Alkatraz Kuşçusu

Birdman Of Alcatraz

Alkatraz Kuşçusu (1962) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
105 oy

01 Nisan 1965

1962 - ABD

BiyografiDram

147 Dak.PT147M

Guy Trosper

130 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

   Robert Stroud ömürboyu hapse mahkum edilir. Bir gün kaldığı hücreye yaralı bir kuş gelir ve onu tedavi eder. Zamanla kuşlar konusunda uzmanlaşan Stroud, artık kuşlar konusunda bir eksper olmuştur.
 
   Hapishanede zor şartlarda yaşayan Stroud kuşlara daha fazla ilgi göstermeye başlar. Alcatraz'a nakledilen Stroud, burada da kuşlara olan ilgisinden vazgeçmeyecektir.

Filmi Ekleyen audrey
Popüler Yorumlar
DersuUzala (Profesyonel) | 27 Ekim 2010, 18:11

diyaloglar muhteşem hiçde o döneme ait bir yapım gibi durmayan.doyurucu bir film.

0
+6
morpheus79 (Profesyonel) | 04 Ekim 2013, 17:38

Son basamağında ölüme çıkılan tek merdiven idam sehpasınınkidir. Amerika'nın Leavenworth hapishanesindeki bir mahkum, kaldığı tek kişilik hücrenin penceresinden kendisi için kurulan idam sehpasının yapılışını seyreder. Marangozun birkaç basamaklı merdivenin tırabzanını büyük bir itinayla zımparaladığını görünce de sorar: "Bunu neden yapıyorsun?" Marangoz alaycı bir şekilde gülümser: "Eline kıymık batmasın diye"... Annesinin çabası sonucu cumhurbaşkanı tarafından affedilen mahkumun adı Robert Stroud'dur. Ama siz onu "Alcatraz Kuşçusu" olarak tanırsınız."SUNAY AKIN" en iyi oyuncu - en iyi yardımcı erkek ve kadın oyuncu dallarında oskar adaylığı bulunan film "ÖZGÜRLÜK İNSANIN BEYNİNDEDİR "teması ile zihnimizde özgürce kanat çırpıyor...

0
+6
Tüm yorumlar (45)
McMurphy1975 (Figuran) | 29 Ocak 2014, 16:36

Çok sağlam ve orijinal bir senaryosu var. Karakterimizin kararlılığı, çalışkanlığı, üretkenliği, bilge oluşu bizlere belki de hayata, hayatımıza dair bir mesaj veriyor. Burt Lancaster'ın performansı hiç de yabana atılacak cinsten değil. Akıllıca kurgunlanmış ve yapılmış bir yapım. Hele de yapım yılına (1962) bakacak olursak şapka çıkartılacak bir film. Sonunda hüsran yaşayanlar mutlaka olmuştur. Bu da filmin belki de seviyesini korudu. Ters köşeye yatanlar olmuştur belki. Şahsen ben yattım filmin sonunda. Umduğum gibi bitmedi. Ama umduğum gibi bitmemiş olması benim beğenime tesir etmedi. Arşivinize ekleyin, izleyin.

Cevap Yaz
0
0
recep_ysk (Amatör) | 31 Aralık 2013, 10:41

Burt Lancaster anti kahraman tarzı rolüyle oyunculuğun doruklarına çıkıyor gerçek bir hayattan kısmi uyarlamalarla yer yer bezenen harika bir siyah beyaz filmi.

Cevap Yaz
0
0
tiele (Amatör) | 14 Aralık 2013, 19:59

Robert Stroud un dram ve çilelerle dolu etkileyici yaşam hikayesi. hiç bitmesin dediğim ender filmlerden biriydi. hikayeyi o kadar samimi bir şekilde vermişlerki adeta stroud 'un hayatının içinde yaşayan biriymiş gibi hissediyorsunuz. hayata dair bol miktarda dersler çıkaracağınız etkileyici bir film.

Cevap Yaz
0
0
berkay_liman_3 (Figuran) | 12 Ekim 2013, 08:11

En sevdiğim hapishane konulu filmlerden biridir Alacatraz Kuşçusu .Birde gerçek hikayeden uyarlanınca dahada bir merak sarıyor içimi. Ve daha bir değişik izliyorum filmleri Burt Lancaster en sevdiğim aktörlerdendir. Robert Stood rolüyle bütünleşmiş resmen en iyi performansı da bana göre yine bu filmde göstermiştir kendisi. Filmi izlemeyenlere tavsiye ederim , oldukça konulu bir film. Eğer hapishane filmleri seviyorsanız mutlaka izlemeniz daha sonra da arşivinize koymanız gereken önemli bir yapıt.

Cevap Yaz
0
1
morpheus79 (Profesyonel) | 04 Ekim 2013, 17:38

Son basamağında ölüme çıkılan tek merdiven idam sehpasınınkidir.
Amerika'nın Leavenworth hapishanesindeki bir mahkum, kaldığı tek kişilik hücrenin penceresinden kendisi için kurulan idam sehpasının yapılışını seyreder. Marangozun birkaç basamaklı merdivenin tırabzanını büyük bir itinayla zımparaladığını görünce de sorar: "Bunu neden yapıyorsun?" Marangoz alaycı bir şekilde gülümser: "Eline kıymık batmasın diye"... Annesinin çabası sonucu cumhurbaşkanı tarafından affedilen mahkumun adı Robert Stroud'dur. Ama siz onu "Alcatraz Kuşçusu" olarak tanırsınız."SUNAY AKIN"

en iyi oyuncu - en iyi yardımcı erkek ve kadın oyuncu dallarında oskar adaylığı bulunan film "ÖZGÜRLÜK İNSANIN BEYNİNDEDİR "teması ile zihnimizde özgürce kanat çırpıyor...

Cevap Yaz
0
6
Görüşleriniz