Eş Değiştirenler

Swingers

Eş Değiştirenler (2002) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.6
/ 10
38 oy

DramRomantikErotik

93 Dak.PT93M

Stephan Brenninkmeijer

17 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Filmimiz Diana ve kocası Jullian ile onların eş değiştirirken yaşadıkları deneyimi anlatmaktadır. Diana'nın kendine güveni olmayan yapısına rağmen o ve kocası Julian bir başka çift ile cinsel bir deneyim yaşamaya karar verirler. İnternette çok deneyimli Alex ve Timno'nun karşılık verdiği bir ilan yayınlar.Diana biraz gergindir. Kendine aşırı güvenen ve aşırı derecede seksi Alex ile tanışınca gerilimi bir kat daha artar. Heyacan ile yanıp tutuşan Julian'ın tam aksine Timo ilgisiz görünmektedir. Ancak akşam olduğunda ve cinsel arayışlar su yüzüne çıktığında, Timo'nun en baştan beri çizdiği portredeki duyarsızlığın pekte gerçeği yansıtmadığı, diğer yandan Diana'nın gizli gücü ortaya çıkar.Hollandalı eş değiştirenler topluluğunca kaçırılmaması gereken bir film olarak adlandırılan "Swinger-Eş Değiştirenler, " Hollanda'da olduğu gibi Almanya ve Belçika basınından da olumlu eleştiriler aldı ..

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen al2

"Eş Değiştirenler" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Tüm yorumlar (18)
factual (Jön) | 26 Kasım 2010, 15:52

Hollanda sinemasından farklı bir film. Eş değiştirmeye karar veren bir çiftin, diğerleriyle ilk deneyimi. Tecrübeli (!) olanlarda problem çıkıyor işin garibi, daha doğrusu erkek kadını kıskandığını, sevdiğini fark ediyor dört yılın sonunda! Tabii benim için filmin özünde farklı bir işaret, farklı bir amaç dikkatimi çekti yönetmenden: yeni çiftimizdeki kadın aile baskısı ile büyümüş, hiçbir şeye –dans,makyaj,parti vb..- izin verilmemiş (hem de Hollanda da, Hollandalı bir aileden!). filmin sonunda yaşadığı veya tam yaşayamadığı olaylar sonunda birden özgürleşiyor, ailesine karşı benliğini buluyor (hatta abartıp eşi onu aldatıyor, olsun seni seviyorum bile diyor arkadaş). Tabii özgürleşmesi, benliğini bulması güzel de bunun için bu mu lazımdı veya herkes bunu mu yapsın diyor, artık onu da bilmem – yönetmen bilir!

Cevap Yaz
0
0
excellent01 (Amatör) | 13 Ekim 2010, 01:32

swinger olgusunu cok iyi ele almış bi film...bence cok başarılı olmakla birlikte biraz daha etkileyici olabilirlerdi...ama yinede güzel bir film en azından swinger olgusunun göründüğü kadar kolay olmadıgını filmde kendine güvenen kişinin bile yadırgadıgını göstermekte buda bi ders olarak eş değiştirmenin o kadarda kolay olmadıgını filmde suüstüne cıkmaktadır... ama konu olarak sanki daha kapsamlı olsa bu film daha tutulan bi film olabilirdi... bazı yerlerde yüzeysel gecişler olmuş mesela nasıl anlaştıklarınıda anlatsalar daha iyi olurdu

Cevap Yaz
0
0
elisa22 (Efsane) | 21 Temmuz 2010, 22:28

En başta çok cüretkar sahneleri olan bir filmdi. Konusu ilginçti bence. Gelenek ve göreneklerimize aykırı olsa da rahat bir kesimin cinsel fantazileri ve buna bağlı oluşan duygusal çalkantıları üzerine kurulu bir anlatımı vardı. Oyuncular tanınmıyor ama iyi oynamışlar. Bence izlenebilir. Puanım 10/5

Cevap Yaz
0
0
vkopuzoglu (Profesyonel) | 09 Haziran 2010, 17:20

Berbat bir filmdi.Tamamen bizim  toplumumuza aykırı olan ve de çok basit bir filmdi.Buna ayıracağınız zamanı başka filmlere ayırmanız sizin yararınıza olur.

Cevap Yaz
-1
+0
Bbirkan (Figuran) | 30 Temmuz 2009, 16:38

Avrupada bilinen iğrenç bir konu ele alınmış.Hollanda özgürlüklerinin saçmalığı ilginç bir yapım isteyenler izleyebilir

Cevap Yaz
-1
+0
vTaylan (Amatör) | 10 Ekim 2009, 01:29

Avrupa hakkındaki bu tarz bilgilerimiz temelsiz karalamalara dayanıyor çoğu kez. Türkiyede de inanamayacağınız sayıda rastlayabilirsiniz bu olguya.  Bu konuyu çoğu kez özgürlüğün bir sonucu gibi gösterip, özgürlük korkusu yaratmak da yanlış. Aksine, özgürlüklerin kısıtlandığı toplumlarda daha kötü durumlara rastlarsınız. Üstelik bu durumun, namus için cinayet işlemekten daha kötü olduğunu varsaymak biraz akıldışı bence. Sadece konunun iğrenç olduğunu düşünüp filmi izlemediyseniz hata yapmışsınız derim, ilginizi çekmemesi ayrı mesele tabi. Ama Berdel daha iğrenç bir konu iken -sizin anladığınız anlamda- (iğrençtir çünkü istemediğin bir kişi ile birlikte olmaya zorlanırsın, eş değitirme bunun yanında tamamen masum kalır), izlenmesi (eserin izlenmesi, olaya seyirci kalınması değil) izleyeni iğrenç kılmaz.

0
0
Görüşleriniz