Çayırın Sakinleri

Microcosmos: Le Peuple De L'herbe

Çayırın Sakinleri (1996) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5
/ 10
26 oy

Belgesel

80 Dak.PT80M

 -

Kristin Scott Thomas Jacques Perrin

Claude Nuridsany Marie Pérennou

 -

19 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Microcosmos, izlediğinizde insanlığınızı düşünmeden edemiyorsunuz. Ayaklarınızın altında sürüp giden, hemen hiç farkına varmadığımız bir serüven, doğanın diyalektiğinin tüm sonuçlarını barındırarak ayna tutuyor bizlere ve sanki unutulmayacak bir keşif yolculuğuna dönüşüyor.Biyolog Claude Nuridsany ve Marie Perennou bizi yeşillikler arasında sıradan bir yaz gününde inanılmaz bir yolculuğa çıkartıyor. Macrovision ve sıra dışı ses kullanımı ile bu son derece güzel, yorulmak nedir bilmeden çalışan ve genellikle inanılmaz komik yaratıkların gün ışığına çıkarıldığı minyatür dünyaya böcek gözüyle bakabilmemiz sağlanıyor. Gün doğumundan batımına kadar bu harika dünyayı gözlemleme ayrıcalığı ve zevki sizi bekliyor.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen professor-chaos
Tüm yorumlar (11)
CONVAYNE (Artist) | 11 Nisan 2014, 16:29

Bir belgeselden ziyade bir sanat filmi demek yanlış olmaz. Baştan sona kadar herhangi bir anlatım yada bir konu üzerine eğilmek yok; daha ziyade insani duyguları böceklerin hareketleri ile ve buna duygusal müzikler ekleyerek yapılmış bir gösteri var. Her sahnesi ayrı güzel bir yapım.

Cevap Yaz
0
0
cengiz_kus1 (Figuran) | 03 Eylül 2012, 08:32

Çok etkileyici harika diyebilirim.

Cevap Yaz
0
0
lifeisbeatiful (Amatör) | 11 Ağustos 2012, 19:49

tamam sanatsal ve teknik açıdan muhteşem..çekimler ve sesler inanılmaz..ama 75 dakika boyunca sadece belgeselin başında anlatım mevcut..onun dışında hiçbir bilgilendirme vs. yok..bu yüzden sonunu zor getirdim..böceklerin dünyasını merak ediyorsanız ve sabırlıysanız tavsiye edilir..10/5.9..mutlu seyirler..

Cevap Yaz
0
0
babydoll (Profesyonel) | 12 Mart 2011, 18:57

sinemalar üyelerinin pek haberi olmadığı bir yapım sanırım. çekimleri inanılmaz olan ve kurgusuyla sizi doğal yaşamın içine çeken muhteşem bir yapım. böcekler küçüktür ama burada değil. bu filmde hepsi birer dev. onların algılayışlarını ve yaşamlarını merak ediyorsanız bu belgeseli izleyin.

Cevap Yaz
0
1
prestige-relax (Star) | 25 Aralık 2010, 02:29

bu yapımı izlediğinizde yolda yürürken ya da bir piknikte bastığınız yere daha çok dikkat edeceksiniz.olağanüstü görüntüler üzerine mükemmel müziklerin işlnemesiyle gördüklrinize inanamayacak duruma geleceksiniz.bazen yalnız bazen bir grup halinde ettikleri mücadeleleri,uğraştıkları işleri,çalışkanlıkları gözlerininzin önünde.size sadece hayranlıkla izlemek kalıyor.çekim aşamalarında yönetim ekibinin bir o kadar eğlenceli bir o kadar zorlu çekim süreçlerini çektikleri görüntülerden anlayabilirsiniz.hala izlemediyseniz mutlaka izleyin.teşekkürler...

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz