Sıkı Aynasızlar

Hot Fuzz

Sıkı Aynasızlar (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
539 oy

13 Temmuz 2007

AksiyonKomedi

121 Dak.PT121M

Simon Pegg Edgar Wright

443 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Unutulmaz komedi filmi “Shaun of the Dead”in yaratıcılarından bol aksiyon yüklü yepyeni bir komedi… Nicholas Angel (Simon Pegg), Londra’nın gelmiş geçmiş en başarılı polis memurudur. Diğer polis memuru arkadaşlarının her birinden yüzde 400 daha fazla tutuklama yaparak rekor kırmıştır. O kadar mükemmel bir polistir ki, diğer polislerin hepsi onun yanında görevini yapmıyormuş gibi kalır. Angel’ın üstleri bu duruma daha fazla seyirci kalamazlar. Diğer polislerin morali bozulmasın diye onu yeteneklerinin pek fazla işe yaramayacağı gözden ve gönülden uzakta bir yere tayin ederler. Yeni görev yeri, sakin ve suç işlemeyen insanların yaşadığı, yıllardır hiçbir polisiye olay belirtisi görülmeyen Sandford köyüdür. Sandford’da göreve başlayan Angel için artık Londra caddelerindeki hareketliliğin yerini yemyeşil bahçelerde düzenlenen partiler ve hiçbir olayın meydana gelmediği klasik devriye gezileri almıştır. Yanında bir de oldukça sersem ama iyi niyetli bir genç olan polis memuru arkadaşı Danny Butterman (Nick Frost) vardır. Londra caddelerinde harekete alışmış olan Angel’ın yeni koşullara uyum sağlamakta zorlandığı bariz şekilde ortadadır. Artık tembelliği ve uyuşukluğa iyice alıştığını hissetmeye başladığı bir anda meydana gelen bir dizi dehşet verici olay Angel’ın harekete geçmesine yol açar. Sandford’un göründüğü kadar suç işlenmeyen bir yer olmayabileceğinin farkına varmıştır. Angel artık kendisine inanan tek dostu haline gelen ortağı Danny ile birlikte önsezilerinin doğruluğunu kanıtlama, Sandford’un gerçek yüzünü ortaya çıkartma mücadelesi vermeye başlar. İngiltere’nin en güvenli, en sakin, en tatlı köyünde yaşaya yaşaya aklını mı yitirmeye başlamıştır? Yoksa çok korkunç sonuçlara yol açacak birtakım gelişmelerin kokusunu mu almıştır? Küçük köy artık büyük kentin adalet anlayışından nasibini almak üzeredir.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
joker29 (Artist) | 21 Kasım 2012, 21:00

burdaki kötü yorumlara bakıyorumda kötü kötü yazılar yazılmış onlar kötü film arıyorsa alacakaranlığı izlesinler ve gelip öyle yorum yazsınlar

1
+5
volkanick (Profesyonel) | 21 Ocak 2012, 14:27

yer yer komik ama izlemeseniz de olur.içinde hayatınızda iz bırakabilecek hiç bir şey yok..ve gereksiz bir uzunluğu var filmin..

3
+4
Tüm yorumlar (285)
SadriUstaFan (Fenomen) | 14 Nisan 2014, 17:10

Bir kaç ay önce izleme fırsatı bulduğum çok kategorili bir film. Yer yer güldüren yer yer ekşın sahneleri ile hareketlilik yaratan yüzü kapalı gizemli bir katilin kurbanlarını avlaması ile merak uyandıran bir film yapmışlar. Hele o kaz sahnesi yok mu ördek de olabilir o kaçıp kovalamaca muhabbetinde boğazım ağrımıştı gülmekten. Shaun Of The Dead filminde de beraber ikili olmuş Simon Peg ve Nick Frost ikilisi bu filmde de on numara performans göstermiş. Sözü fazla uzatmadan eğlencelik bir film arıyorsanız bence iyi gider

Cevap Yaz
0
0
noobfndileri (Amatör) | 04 Nisan 2014, 22:17

Martin freemanı kess nerden nereye geldi Hobbit

Cevap Yaz
0
0
yilmazbahadir (Amatör) | 14 Mart 2014, 17:19

young vs old

Cevap Yaz
0
0
Yusufimed (Figuran) | 24 Şubat 2014, 17:08

İzlenbilirlik açısından vasatın üstünde bir film.. Yani İzleyenler Zaman kaybı yaşamazlar.. İzlemeyenler İse Pek Bir şey kaçırmazlar.. Öyle Bir Film.. :)

Cevap Yaz
0
0
LastWarrior (Figuran) | 05 Şubat 2014, 18:08

Eğlenceliydi.Kesin izleyin diye ısrar etmem :) Vaktiniz varsa izleyin

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz