Başka Dilde Aşk

Bütün Fragmanlar ►
Başka Dilde Aşk (2009) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
1717 oy

18 Aralık 2009

DramRomantik

98 Dak.PT98M

Mert Fırat İlksen Başarır

1759 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Onur'un hayatı kürek takımından arkadaşı Vedat'ın doğumgünü partisinde Zeynep'le tanışmasıyla değişir. Kalabalık ve gürültülü bir barda hiç konuşmadan geçen gecenin sonunda Zeynep, Onur'un işitme engelli olduğunu öğrenir. Ama bu durum Zeynep'i Onur'dan uzaklaştırmaz. İşiyle, ailesiyle sorunlar yaşayan Zeynep, yaşadığı çevreyi sorgularken birazda bilmediği bir dünyanın meraklıyla unuttuğu ceketini bahane ederek Onur'u görmeye gider.
 
Babasının annesini aldattığını öğrendikten sonra bu durumu kabullenemeyip evden ayrılan Zeynep, bir çok iş değiştirdikten sonra çağrı merkezinde çalışmaya başlar ama ağır çalışma şartlarından ve karşılığında kazandığı paradan çok mutsuzdur. Bütün gün telefonda tanımadığı insanlarla konuşmak zorunda kalan Zeynep konuşmadan anlaşabildiği Onur' la huzur bulacağına inanır.
 
Bu ilişki kendilerini ve hayatı sorgulayan Zeynep ve Onur için bir sınav olacaktır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen truva81
Popüler Yorumlar
diazemk (Figuran) | 24 Aralık 2009, 15:22

flımın ozellıkle alt yazılı olması cok ıyı en yakın zamanda ızlıcem..

1
+13
ilovemedr (Amatör) | 23 Aralık 2009, 13:36

Galleria Prestige\'de oynuyor film arkadaşım şu anda baktım bi yanlışlık yok seanslarda

4
+12
Tüm yorumlar (858)
yilmazbahadir (Amatör) | 27 Mart 2014, 15:35

gerçekten filmi iyi yapmislar.mert in oyunculugunu çok seviyorum.saadet te iyi oynamis

Cevap Yaz
0
0
poormf (Profesyonel) | 26 Mart 2014, 18:11

Mert Fırat ve Saadet Işıl Aksoy rollerinde iyiler. İyi olmasalar zaten filmde elle tutulur bir şey kalmayacak. Herkesi anladık da Lale Mansur'un canlandırdığı anne karakteri ne öyle? Kendi ayakları üzerinde durmayı bilen, sosyal bir insan profili çiziliyor ama çocuğundan utanan, ayrımcılık yapan biri olarak, toplumdan o farkındalığın farkında olmasını bekliyor. Nasıl davranması gerektiği konusunda hiç mi hekimlerden destek almamış? 40-50 sene öncesinin melodramatik yerli filmlerin üzerine ne koyuyor bu film?
Bir de araya eklenen sosyal mücadele sosuyla, sendikaya falan ne gerek var açarsın bir web sayfası değiştiriverirsin dünyayı deniyor. Melodramı arttırmak için icat edilen ayrılığın sebebi neymiş ki? İnandınız mı siz? Filmin en büyük eksiği finalde Onur'u şakır şakır konuşturulmamış olması... 40/100

Cevap Yaz
0
0
ogmv (Figuran) | 18 Mart 2014, 02:06

''Artık korkmak istemiyorum!''

İncir Reçeli filmi kadar başarılı fakat o sükseyi yaratamamış çok başarılı bir yapım.Verdiği sosyal mesajlar itibariyle,kadın yönetmeniyle ve bir çok özelliğiyle farklı bir proje.Oyuncu seçimleri,seçilen mekanlar,kurgu-senaryo herşey olması gerektiği gibiydi.Filmdeki tek eksik:müziklerinin yeteri kadar etkileyici olmamasıydı.Sinepuanının çok daha fazlasını hakediyor.Arşivlik,izleyin ve izlettirin.İyi seyirler

Cevap Yaz
0
0
bbuse (Figuran) | 12 Mart 2014, 06:09

Filme bayıldım,ağlatan bir film

Cevap Yaz
0
0
efrahcumali (Amatör) | 02 Mart 2014, 20:27

Türünün en iyilerinden. Bayılmıştım.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz