Görgüsüzler

Görgüsüzler (1982) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
117 oy

01 Ekim 1982

Komedi

86 Dak.PT86M

Sadık Şendil Erdoğan Tünaş

51 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Pervin (Perran Kutman) kızı Gül (Gülşen Bubikoğlu) ile birlikte yaşamaktadır. Ana kız borçlu oldukları esnafı paşa dedelerinden miras kaldı diye kandırıp veresiye bir yaşam sürmektedirler. Pervin de zaten Gül’ü zengin biriyle evlendirmek istemektedir. Bakkal Hasan (Cevat Kurtuluş) ve oğlu Remzi’nin (Şemsi İnkaya) ise ana-kızda gözleri vardır. Kese kese ortada kupon bırakmayan Pervin ve Gül gazeteden Ege kıyılarında lüks bir gemi gezisi, araba ve para kazanır. Miras için gittiklerini söyleyerek esnaftan da para alırlar. Öte yandan kumar düşkünü Murat (Müjdat Gezen) nişanlısı Ayşegül’ün (Ayşen Gruda) annesi Halime’nin (Adile Naşit) aldığı takside şoförlük yapmaktadır. Birgün taksiyi kiralayıp aldığı para ile kabadayı Karadayı (Bülent Kayabaş) ile kumar oynar. Paralarla kaçan Murat’ın hileyle kumarı kazandığını anlayan Karadayı peşine düşer. Amcası gemide çalışan Murat, gemiye saklanır. Murat’ı gören Karadayı gemiye binecekken polisçe tutuklanır. Murat gemide kendilerini prenses olarak tanıtan Pervin ve Gül’e petrol kralı olduğunu söyler. Ayşegül’le Halime taksinin kiraya verildiğini öğrenince Karadayı’dan yardım ister. Pervin ve Gül’ün borçlu oldukları esnaf, arkalarından Hasan ve Remzi’yi gönderir. Gemide Murat Gül’e, amcası da Pervin’e aşık olmuşlardır. Otele yerleştiklerinde Halime ve kızı ile Hasan ve oğlu da otelin bahçesine kamp kurar. Pervin, Gül, Halime, Ayşegül çekişirler. Karadayı’nın sıkıştırdığı Murat, Gül’den para yardımı ister. Gül, aslında fakir olduklarını açıklayınca Murat da gerçeği anlatır. Karadayı’nın adamları Gül’ü kaçırırlar. Halime, Pervin, Ayşegül, Hasan, Remzi, Murat ve amcası aralarındaki çekişmeleri unutup Gül’ü kurtarırlar.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen camur
Tüm yorumlar (17)
hakandoganamed (Dublör) | 26 Ağustos 2013, 13:34

perran kutman harıkaydı.aslında bu tür filmlere gereksız romantızm katıp fılmın içine etmeyeceksın..fılm öyle güzel ilerlıyorkı ,eğlenceli,komık...ama bı bakıyon gülşen hanımın ve müjdat gezenın luzumsuz aşk sahnelerı...hemen zaplıyorum...sahne gecınceye kadar cunkı o kadar cekılmezkı,o kadar kötüki....perran kutmanın yazın ortasında o kalın kürkü giymesı ve bı marıfetmış gıbı etrafa caka satmaya çalışması bile bu fılmı ızlettırır..harıka bir sahneydı..gülmekten öldüm..

Cevap Yaz
0
0
Curiosity (Dublör) | 01 Aralık 2012, 23:14

uzun bi aradan sonra tekrar izledim. yine her dakikasında güldüm. :D böyle bi kadro bir daha zor gelir.

Cevap Yaz
0
1
superlady64 (Profesyonel) | 14 Aralık 2012, 15:11

evet katılıyorum eskı filmlerın yerını zor tutar şimdikiler ve dedığın gibi eskı kadro bambaşkalar defalarca izlesek de sıkılmıyoruz:)

0
1
EmreK58 (Dublör) | 28 Kasım 2012, 19:04

Görgüsüzler İşte....

Cevap Yaz
0
0
engin82 (Figuran) | 03 Ağustos 2012, 00:09

8/10

Cevap Yaz
0
0
TwoShot (Dublör) | 10 Şubat 2012, 22:36

oyuncu kadrosu çok iyi.. gülşen bubikoğluna her filmde olduğu gibi bunda da hayran kaldım.. ne oynarsa oynasın yakışıyor..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz