Harry Potter and the Order of the Phoenix

Bütün Fragmanlar ►
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4
/ 10
4985 oy

10 Ağustos 2007

AileFantastikMacera

138 Dak.PT138M

Murat Şen Ali Düşenkalkar Özden Ayyıldız Hazal Erdal Gülen Karaman

Michael Goldenberg

7047 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

“Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı”nda, beşinci öğretim yılı için Hogwarts’a dönen Harry, büyücü camiasının büyük çoğunluğunun onun kötü Lord Voldemort’la karşılaştığını inkar ederek, Lord Voldemort’un döndüğü haberine kulak tıkamayı tercih ettiklerini görür. Hogwarts’ın saygın müdürü Albus Dumbledore’un kendisinin konumunu zayıflatarak yerine geçmek için Voldemort’un döndüğü yalanını söylediğini düşünen Sihir Bakanı Cornelius Fudge, Dumbledore ve Hogwarts öğrencilerinin hareketlerinden haberdar olabilmek için okula yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni atar. Ama Profesör Dolores Umbridge’in Bakanlıktan onaylı savunma büyüsü dersi onları ve tüm büyücü camiasını kendilerini tehdit eden karanlık güçlere karşı ne yazık ki savunmasız bırakır; bu yüzden, arkadaşları Hermione ve Ron’un teşviki üzerine, Harry konuya el atar. Kendilerine “Dumbledore’un Ordusu” adını veren küçük grupla buluşan Harry, onlara Karanlık Güçlere karşı nasıl savunacaklarını öğreterek, bu genç ve cesur büyücüleri kendilerini bekleyen olağanüstü savaşa hazırlar.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
mertercan (Artist) | 02 Temmuz 2013, 04:30

"FIRTINA YAKLAŞIYOR HARRY. GELDİĞİNDE HAZIR OLMALIYIZ" ilk filmden bu yana çocukların büyüdüğünü görmek bende büyük bir duygu yoğunluğu yaşatıyor. sanıyorum bunun ana nedeni HP serisine fena halde bağlanmam. muhteşem serinin bu filminde karşımızda daha olgun bir Harry, Ron ve Hermione var. ve tabii şeytani Voldemort'u da unutmamak lazım. bu filmde benim açımdan yine eksik bir şey yoktu. aksine Luna karakterini inanılmaz sevdim. Helena Bonham Carter da bu filme inanılmaz uymuş. ne kadar kötü bir karakteri canlandırsa da bana çok sempatik geliyor bu kadın. bir de şu Harry'nin gizli odada arkadaşlarına ders verdiği sahneleri çok sevdim. izleyin mutlaka.

0
+9
W0LVeRiNe (Dublör) | 08 Temmuz 2012, 00:03

nasıl bir hayal gücüdür hala anlamış değilim açıkcası. en küçük ayrıntısına kadar inanılmaz bir kaçırılmayacak seri. izlemem ben harry potter cocuk filmi diyosanız yanılıyorsunuz.izlerken keşke çocuk olsaydım da o gözle baksaydım diyeceksiniz.

0
+7
Tüm yorumlar (1976)
EvladiOsmanli (Amatör) | 06 Nisan 2014, 11:37

Serinin psikolojik açıdan en yoğun olanı. Sonundaki aksiyon sahneleri çok iyi. Seri zaten tümden müthiş :)

Cevap Yaz
0
0
X (Amatör) | 17 Mart 2014, 08:12

Güzel film.

Cevap Yaz
0
1
ayorgun2 (Amatör) | 11 Mart 2014, 20:46

Dumbledore- Voldemort kapışması süperdi :)

Cevap Yaz
0
0
pottersever (Amatör) | 08 Mart 2014, 00:27

Evet serinin en önemli 2. bölümünü kırpa kırpa bir şey bırakmamışlardı. Helena muhteşemdi , Dumbledore'a gelecek olursak kitapta çok önceden savaşa dahil olup Ölüm Yiyenleri yerle bir etmişti Filmde ise ufak bir düello yaptı ( Voldemort'a gücünü tam olarak sergileyemedi.) Ralph Fiennes ise Voldemort'un Dumbledore'a karşı korkusunu ortaya koyamadı maalesef. Ama filmin sadece sonunda aksiyon oldu ve çok uzun sürmedi 3 saat yapılsaydı muhteşem bir film izleyebilirdik. (David Yates başarısızdı.)

Cevap Yaz
0
2
Gamze991 (Figuran) | 17 Nisan 2014, 06:06

kesinlikle katılıorum.

0
0
zemberek (Profesyonel) | 27 Şubat 2014, 16:54

her izlediğimde aynı heyecanla izlemiş olduğum tek seri...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz