Aşkın Kitabı

Becoming Jane

Bütün Fragmanlar ►
Aşkın Kitabı (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9
/ 10
1141 oy

07 Eylül 2007

2007 - ABD

BiyografiDramRomantik

120 Dak.PT120M

Sarah Williams Kevin Hood

1611 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Jane Austen (ANNE HATHAWAY) aşka inanmaktadır. Anne ve babası (JULIE WALTERS ve JAMES CROMWELL) onun 1795 İngiltere’sinde adet olduğu üzere, para karşılığı bir evlenme yapmasını arzular. 20 yaşındaki Jane büyüleyici, genç bir İrlandalı olan Tom Lefroy ile tanıştığında, (JAMES MCAVOY), zekası ve cüretkarlığı genç kızın merakını uyandırır. Jane, Lady Gresham’ın (MAGGIE SMITH) yeğeninin teklifini geri çevirip, ailesinin otoritesine ve sosyal adetlere karşı gelebilecek mi? BECOMING JANE’de, edebi dehanın basamaklarındaki genç bir kadının, hayatını ve eserlerini aşk için riske atması anlatılıyor.

Popüler Yorumlar
KateCara (Figuran) | 27 Haziran 2012, 01:58

"Ruhu en çok yok eden şey yoksulluktur."Hayatı boyunca 6 edebi kitap yazan Jane Austen -ki en sevdiğim kitap ve film listeme giren Aşk ve Gurur 'un yazarı."Karakterlerim biraz sıkıntı yaşadıktan sonra mutlu sona ulaşacaklar" diyen bu kadının kendi hikayesinin sonu ne umutsuzca ki kötü bitiyor.Filme gelirsek çok hoşlandığım bir filmdi.İdealleri ve hayalleri olan birinin aşkı için nelerden vazgeçeceğini gösteriyordu.Tabii kader boş durmuyor önüne başka engeller koyuyor ve Jane bencil olmadığı için kendi aşkından vazgeçiyordu.Ben dilerdim ki kendi kitapları gibi mutlu bitsin.Ama filmde de bence sonu gayet iyi bitiyor.Boş zamanınızı dolduracağınız filmlerden değil, zamanınızı alması gereken filmlerden.

1
+6
Tanimsiz (Figuran) | 02 Haziran 2013, 03:54

Bu film güzeldi güzel olmasına da başka bir filme küçük farklarla çokça benziyordu ve ben o başka filmi daha bi çok beğeniyordum da... işte o başka filmi hatırlayamadım ya ben ama ki....

0
+4
Tüm yorumlar (582)
Mustafa16 (Amatör) | 20 Mart 2014, 02:09

Aşk ve gurur filmiyle benzer bir film hatta bazı sahneleri kopyası gibi,bence vasat bir film ve kendine özgü değil aşk ve gururdan 2 yıl sonra çıkmasıda nereden esinlenildiğinin kanıtı bence

Cevap Yaz
-1
+1
elcinkan (Dublör) | 11 Mart 2014, 14:24

Bu filmi izlemek gerçekten inanılmaz bir deneyimdi.Filmi izledikten sonra uzun bir süre etkisinde kalıyorsunuz.Konu o kadar büyük bir içtenlikle işlenmiş ki sizi filmin derinliklerine sürüklemeye yetiyor.Sonu kavuşulamayarak biten aşk hikayeleri her ne kadar insanı üzse de bence bu filmi diğerlerinden farklı kılan böyle bir sonunun olmasıydı.Aşklarını dillendirene kadar geçen süre içinde muzip diyalogları ve atışmaları aşklarının zeminini oluştururken,biribirlerine olan duygularının da giderek körüklenmesini sağlıyor.Keşke filmin ikinci yarısının da ilki gibi sevindirici geçtiğini söyleyebilseydim.İnsanlar,yaşamın bize mecbur kıldıkları maalesef ki bu iki aşığın yollarının ayrılmasına sebep oldu.Yine de herşey o kadar çekici bir olay örgüsüyle verilmiş ki yaşanan olumsuzluklar filmden soğutmadı aksine filme daha da çok bağladı beni.Bu yanıyla da gerçekçilik başarılı yansıtılmıştı.Filmde Tom'un kızına Jane'in adını koyduğunu öğrendiğimiz sahne ise beni benden alan sahnelerden biriydi diyebilirim.Ormanda kaçmaya karar verdikleri sahne ise unutulmazlardandı.Her sahnesi ve her repliğiyle hatırlanmaya değer bir film.Tabii bunda birbirinden çok sevdiğim ve takdir ettiğim oyuncuların payı büyük.Elbette ki Anne Hathaway ve James McAvoy'dan bahsediyorum.Yer aldıkları her filmi merakla izlediğim bu iki oyuncuyu aynı filmde görmek hele de bir Jane Austen filminde kesinlikle pahabiçilemezdi.Bu filme ve hikayeye biçilmiş kaftan gibiydiler.Birbirleriyle bütünleşen inanılmaz bir kimyalarının olduğunu düşünüyorum ki bu da hikayenin bu kadar iyi yansıtılmasını sağlamış.
Jane Austen'in ise hayatının romanlarındaki gibi mutlu sonla bitmemesi üzüntü verici.Hayat O'na romanlarındaki kadar adil davranmamış ne yazık ki.Onlar değer verdikleri insanların incinmemesi adına kendi mutluluklarından vazgeçen aşıklar.

Cevap Yaz
0
0
Floral (Dublör) | 28 Şubat 2014, 01:19

beraber olamazsak yaşamın ne anlamı var ?

Cevap Yaz
0
1
hbetul (Amatör) | 27 Ocak 2014, 22:08

Güzel ve etkileyici bir filmdi, aynı zamanda yine etkileyici cümlelerle süslenmişti...
Sonu hüzünlü hatta çarpıcı bir şekilde hüzünlü bitsede, Jane nin hikayesini etkileyici kılan, çoğu filmde gördüğümüz sahte sonlardan ayıran, gerçek bir hikayeydi. Mutlu sonla bitmesini nedense istemedem. Çünkü bu hikayenin özel kalmasını istedim, öylede oldu..
Jane ve Mr. Lefroy un aşkı cesaret ve bencillik istiyordu... Onların bunu veremeyecekleri halde...

Cevap Yaz
0
3
STEPHEN1A (Dublör) | 16 Ocak 2014, 15:34

Jane Austen'in "Pride and Prejudice"indan sonra kesinlikle izlenmeli.Aşk ve Gurur'u izleyip,konusunu,içerdiği aşkı,18.yy İngiltere'sini görenlerin kaçırmayacağı bir film...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz