Aşıklar

Animals in Love / Animaux Amoureux, Les

Aşıklar (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.2
/ 10
37 oy

18 Nisan 2008

Belgesel

84 Dak.PT84M

 -

Cécile De France

Laurent Charbonnier Yves Paccalet

17 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Her aşk filminde olduğu gibi başrollerde yine bir kadın ve bir erkek ve tabii tam kavuşacaklarını düşündüğümüz sırada sevenlerin arasına giren biri var.

Sevdiğine varlığını hissetirmek isteyen erkek en güzel görüntüsüyle kadının karşısına çıkıp bütün romantikliği ile ona aşkını ilan eder; tüm isteği sevdiğini bir an önce kollarına alıp mutluluğa ermektir, ama gel gör ki kadın erkeğin kendisini gerçekten sevdiğine inanmadan kendini ona teslim etmeyecektir. Yani erkeğimizin işi çok zordur, hele ki kadının etrafında onu isteyen başkalarının da olması işini hiç kolaylaştırmayacaktır. Buna rağmen kahramanımızın vazgeçmeye hiç niyeti yoktur, gerekirse aşkı uğruna ölmeye hazırdır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Esas Oglan
Tüm yorumlar (19)
alwayshtk (Dublör) | 01 Şubat 2013, 04:33

Güzel bir belgesel ama birde o kuşların türlerini altyazı olarak ekleselermiş daha güzel olurmuş. Tanrım ne güzel canlılar yaratmış. Mutlaka izleyin hepsi de birbirinden sevimliydi. :) 6/10

Cevap Yaz
0
1
prestige-relax (Star) | 10 Ağustos 2011, 22:11

`` Dirim Büyük Bir Aşkla Kendi Soluğunu Yarattı ´´

Hazırlanıyorlar,kendilerini güzelleştiriyorlar.Bekliyorlar,arıyorlar.Aşkı arıyorlar.Aşklarını arıyorlar.Biz insanlar deriz ya sevgililer gününde `` Gelecekteki sevgilim / eşim neredeysen sevgililer günün kutlu olsun ´´ diye.Onlarda öyle bakıyorlar sanki etrafına duygulu gözlerle.Sevgiye ihtiyaç duyuyorlar.Yalnız kalamıyorlar her canlı gibi.Ve buluyorlar.Bazen şansları iyi gidiyor sorunsuz bir sevda yaşıyorlar.Ama bazen aralarına biri giriyor.Bir de onlarla mücadele ediyorlar.Sevdanın kolay el edilebilir birşey olmadığının farkındalar & sevdaları için savaşıyorlar bir saniye bile düşünmeden.Biliyorlar ki sevdada korkaklığa yer yoktur.Bazen kavga edip küs yatıyorlar.Ama ayrı yerlerde yatmıyorlar.Sabah yine birlikte uyanıyorlar.Kavgalarına yine kaldığı yerden devam etmektende asla geri kalmıyorlar..Bazen birisi susmayı alttan almayı deniyor ama diğeri sürekli bağırıyor.Onlarda biliyor bu sevda işlerinin böyle yürüdüğünü.Ve onları yine bir tek şey bağlıyor birbirlerine.Aşk.Birbirlerinin tüylerini okşarken bizim sevdiğimizin saçını okşar gibi yapıyorlar.Öperken öyle bir yakınlaşıp sarılıyorlar ki birbirlerine.Sadece aşka tutunuyorlar.Yaşama sebebi budur biliyorlar.Ve bu aşklarının en güzel değerleri dünyaya geliyor.Şimdi mesuliyet duygusu var oluyor.
 
Anne / Baba taş yesin sözü gibi çocuklarını yedirmeleri,onlara yemek bulup getirmeleri,küçük küçük çalı parçalarından kendilerine bir korunak yuva yapmaları en ince datayına kadar incelenmiş.1.5 yıllık bir emeğin ürünü olan bu belgesel film yaz kış demeden 5 kıtada 16 ülkede yapılan çekimler sonunda gerçekleştirildi.Hepsi birbirinden mükemmel ama 17. dakikadaki kuş aklımdan hiç gitmez.

Filmde görülen bu oyunlar,şehvetli aşıklar insanoğluna hiç yabancı değil.Harika görüntüler eşliğinde iyi bir deneyime hazırlanın.Milyarlarca canlı türünden şu an da sadece 10 milyon canlı türü kalmıştır.Bu canlılardan biri de insandır.En büyük yaradılış sebebimiz aşkın diğer canlılardaki yüzüne en içten şekilde şahit olacaksınız.Hıgh Tensıon filminden hatırlayacağımız Cecile De France'ın anlatımıyla izleyeceğiniz yapım Cesar En İyi Belgesel Adayı olmuştur.

Teşekkürler vaktinizi ayırıp okuduğunuz için...

Cevap Yaz
0
0
hayatitehlike (Artist) | 13 Ağustos 2011, 12:57

okurken ilk paragraf bitmeseymiş keşke dedim içimden sağol bu güzel yorumun için

0
0
prestige-relax (Star) | 14 Ağustos 2011, 01:31

Ne diyeyim ki şimdi :)
Çok teşekkür ederim :)
Yüreğinize & gözlerinize sağlık :)

0
0
omurokur (Amatör) | 09 Mayıs 2011, 00:08

Bütün hisleri yaşamak sadece biz insanoğlu için mi? Korku, sevgi, aşk, nefret vs. gibi duygular sadece insalar için mi? Çevrenizde bulunan, en basitinden her yerde görebileceğiniz kedilerin, köpeklerin hareketlerini hiç takip ettiniz mi? Bİr takip edin bakalım; o kadar çok şeyle karşılaşacaksınız ki, bunlarında aklı var diyeceksiniz.
Bu belgesel türündeki filmi izledikten sonra onlara daha farklı gözle bakacaksınız...

Cevap Yaz
0
2
dsprte (Jön) | 19 Nisan 2010, 20:37

süper süper. hepsinin türünün adını öğrenesim geldi. ne kadar güzellikler varmış. o kuşlara bayıldım zaten. çok hoş bi belgeseldi, böyle şeylerin çoğaltılması gerek bence. iyi iş çıkarmışlar. ellerine sağlık. her türlü duyguyu bulabilirsiniz bu belgeseldeki hayvanlarda, ben çok güldüm bazı davranışlarına. çok beğendim çok.

Cevap Yaz
-1
+0
ruyakiz (Efsane) | 03 Kasım 2008, 00:36

Belgesel izlemeyi çok çok seviyorum ve Aşıklar'da harrkaydı.Hayvanların ilk birbirleri ile kurlaşması daha sonra yakınlaşarak cinsel hayatları daha sonra hamilelik süreçleri ve doğum sonunda doğan bebeleri ile mutlu hayatlar.Muhteşemdi.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz