Ayazda Bir çiçek

Ssang-hwa-jeom

Ayazda Bir çiçek (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
64 oy

DramTarihErotik

133 Dak.PT133M

Yoo Ha

A Frozen Flower

40 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Goryeo döneminin son demlerinde Yuan Hanedanı tarafından politik olarak çıkarlarına göre kullanılan Goryeo Hanedanının hırslı kıralı Kunryongwe'yi örgütler. Kunryongwe'nin komutanı Hong Lim Goryeo kralını çok etkileyince Kraliçe, Hong Lim ve kral arasındaki ilişkiyi isteksizce gözetler. Bu sırada, Goryeo ve Yuan arasındaki ikili ilişkiler gittikçe kötüleşmektedir, çünkü Yuan, kralın oğlu olmadığı sebebini bahane ederek kralın kuzenini Goryeo Veliaht prensi olarak ilan etmek ister. Kral bunu kesinkes reddedince Yuan'a bağlı olan Goryeo'nun yüksek mevkilerdeki yetkili kişileri kralla anlaşmazlığa düşer. Bir gün, Kral, Hong Lim'e gizli ama reddedilemez bir emir verir: Goryeo'nun bağımsızlığını Yuan'dan korumak ve Goryeo tahtının varisi olacak bir oğula sahip olmak için Kraliçe ile yatması emrini...

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen -Mj-
Popüler Yorumlar
karauzeyir (Figuran) | 10 Ağustos 2009, 18:25

Güney Kore\'nin son dönem tarihi filmlerinin başarılı örneklerinden biri hiç kuşkusuz bu film. Öyle bir senaryoyla karşılaşıyorsunuz ki yalnızca hayran hayran izliyorsunuz. Oyunculuklar çok başarılı. Kral ve onun komutanı arasındaki yatak ilişkisi varislik yüzünden komutan ve kraliçe yönünde değişmek zorunda kalınca yepyeni bir aşk doğuyor ve neler oluyor neler... İzlenmesi gereken güzel bir film ortaya çıkmış. İlginç olanı neden kimse bu filme değinmemiş ve tek bir yorum dahi yapmamış?

5
+11
asiasim (Profesyonel) | 06 Eylül 2011, 10:51

Ayazda bir çiçek var dediler koştum geldim izledim. İyi mi ettim bilemiyorum ama kore ilk kez düşündüğüm tüm tabuları yıkmış bulunmakta. ben ömrumde bu kadar cesur bı film izlemedim. o nedir arkadaş yaw.   Ah ben In-seong Jo mu sadece reklamlarda ve the clasic de izleyeyım yeter bana. ben onu o hallerıyle sevmişidim :(   Tabi şimdi sırf o sahneler yüzünden de filmi  çöpe atmak istemiyorum kurgu hıkaye(ki gerçek bir olay olması ayrıca düşündürüyor insanı) kostumler oyunculuk hepsi cesurca ve güzeldi.   yinede ben kore mi utana utana öpüşen el ele tutuşunca dünyayı elleriyle tutmuş gibi hissetiren aşklarını tercih ederim..   Adettendir notumu ileteyim.. Aileniz ile kesinlikle ve kattiyetle izlemeyiniz ;)

1
+7
Tüm yorumlar (28)
mrvkgl (Figuran) | 03 Şubat 2014, 04:04

Her duyguyu bize inanılmaz gerçekçi yaşatan Kore sinemasının bana göre başyapıtlarından.Cesur sahnelerinden dolayı filmi yermek istesem bile yapamıyorum çünkü adamlar o sahnelerde bile öyle gerçekçi duygular veriyolar ki cidden aşkı hissediyosunuz..

Cevap Yaz
0
0
not-optimist-fall (Jön) | 04 Kasım 2013, 15:11

Herşeyden önce çok cesur bir film yazarak başlıyım yoruma...Ama öyle böyle değil çok cesur bir film..O sahneleri çekmek cidden yürek ister..Yalnız film muhteşem..Kurgu süper..Oyunculuklar zaten tavan yapmış..Ne desem az gelir yetmezz..
Jo In-sung nasıl bi adam ya..Yakışıklı karizma cesur...Adam role nasıl da oturmuş..Bzı sahneler çok cesur ama abrtı değil bnce..Çünkü filmin anlatmak istediği de bu..
Aşk ın nasıl acı getirdiği ustalıkla işlenmiş filmde...Aşkı tatmak hem güzeldir hem de sonu felakettir..Çok etkileyici bir fişmdi..SENARYO KURGU MÜKEMMEL..
Aşkın insanı nasıl acizleştirdiğini aynı zaman da nasıl da cesur kıldığını ve nasıl can yaktığını anlatan harika bir film..Ben çok beğendim...
Ayrıca bu filmi bu kadar az kişinin izlemiş olması da çok üzücü..Lütfen izleyin..Pişman Olmazsınız...

Cevap Yaz
0
0
kaderoz (Figuran) | 15 Ekim 2013, 09:43

Kore yapımlarının hepsinde olmasa da genelinde tutucu bir yapısı vardır. Bu filmde bu duvarı yıkmışlar. Erotik sahnelerin dozu fazlaydı, fazlaydı ama adamlar yapmak isteyince o sahneleri bile ne kadar dramatik hale getireceklerini biliyorlar. Bunu izleyince farkediyorsunuz. Dövüşler ve şef hong un giydiği kıyafetler çok karizmatikti. Şehvetin aşka dönüştüğü ilişkide 3 kişinin yaşadıkları hayli hüzünlüydü. İzlemeniz yararınıza olur. Neden izledim demezsiniz. 10/7

Cevap Yaz
0
0
EypDmirl (Dublör) | 05 Ekim 2013, 19:46

çok etkiliyiciydi, gözümü kırpmadan izledim.. açık sahneleride filime keyif katmış genelde sevmem ama tam yerinde bir filim.. eğer adam aklıllı bir filim arıyorsanız bu tam aradınız filim ben çok beğendıgım için 10/10

Cevap Yaz
-1
+1
GzmOzl (Figuran) | 11 Eylül 2013, 00:42

Düşündüren, anlamlı ve etkileyici bir film. Ama cinsellik çok fazla abartılmış. Çok itici geldi bana. Tavsiye eder miyim bilemiyorum. Ana temadan, özünden kopmazsanız farklı bir tat alırsınız.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz