Mistik Olay

The Happening

Bütün Fragmanlar ►
Mistik Olay (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
1099 oy

13 Haziran 2008

DramGerilimGizemMacera

91 Dak.PT91M

M. Night Shyamalan

921 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Görünen bir uyarı olmadan ortaya çıktı. Birdenbire nereden geldiği belli olmadan. Bir kaç dakika içinde Amerika’nın bir çok şehrinde sebebi açıklanamayan, kanınızı donduracak garip ölümler meydana gelmeye başladı. İnsan davranışlarındaki bu garip değişikliğe neyin sebep olduğu bilinmiyor. Yeni bir terrorist saldırı mı?  Yapılan yüksek teknolojik deneylerde ters giden bir şeyler mi oldu? Bir tür şeytani toksik silah mı? Yoksa kontrolden çıkan bir virus mü? Hava yolu ile mi yoksa suyla mı bulaşıyor? … ve nasıl?

Filmi Ekleyen atilgan-han
Popüler Yorumlar
mertercan (Artist) | 28 Aralık 2013, 01:18

"NELER OLUYOR?" bu tür ilginç konulu korku-gerilim filmlerini severim. aslında ne olduğu açıklanmayan ama bir hava felaketi veya birilerinin yaptırttığı bir saldırı denilebilir filmdeki ölümcül rüzgarlar için. o rüzgara kapılan insanların hareketsiz kalmaları ve teker teker kendilerini öldürmeleri çok etkileyici olmuş. intihar sahneleri gerçekten başarılıydı. filmde sadece onu sevdim gerçekten. iki başrol oyuncusunu çok sevmeme rağmen hüsran yaşadım diyebilirim. hiç bir şekilde açıklanmayan ya da açıklandı ama o kadar dikkatli izlememe rağmen anlayamadığım o rüzgar dalgaları neyin nesiydi? M. Night Shyamalan'ın toplasan 3-4 tane iyi filmi vardır gerisi vasattır. The Hapenning de o vasatlardan.. 5.6

1
+6
goncakivrak (Amatör) | 03 Şubat 2012, 20:41

yaratıcı ve güzel

3
+4
Tüm yorumlar (695)
CinemaAddict (Amatör) | 12 Nisan 2014, 23:25

Doğayı korumamızı söyleyen yaratıcı ve güzel bir film.İzlemeden ölmeyin :D :p

Cevap Yaz
0
1
CONVAYNE (Artist) | 11 Nisan 2014, 16:28

Çok orjinal bir konusu olmasına rağmen oyuncu performansı olarak berbat edilmiş bir yapım; yahu zaten Zoe yeteneksiz oyuncunun biri hadi komedilerde oynar diyelim ama öyle bir filmde ne işi var, bir de hala düzeltemediği yavan yavan konuşması yok mu karakteri ve filmi iyice berbat ediyordu. Diğer oyuncular da ona uymuşlardı velhasıl kelam.
Konu ilginç çünkü bir teoriye bağlanıyor Einstein`nin arılar yok olursa insanlarda yok olur teorisi ve bu teoriyi açıklamaya çalışan bir başka teori ki bunu doğa belgesellerinde sıkça duyarız; insanın doğayı bu derece hor görüp kullanması üzerine zamanı geldiğinde doğanın intikam alacağını ve milyonlarca yıl önceki canlıları yok ettiği gibi bizi de yok edeceği gibi şeyler söylenir.
işin özü daha iyi bir film olabilirdi, Shayamalandan her zamanki ağızları açık bırakan bir başlangıç ve kötü bir gelişme ve sonuç.

Cevap Yaz
0
0
esracelik_CZCK (Figuran) | 07 Nisan 2014, 17:50

Ben de buradan okuduğum yorumlarla filmi izleme hatasına düşenlerdenim... Filmde ne giriş var ne sonuç ... Sadece gelişmeden ibaret... İnsanlar neden ölüyor? Doğada ne oluyor? Niye başladı ? Nasıl bitti ? bunun gibi birçok soru cevapsız kalıyor. Filmin sonuna kadar bi gelişme olur mu diye izledim ama hiç alakasız bir sonla bitti ... Hatta film başa tekrar döndü. İlk defa izlediğim bir filmin zaman kaybı olduğunu düşünüyorum... Aldığı puanın çok çok altında bir film ...

Cevap Yaz
0
2
Mads (Figuran) | 06 Nisan 2014, 23:03

izlenebilir.

Cevap Yaz
0
0
Christian99 (Figuran) | 31 Mart 2014, 17:32

Filmi izlememdeki sebep afişiydi.
Filmin kurgusu çok iyiydi ve film kendini bana izlettirmeyi başardı.
Sizi bilmem ama ben filmi sevdim. Tavsiye ederim. 7.5/10

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz