İşkence Odası

Martyrs

İşkence Odası (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
801 oy

01 Mayıs 2009

DramGerilimKorku

99 Dak.PT99M

Pascal Laugier

670 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

1970’lerin başında, Fransa’dayız. Birkaç ay önce kaybolan 10 yaşındaki küçük kız Lucie yolda başıboş dolaşırken bulunuyor. Vücuduna şiddet uygulanmış fakat hiçbir cinsel taciz izi yok ve kaçırılma nedenleri bir türlü açıklanamıyor. Şokta, kelimelerini kaybetmiş Lucie, bir hastaneye kaldırılıyor ve orada kendi yaşında Anna adında bir kızla arkadaş oluyor. 15 sene sonra… Sıradan bir ailenin kapısı çalar. Evin babası kapıyı açar ve elinde av tüfeğiyle bekleyen Lucie’yi karşısında bulur. İşkencecisini bulduğuna ikna olan Lucie tetiği çeker.Hit Fransız korku filmi, sert sahneleri kadar, farklı bir kurguya sahip olan senaryosuyla da ilgi çekiyor. Türün meraklılarından tam not aldı.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen kadirdotcom
Popüler Yorumlar
johanson (Figuran) | 06 Mart 2012, 18:37

Bende çok beğendiğim söylenemez.Özellikle final sahnesi havada kaldı boş zamanınız varsa izleyebilirsiniz derim..

3
+10
sevimunni (Amatör) | 31 Ocak 2013, 21:32

İzlediğim vasat filmlerden birisiydi . Sakın ama sakın izlemeyin zamanınıza yazık :/ Bu filmi izleyeceğinize gidin Koleksiyoncu serisini ne biliyim Lanetli Evi izleyin en azından muhteşem başyapıtlar izlemiş olursunz ;)

2
+7
Tüm yorumlar (692)
losthappiness (Amatör) | 17 Nisan 2014, 12:24

İşkenceyi, sadist filmleri sevenler için yeterli bir film, izlenebilir, fakat çok da bir şey beklemeyin, sonu özellikle tatmin etmedi deniliyor fakat, ben öyle düşünmüyorum. bu tarz yapımları sevenler izleyebilir.

Cevap Yaz
0
0
gunahkarsupheci (Profesyonel) | 16 Nisan 2014, 11:41

son derece Sadizmdi
Filmin gidişatını sizde başroldekilerin gibi merak içinde heyecanla gerilimle izliyorsunuz. Pek öyle bakılamayacak. ana unsur şiddet barındırmadı bana göre. ancak ne amaçla yapıldığı gerdiği ve sinir bozucu olduğu ortada.
Kesinlikle gerilim ve korku kategorisinde en iyilerde yer alacak bir film olmuş. Kurgusu ilginç ve fimde iyi her öğeleriyle işkenceyi kabullenmeyi inança bağlayıp yeni bir o kadarda değisik bir inanç sistemi olmuş. hareket edemeden konuşamadan kısacası sadece kalp atışının dışında yaşama dair bişeyi olmadan öteki dünyayı görme amacına ne kafayı yemişssiniz, uğraştığınız şeye bak diye dedirten sinirleri azda olsa zorladı, izlemelisiniz.

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 14 Nisan 2014, 14:13

İnanç sistemi, duyguları ve beklentileri üzerine felsefik bir bakış açısıyla çekilmiş ilk yarısında ki gerilim ve merak unsurlarıyla sizi farklı bir beklentiye sokan; temelinde sadizmi barındıran yine abuk bir fransız filmi. Filmin başından sonuna kadar geçen işkenceler ve çekilen acılar ibadeti, ritüelleri betimlerken sonuna gelindiğinde dalga amaçlı olarak konulmuş olan beyaz bir ışık ve tabancalı son sahne "inandığınız şeyler uğruna çektirdiğin(m)iz acılar boşuna" diyerek kendi açısından bir yorumda bulunuyor. Yorumları okurken çok iyi bir gerilim filmiymişmiş, kan gövdeyi götürüyormuşmuş diye izlemeye kalkmayın bu yüzden. Film genel olarak da gerilim yada korku değil şiddet pornosu niteliğinde; bir mesaj vermeye çalışan felsefik bir film.

Cevap Yaz
0
2
Beko39 (Amatör) | 09 Nisan 2014, 03:41

fragman fılmle ılgılı bılgı vermemıs ama Saw - Hostel gibi bol kanlı filmlerden keyif alanlar için güzel bir filmdir.Cok iyi mükemmel değil ama bu türü sevenler izlesin,gideri yeterınce var.

Cevap Yaz
0
0
CamerMan (Jön) | 26 Mart 2014, 11:22

Filmin konusu finale kadar anlaşılamadığı için pek beğenilmediğini düşünüyorum.Finalde de istenen son verilmediği düşünülünce haliye boş zaman kaybı olarak yorumlanış çoğu izleyici tarafından.Film her ne kadar korku-gerilim içerse de psikolojik ve felsefik argümanlarda görmek mümkün.İşkence sahneleri hakkaten iyi olup sanırım senaryo ile bağdaştırılmasında eksiklik olmuş.Bu da filmin vermek istediği mesajı gölgede bırakmış.O nedenle beğeneni ve beğenmeyeni ortada olabilecek bir film.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz