Kıskanmak

Bütün Fragmanlar ►
Kıskanmak (2009) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.6
/ 10
279 oy

06 Kasım 2009

DramRomantikPsikolojik

96 Dak.PT96M

Zeki Demirkubuz Nahid Sırrı Örik

199 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Kıskanmak, 1930′larda Zonguldak’ta geçiyor. Film, çirkin olan Seniha’nın güzel yengesi Mükerrem’e karşı hissettiği kıskançlık duygusu üzerine kurulu. Filmde, bir adamın iki kadın arasındaki anlaşmazlık karşısında nasıl kalakaldığı da gözler önüne seriliyor.

Filmi Ekleyen derel
Popüler Yorumlar
isaacpasha (Amatör) | 11 Temmuz 2010, 19:58

olağanüstü.... bir kıskançlık bu kadar güzel gizlenebilir ve bu kadar sürdürülebilir... \'\'kor alev içimde yandıkça\'\' bir çok sahnede elleri ısıtan kor alevi görüyoruz aslında.. \'\'bana anlat abla insan denen mahlukat nasıl bu kadar karanlık...\'\' kaç gündür zihnimde filmin son sahnesi canlanıyor. tüm filmlerini zevkle izlediğim  Zeki Demirkubuz a saygılar...

4
+5
MrDurden (Efsane) | 16 Şubat 2013, 02:44

- Kıskançlığın ateşi sonunda tüm benliğimi almış,tamamıyla sarmıştı.. Kıskançlık öylesine güçlü ve öylesine karmaşık bir duygu ki,insanı her şeyiyle ele geçiren,başka bir şey düşündürmeyen,içinde yavaş yavaş nefreti biriktiren,vazgeçmek istesen de bunu her düşündüğünde daha çok canını yakan,haykırmak isteyeceğin çok şey olsa da susup içindekileri sessiz bir çığlığa dönüştüren,karmaşık her şeyi yerle bir edebilecek bir duygu.. Zeki Demirkubuz'un izlediğim ilk filmi ve yorumlara bakılırsa tarzının dışına çıktığı bir filmden başlamışım. 1930'larda geçen bir dönem filmi ve bunu gayet başarılı bir üslupla sergilediğini düşünüyorum.Filmin içerisinde beklediğim duygu yoğunluğunu,düşündüğüm kadar bulamasam da finaliyle,yansıtmak istediğinin aslında bu olduğu ortada.Sahne geçişleri anlamında da bazen fazla gelebilecek,sanki olmasa daha iyi olur diye düşündüğüm anlar da var ama eksiklerini yüksek performanslarla kapatmayı başarmış.Özellikle Nergis Öztürk filmde ön planda.Berrak Tüzünataç'ın da performansı başarılı ama Nergis'in oynadığı karakter film için daha bir kritik ve aslında her şey onun etrafında şekilleniyor.. Kadınların bakışıyla,arzuların,isteklerin,belirsiz,karanlık köşelerine tanık oluyoruz.Ve elbette tüm bunların bir kadında meydana getirdiği 'kıskançlık' hislerine.Her şeyin ortasında kalmış,evindeki iki kadın arasında gizli güç dengelerinde fazla bir çıkar yol bulamayan bir adamın çaresizliğini de yaşananların gerçekliğiyle izliyoruz.. Etkili bir dönem filmi olduğunu düşünüyorum.Bazı eksikleri olsa da,yoğunluğu beklenildiği kadar hissettirmese de finaliyle izleyiciyi sarsabilen,edindiği soğuk atmosferiyle düşündüren ve benliğimizin kuytu köşelerine yolculuk yaptıran bir yapım.. 'İyi seyirler'..

0
+4
Tüm yorumlar (148)
KateCara (Figuran) | 26 Şubat 2014, 23:15

Kıskançlık, kısanmak üzerine yapılmış çok güzel bir filmdi bence.Şahsen ben çok beğendim.Senaryo, oyuncular, kıyafetler oldukça muazzam ancak söylemeden geçemeyeceğim tek şey Berrak Tüzünataçın oyunculuğuydu.Güzelliğine, sahneyi doldurmasına, mavi gözlerine, elbiselerinin hepsinin ayrı ayrı yakışmasına dicek lafımız yoktur ancak replikleri sanki hızlıca bir kağıttan okumuyormuş gibi söylemese..Ki bu sadece bu filmde değil.Oynadığı bütün filmlerde, nedense bence hiç duygu katmadan ve kendine ait bir üslub geliştirmeden böyle oynuyor.Ki oynadığı bu filmdeki rol son derece güzel bir roldü duygu katabilmek adına.Ancak oyunculuğundan tatmin olduğumu söyleyemem.Filmin müzikleride çok güzel.Ayrıca Bora Cengizi tanımaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.

Cevap Yaz
0
0
arzu_tibet_3 (Amatör) | 18 Şubat 2014, 14:22

Sinema salonunda iki kişi izlediğimiz film.Hatta salonun içinde volta atarak izlemiştim.

Cevap Yaz
0
1
DrEaMsWoRkErS (Profesyonel) | 20 Ocak 2014, 21:09

Alışık olduğumuz Zeki Demirkubuz filmlerinden çok çok farklı bir film olan Kıskanmak adından da anlaşılacağı üzere kıskançlık duygusunu konu alıyor. Daha önce yönetmenin hiç bir filmini izlememiş birisi filmin sonunu beklemese filmin kıskançlık üzerine değil de psikolojik olarak sorunlu bir kişinin gözünden olayların anlatıldığını düşünebilir. Film durağan ilerlemiyor ve insanı devamlı sonra ne olacak beklentisine sokuyor. Oyuncu seçimleri gayet yerinde, senaryo da güzeldi. Kostümler ve ortam tamamen dönemi başarılı şekilde yansıtmış. Filme puanım 8.5/10. İyi seyirler.

Cevap Yaz
0
0
hadcanm (Amatör) | 09 Ocak 2014, 23:44

romanını okuyup, tadına vardığınız an bu film olmamış dersiniz zaten...

Cevap Yaz
0
0
matmazel87 (Dublör) | 16 Aralık 2013, 22:08

Zeki Demirkubuz'un diğer filmlerine benzemiyor. Belki de bu yüzden filmi beğenmedim. Halit neden kız kardeşine bu kadar kötü davranıyor, hizmetçi muamelesi yapıyor hiç anlamadım mesela

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz