Bu Çocuğun Hayatı

This Boy's Life

Bütün Fragmanlar ►
Bu Çocuğun Hayatı (1993) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
160 oy

1993 - ABD

BiyografiDramPsikolojik

115 Dak.PT115M

Robert Getchell

166 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Toby Wolff ve boşanmış annesi için 1950’lerin yaşamı hiç de eğlenceli değildi.Hayata tutunamamış iki özgür ruh ülkeyi bir uçtan bir uca dolaşarak Kuzeybatı Pasifik'te yerleşmeye karar verirler. Burada hayatın daha iyi olacağını umarlar.

Tüm yorumlar (48)
CONVAYNE (Artist) | 25 Mart 2014, 16:27

Hangi karakterine bakarsanız bakın her birinden ayrı bir ders çıkaracağınız, her birini ayrı ayrı sorgulayacağınız bir film yapmışlar. Manyak bir adam, hayatın ve 50`li yılların şartlarından bir an dahi olsa kurtulmak için o manyakla evlenmeyi kabul etmiş bir kadın ve daha ergenliğinde iken erkekliğe adım atacağı sıralarda kendisine rolmodel alacak bir baba arayan hayatı acılarla geçecek olan bir çocuk (buna bir de üvey kardeşleri dahil edebiliriz).
De Niro`nun "Bir Zamanlar Amerika`da" sonrası canlandırdığı yine kadınları aşağılayan psikopat bir karakterde özellikle atış yarışması sonrası bunu daha iyi görüyoruz. Yine zoraki evlilik konusunu özellikler kadınlar açısından irdelendiği cinsel ilişki sahneleri can alıcı.
Her yönüyle sinirleri bozabilen ağır bir drama ve bir şaheser. Son diyeceğim şey ise; bir adam nasıl olurda bu kadar kötü karakterler içerisinde bir sürü küfür yemesine rağmen kendisini aynı zamanda bu kadar sevdirebilir :) Çok yaşa sen Rober De Niro.

Cevap Yaz
0
0
MJdidem (Amatör) | 22 Ağustos 2013, 13:24

Adam olacak çocuk belli olur=Leonardo DiCaprio! Yaşına göre çok başarılı film çok üst düzey değil ama çözemediğiniz bir duygu filmin sonuna kadar peşinizi bırakmayacak.

Cevap Yaz
0
0
paulownia (Dublör) | 24 Temmuz 2013, 02:36

İçinde tanımlayamadığım bir dram vardı film boyunca boğazıma takıldı sanki :) Biraz durağan gibi ilerlese de film verdiği duygu hoştu.

Cevap Yaz
0
2
azatkirmizitas (Figuran) | 14 Şubat 2013, 11:09

oyunculuk diye buna derim ben ....10/8.6

Cevap Yaz
0
1
KilimBurgu (Dublör) | 10 Şubat 2013, 23:42

leonardo dicaprio'nun teenager çağlarında oynadığı bir film olması dikkatimi çekti izleyeyim dedim. robert de niro yuda görünce büyük bi istekle koyuldum filmi izlemeye. robert de niro kendinden tiksindirdi bi insan bu kadar mı iyi olur abicim ya! ekranı kırıcaktım sinirden. gerçekten oyunculuklar iyiydi. ben filmi çocuklu bi kadının modern yaşamda karşılaştığı zorluklar olarak görüyorum daha çok. ama bu zorlukları tamamen kendisi yaratıyor kadın aslında. hayata tutunamamış,kişiliğinden ödün vermek zorunda olan(kendini buna zorunda hisseden),aslında bi çok kadının yaptığı hataya düşüp kendi mücadele etmesi gerekirken hemen bir koca bulma arayışına giren bir kadının ve onun taşkın,genç,serseri mayın oğlu.. çok başarılı bi film olduğu söylenemez vasatın altındaydı hatta.. 4/10

Cevap Yaz
-3
+0
Görüşleriniz