Exam

Exam (2009) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
556 oy

GerilimGizem

101 Dak.PT101M

Stuart Hazeldine

477 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

KONUSU: Gizemli ve güçlü bir şirkette iş sahibi olmak için aday olan 8 yetenekli kişinin bu seçimde son aşamaya gelirler..

Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 27 Kasım 2012, 18:22

SINAV Sıvav tek bir mekanda birkaç kişi ile çekilmiş küçük bütçeli bir filmdir. İşe alınacak kişiler genelde belli bir kritere göre seçilir.Mesela sınavla.Bu filmdeki sınav çok farklı tabi. Film gizemini sonuna kadar koruyor. Ayrıca sınav kurallarını açıklayan kişinin ağzından çıkan her söz iyi düşünülmüş ve bundan dolayı filmin ilerleyen bölümleri için ipucu konumunda. Filmin yönetmeni ve senaristi aynı kişi ve bu film onun sinemadaki ilk işi. Ayrıca filmdeki sınav seçilecek olan kişileri bilgi sevilerine göre de ölçmemektedir.Çünkü cevabı bulmak için önce soruyu bulmanız gerekiyor. Yani önce soruyu sezmelisin.Normalde soru yok. Burda kişilerin Yaratıcı yeteneklerini de ölçmektedir.Filmin sadece tek bir mekanda çekilmiş olmasından dolayı önyargılarınız olmasın. 10/ 7.5

0
+24
delta-epsilon (Jön) | 25 Haziran 2010, 18:41

Özel mesaj attım kardeş... umarım yardımcı olmuşumdur...

4
+12
Tüm yorumlar (359)
TF3 (Figuran) | 12 Nisan 2014, 22:54

''Önünüzde yalnızca tek bir soru ve bu soruya vereceğiniz tek bir cevabınız var.'' Bu kadar inanılmaz derecede basit bir konusu olan,tek bir mekanda geçen,oyuncu kadrosu çok ve iyi olmadığı halde,bizi 101 dakika boyunca tırnaklarımızı kemire kemire düşündürmeye sevk eden başka bir film var mı? Filmde sorulan soruyu bulurken ve ona cevap ararken bir yandan da sorduğum bu sorunun cevabını buluyoruz.''Değişik bir konu,enteresan film'' gibi iki kelimelik yorumlarla nasıl özetleyebilirsiniz bu filmi! Genelde sağlam oyuncu kadrosuyla sağlam efektler ve kurgular içeren komplike bir senaryosu olan filmler yapılmak istenirken bu kadar basit bir gerçekten 101 dakikalık sizi deli edecek bir kurgu yaratmak har baba yiğidin harcı değildir! Tabi ne kadar basit görünse de birçok mesajı var filmin.Film,aslında günümüz eğitiminde ve iş hayatındaki gelişmelerimizde benimsediğimiz karmaşık düşünme modeline anti tez özelliği gösteriyor.O kadar derinlemesine incelemekten ve zor olanı görmeye çalışmaktan çocuk oyuncağı sayılabilecek basit olanları artık göremediğmiz gerçeğini bir tokat gibi yüzümüze yapıştırıyor.Ve günümüz dünyasına hakim olan kapitalist zihniyetin piyonlarını da film en iyi biçimde göstermiş.Konu kendi geleceğiniz ve işiniz oldu mu-ki bu da para demek-takım elbiselerin,şaşalı makyajların,renkli kravatların ve ''bilgili'' kafaların altında yatan gerçek ''Medeniyet''in nasıl da arsızca ortaya çıktığına tanık oluyorsunuz.Bu film ANLAYANA çok şey ifade ediyor!!!!!

Cevap Yaz
-1
+0
Mads (Figuran) | 10 Nisan 2014, 19:38

Değişik konusuyla kendini izlettirdi.

Cevap Yaz
0
0
bbuse (Figuran) | 28 Mart 2014, 04:45

vay be enteresan bir filmdi tavsiye ederim 10/7.5

Cevap Yaz
0
0
gurol_songur (Amatör) | 23 Mart 2014, 01:26

Harika bir zaman kaybı, Cube'e özenilmiş ama izleyiciyi hiç teşvik edememiş. Ayrıca adam en iyi personeli seçmek adına uğraşmış sınavlar, testler, falanlar filanlar ama sorduğu sorunun cevabını zaten kendi vermiş. Uğraştığına değmemiş. Ayrıca tahminlerle bile filmin sonuna varabiliyorsunuz. Klasik olarak tek bir kişinin kazanacağı bu tarz olaylarda, paranoya, gerilim ve dehşet unsurları işlenmiş ama insanlarda etki bırakmaya gayret gösterilmemiş. Boşuna izlemeyin tahmin ettiğiniz her şey çıkıyor. Madem hayat kurtardılar peki ilacı alamayan herif ölüyordu ona neden müdahale etmediler, saçmalığın daniskası. Sonuna da bu kadar şaşıranları görünce hayretler içerisine düşüyorum. Benim tavsiyem Hipercube' ü izlemeyen varsa bu filmi beğendiyse ona tapacaktır.

Cevap Yaz
0
0
Floral (Dublör) | 14 Mart 2014, 00:29

yuh diyorum !

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz