Faust

Faust

Faust (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
75 oy

29 Haziran 2012

Dram

140 Dak.PT140M

Aleksandr Sokurov Yuri Arabov Phillip Hochhauser

39 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Usta Rus yönetmen Alexandre Sokurov'un imzasını taşıyan yapım, "dünyanın sırrına haiz olmak için" şeytana ruhunu satan insanoğlunun hikayesinin anlatıldığı Alman klasiği Faust'un yeni bir uyarlaması.

Filmi Ekleyen crazybeau
Popüler Yorumlar
random06 (Dublör) | 03 Temmuz 2012, 13:40

Serbest bir Faust uyarlaması... Yer yer karanlık-kasvet dolu ortamlar,ağır ilerleme durumu. Tarkovski veliahtı olarak gösterilen Sokurov herhalde sinemaya veda filmini çekti. Erotizm dozunun hiç düşmediği, baştaki sahnelerin epey rahatsız ettiği bir film.. Modern sinema - sanat filmi temalarından hazzetmeyenler ilk sahne rahatsız etmese bile sonradan sıkılacaklardır. Son olarak daha güzel Sokurov filmleri var, bu biraz yönetmenin kendine çektiği bir film havasında, ayılıp bayılan sanatseverler olabilir; ben de onlara ayılıp bayılıyorum zaten...

0
+6
HiHitlerAd (Jön) | 06 Temmuz 2012, 16:50

Sokurov'un Goethenin Faustu ile Thomas Mann ın Doktor Faustusunun serbest bir uyarlaması olan bu filmi yönetmen Gücün Doğası adlı serisini 4. bir filmle tamamlamak için çekti. Herkesin izleyebileceği bir film olmayan daha çok eleştirmenlerce beğenilen bu yapıt benim gibi sinemayı sadece bir eğlencelik olarak değil daha çok sanat olarak görenler için az bulunur bir eser.

0
+6
Tüm yorumlar (29)
sinemagoria (Jön) | 07 Eylül 2013, 09:26

Ben bu filmi çok sıkıcı buldum açıkçası. Ne heveslerle başlamıştım izlemeye ama senaryoyu öyle durgun işlemişler ki bir süreden sonra ister istemez filmden kopuyorsunuz. Oysa harika bir baş yapıttır Faust (Goethe nin muazzam bir eseridir) Böyle bir hikayeden böyle bir kurgu çıkarmaları hikayeye yazık olmuş diyorum. Yine de izleyiciye göre bakış açısı değişebilir. Başta önyargıyla bakmadan girişin filme , sarmadığı yere kadar izleyin bakalım. Belki sizin fikriniz farklı olacaktır.

Cevap Yaz
0
4
importante (Profesyonel) | 15 Ocak 2013, 09:41

hem saçma hem de ne anlatıldığı belli değil filmde.ne senaryo iyi,ne oyunculuklar.boşuna vaktinize kıymayın demek daha iyi.vasat altı bir yapım.

Cevap Yaz
0
3
kelebektozu (Amatör) | 12 Ocak 2013, 17:25

13 Dakikadan fazlasını izlemeye dayanamadım. :S
Goethe bu filmi görmediği için şanslı :S :S

Cevap Yaz
0
3
ashles (Dublör) | 09 Ocak 2013, 17:22

Maxim Mehmet.Türk asıllı bir oyuncuyu yabancı filmlerde görmek gerçekten güzel bir his

Cevap Yaz
0
1
gogola (Artist) | 05 Aralık 2012, 21:57

Çok daha yüksek beklentilerle izlediğim ama bu beklentileri karşılamayan fakat gerek konusu gerekse çekimleri açısından kendine has havası ile izlenmesi gereken bir yapım. İzlenme gereken diyorum çünkü çok zor olan bir romanı işlemesi artı puan, mepisto rolünün başarısı artı puan, mekanların ve kamera ışıklarının kullanılışı artı puan. Bunların tersi ise diyaloglar dışında akıcılığın düşük olması, bir o kadar güzel konu ve oyunculuk olması gerekirken başrol iki oyuncu hatta Anton Adasinsky (şeytan)haricinde kayde değer oyunculuk bulunmayışı eksi tarafları. Romanın bir o kadar zor olması filme zorlaştırmış ama yinede bağımsız yapım ve kaliteli yönetmen açısından izlenmeli.

Cevap Yaz
0
4
Görüşleriniz