
0
0
mamangk (Amatör) | 22 Nisan 2014, 15:47

Film için muhteşem bir reklam kampanyası yapıldı. Posterler, bilboardlar , afişler , fragmanlar ve daha fazlası. Açıkçası beklentim inanılmaz yüksekti. Öyle ki sırf rahat rahat izleyeyim diye dublajını bekledim filmin. İzlemek bugüne kısmet oldu. Filmin ilk yarım saati resmen kusursuzdu. Görsel efektlerden profesyonellik akıyordu. Beklentim bu yarım saatle ikiye katlandı. Ama ne olduysa ondan sonra filmden koptum. Aslında ilk bir saat de çok çok kötü değildi. Geri kalan bölüm finalin finali haricinde iyi değildi maalesef. Ama filmin muhteşem yanları vardı. Görsel efektlerle sağlanan mistik etkenler çok başarılıydı ve sanki devam etmesi gerekiyordu. Tapınak savaşçıları ile olan sahneler belki de filmin en can alıcı sahneleriydi. İzleyiciyi fazlasıyla tatmin etti. Ama son savaş sahnesi biraz yetersizdi sanırım. Genel olarak baktığım yorumlarda da aynı kısım eleştiri almış. Aslında geneli itibariyle güzel bir filmdi. Sadece izleyiciye çok şey vaadedip beklentiyi yükseltiyorlar. İzleyici istediğini alamayınca iyi olan bir filmi bile beğenmeyebiliyor. Mesela karakter bazında bu sorun sık sık karşımıza çıkabiliyor. 47 Ronin'de de bu sıkıntı yaşandı maalesef. Gümüş samuray ve dövmeli karakteri fragman ve posterlerde boy boy gösterdiler. Ancak filmde tamamen hayal kırıklığı olarak karşımıza çıktı. Bununla beraber gerçekten Keanu Reeves için çok iyi bir dönüş oldu. Sanırım birkaç Uzakdoğu filminde daha kendisini izleyeceğiz.Sinemaseverlerin geneli itibariyle beğeneceğini düşünüyorum filmi. Puanı da idealdi. Modern sinemanın nimetlerinden faydalanın. İyi seyirler.
7.5

Cevap Yaz
0
0
meczuppi (Figuran) | 22 Nisan 2014, 11:53

matrix' te kurşunlara meydan okuyan adam 47 Samuray'la da kılıçlara meydan okudu film gayet güzeldi akıcıydı iyi dövüş teknikleri vardı ee intikamlarını da aldılar daha ne olsun..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz