Kural Ötesi

The Rules Of Attraction

Bütün Fragmanlar ►
Kural Ötesi (2002) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
58 oy

2002 - AlmanyaABD

DramGerilimKomediRomantikPsikolojikGençlik

110 Dak.PT110M

Roger Avary

52 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Brett Easton Ellis’in romanından uyarlanmış olan filmin öyküsü, aşk üçgeninin ortasında kalan bir uyuşturucu satıcısını konu edinmektedir. Ana karakterlerini oluşturan 3 gencin “Dünyanın Sonu” adlı bir ev partisine katılmaları ile başlayan film uyuşturucu, platonik aşk ve seks gibi hayatın içinden duygular ile gençlerin belkide hayatlarının en kötü gününe sahne olur.
Lauren Hynde: Düzenlenen onlarca “seks” partisine rağmen bakire olan genç bir kızdır, bakireliğine özel bir şekilde son vermek istemektedir.
Sean Bateman: Üniversitedeki uyuşturucu trafiğinin sorumlusu, yakışıklı ve beraber olduğu kızların sayısını dahi hatırlıyamayan bir geçtir.
Paul Denton: Duygularının dışa vurumu konusunda kendini kısıtlamayan ve bu özelliği nedeni ile başına birçok olay gelmiş olan eşcinsel bir gençtir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen ceyyhun
Tüm yorumlar (17)
By (Jön) | 10 Şubat 2014, 20:03

Kuralları yıkan filmlere bayılırım ki buda onlardan biriydi. Özellikle geriye saran sahnelerde büyük haz aldım. Gençlerin uyuşturucu partileri ve seks partileri gibi eğlencelerini acı verici olarak nitelendiren hatta bu gibi partilerin gençler üzerinde psikolojik yaralara yol açabileceğini savunan anlamlı bir film. İlginç izledikten sonra kitaptan uyarlanma olduğunu okudum. Her ne olursa olsun içinde güzel mesajlar barındırıyor. Pop kültürü ve geçliğin eğlence çabaları çılgın bir dille anlatılmış.

Cevap Yaz
0
0
ymern (Amatör) | 03 Eylül 2013, 22:33

Bence zamn kaybı :)sıkıcı ve değişik bir filmdi :(((

Cevap Yaz
0
0
Wedre (Dublör) | 04 Eylül 2012, 13:38

çokilginç bi filmdi ama izlemezseniz de birşey kaybetmezsiniz tavsiye etmem 4/10

Cevap Yaz
-1
+0
concludin (Dublör) | 26 Kasım 2011, 06:02

Muh-te-şem! izleyin, görün. Düşünmeyin, ne tür film severseniz sevin, bu film sizi kesinlikle yakalayacak :)

Cevap Yaz
0
1
Mister-Ripley (Jön) | 16 Haziran 2011, 20:31

"Aşk evliliği dedikleri şey aslında, babalık hayalimiz ve annelik ihtiyacımızdır."  Nietzsche
 
Hayatımda her zaman en sevdiğim film türü olmuştur gençlik filmleri "Kural ötesi." Mükemmel bir film aşk dram psikoloji her türlü unsuru içinde taşıyan bir konusu var ben çok sevdim filmi. Konusu birbirlerine aşık üç gencin enteresan bir şekilde karşılık bulamamalarının acıklı bir hikayesi. Biri diğerini seviyo ama oda diğerini tabi uyuşturucu seks partileride işin içinde devam ediyo. Paul Denton karekteri ortalıkta gezen yakışıklı bir gay kendine eş arıyo ama kolay değil çünkü kimse bir ibn-eyle birlikte olmak istemez olsa bile çevresinde duyulmasını istemez. Diğer kızımız Lauren aşık olduğu genç için seksten uzak duruyo bunuda zuhrevi hastalıklar kitabındaki iğrenç resimle bakarak yapıyo =) tabiyki son karekter Sean Bateman kadın avcısı kendine gelen büyülü aşk mektuplarının sahibine aşık oluyo.

Bütün bu olayların içinde gerçekten çok vurucu sahneler var mesela intahar sahnesi yemekhaneci kız aşık olduğu Sean Bateman'a ulaşamayacağını anlayınca kendini öldürüyo ama o esnada Bateman'ın aşık olduğu Lauren kendi oda arkadaşıyla aldatıldığını anlayınca hayal kırıklığı yaşıyo ve tam bu esnada ölen kızla göz göze geliyo işte sahne budur yani o an belkide bendende kötüleri var diye düşünmüştür mesaj çok ağır.

Açıkcası film genelinde kolej hayatının acı gerçekleriyle dolu ezik çocuk güzel kız yakışıklı adam çirkin kız yani bu kısır döngü karşılıksız beklentiler hayatın acımasız yüzü vurgulanıyo malesef bu böyle gerçektede. Bence filmin ana fikri son sahnede Lauran'ın dilinden dökülen kelimelerde gizli Bateman = "Lauren, seni tanımak istiyorum." Lauren = "Beni tanımak" da ne anlama geliyor?"Beni tanımak" Daha önce kimse asla kimseyi tanımadı! Sen de beni asla tanımayacaksın . Evet malesef Amerika'nın belkide dünya gençliğinin en büyük sorunu kimse aşkı kimse sevgiyi veya yanındakini tanımaya çalışmıyo herkesin aklında seks var uyuşturucu var dumanlı kafalar cinsellik günümüz gençliği artık beyni yıkanmış ortalıkta gezen asa-lak parazitler gibi belkide filmde özünde bu vurgulanıyo.
 
=== DEĞERLENDİRME NOTUM 100/85 ===

Cevap Yaz
0
0
cybilla (Star) | 17 Haziran 2011, 18:07

'' YORUMUNUZ DR.GRUPAY ÜYELERİ TARAFINDAN BEĞENİLMİŞ VE FAYDALI BULUNMUŞ OLUP GÜNÜN ADAY YORUMLARINDAN BİRİSİ OLARAK GÜNÜN KAZANAN YORUMU SEÇİMİNE KATILABİLMESİ İÇİN GRUP SAYFASINDA ÜYELERİMİZCE OYLANMASI GEREKMEKTEDİR.UYGULAMAYA ONAYINIZ OLUR İSE LÜTFEN BU YORUMUN ALTINA '' ONAYLIYORUM'' YAZINIZ.İZNİNİZ OLMADAN YORUMUNUZ SAYFAMIZA YAPIŞTIRILARAK OYLAMAYA SUNULMAYACAKTIR. EMEĞİNİZE TEŞEKKÜR EDER , BİZCE BAŞARILI OLAN YORUMLARINIZIN DEVAMINI DİLERİZ. SAYGILARIMIZLA. ''

0
1
Mister-Ripley (Jön) | 17 Haziran 2011, 18:22

Onayladım =)

0
0
crituques (Efsane) | 19 Haziran 2011, 14:46

Bol şans : ))

0
1
Görüşleriniz