Özgürlük Yolu

The Way Back

Bütün Fragmanlar ►
Özgürlük Yolu (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
682 oy

24 Haziran 2011

2010 - ABD

DramMaceraTarih

133 Dak.PT133M

Peter Weir Keith R. Clarke

600 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

1940 yılında Sovyet Rusya’ya bağlı Sibirya esir kampından kaçarak kışın ortasında Sibirya’dan Hindistan’a 6.000 kilometre yürüyen bir grup esirin hikayesi. Polonyalı genç Janusz, Amerikalı, alaycı bir mühendis olan Bay Smith, Yugoslav bir muhasebeci olan Zoran ve dövmeli gangster Valka’dan oluşan bu gruba daha sonra Irena adlı bir mülteci de katılır. Başlarına ödül konmuş olan ekip önce ıssız Sibirya’yı, ardından Gobi Çölü’nün uçsuz bucaksız düzlüklerini ve son olarak Himalayalar’ı aşmak zorunda kalacaktır.

Filmi Ekleyen TheSoloist
Popüler Yorumlar
mertercan (Artist) | 28 Nisan 2013, 17:58

The Way Back.. beni çok etkiledi gerçekten. Sibirya'dan Hindistan'a 6.000 km yürümek. inanılması güç ama karakterlerimiz kafalarına koymuşlar bir kere. filmdeki olayların yaşanmış bir olaydan esinlenilmesi filmi daha da bir etkileyici kılıyor. Janusz'un kibarlığı, Irena'nın mütevazılığından da inanılmaz etkilendim. filmdeki manzaralar da çok güzel. eminim ki bunda National Geagraphic'in büyük bir etkisi vardır. mutlaka izleyin.

2
+11
bluepopz (Amatör) | 09 Mayıs 2013, 11:41

Özgürlük adına binlerce km kaydeden 7 kişinin gerçek hikayesi...Bu filmi izledikten sonra özgürlüğün ne demek olduğunu,ne kadar kıymetlı oldugunu anlayacaksınız.Oyunculuk ve çekimler gercekten kusursuzdu,hele Tibet olsun,Hindistan olsun,Çin olsun bütün yerler gerçek olarak,o bölgde çekilmesi filmi eksiksiz kılıyor.Son yıllarda izlediğim kült filmlerden biri olarak 10 üzerinde 9 veriyorum.Kesinlikle izleyin..

0
+5
Tüm yorumlar (380)
abdullah_sahin_52090 (Amatör) | 13 Nisan 2014, 13:15

Çok kısa ve net özgürlük bu kadar iyi anlatılmazdı.....

Cevap Yaz
0
0
PsychologyDrama (Amatör) | 30 Mart 2014, 04:00

Fazlasıyla etkilendiğimi söyleyebilirim.. Tek bir amaç uğruna müthiş bir başyapıt.. Filmi izledikten sonra komünizmin çöküşünü okursanız bu hikaye ordada geçiyor.. 8.6/10

Cevap Yaz
0
0
Rosicky95 (Figuran) | 28 Mart 2014, 14:06

-kaçamayız! bizi yakalarlar, öldürürler...+en azından özgür birer adam olarak ölürüz! Özgürlüğü sadece kelime anlamıyla biliyoruz. Anlamı bu kadar büyük olan bir şeyi sözlüğe sığdıramayız. The Way Back filmi tam anlamıyla bunu ifade ediyor. Yaşanmış bir hikaye olması sizi daha çok etkiliyor. Gerçekçi sahneler ve etkileyici oyuncu performansları ile film akıp gidiyor. Bazı sahnelerde natgeo farkı belli oluyordu, güzel manzaralar da gördük. Filmde inceden siyasi dokundurmalar da vardı. Komünizm yerlere vurulurken, kapitalizm göklere çıkarılmış; ama filmi izlerken buralara takılıp olumsuz bir değerlendirme yapılmamalı. Genel anlamda izlenmesi gerekilen bir film olduğunu düşünüyorum, arşivime ekledim. --8.5--

Cevap Yaz
0
0
CamerMan (Jön) | 21 Mart 2014, 21:35

Macera ve dramın bütünleştiği harika bir yapım olmuş.Hemen hemen her sahnesi etkileyici anlatımlara bürünmüş.Savaşın dolaylı yoldan insanların hayatını nasıl etkilediğini görüyoruz bu filmde ve yaşamanın ne kadar değerli olup uğruna girilen mücadelenin hayretliğine şaşırıyoruz.Kaliteli oyuncuların etkisiyle anlam kazana çekimler de filmin diğer bir artısı..Peter Weir'in önemini ayrıca görmek gerekiyor..

Cevap Yaz
0
2
tugbadin (Amatör) | 03 Mart 2014, 13:58

bedeli ne olursa olsun özgürlük için mücadeleye değer.....yoldayken rastgele açtığım bir film sonunu henüz izlemesem de çok beğendim....sanki onlarla birlikte üşüdüm,susuz kaldım....izlenmesi gereken bir film ayrıca makyajlar falan yani görsel de gayet iyidi..

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz