Ölünceye Kadar

Ölünceye Kadar (1970) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.8
/ 10
19 oy

Dram

80 Dak.PT80M

Safa Önal

4 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

İki adamın aynı kadına aşık olması ve ilginç bir aşk üçgeni.

Filmi Ekleyen camur
Tüm yorumlar (1)
burcu_ozbayrak (Amatör) | 05 Mart 2013, 16:28

o kadar güzel bir film ki.ilk yorum olmasına şaşırdım.Esat Mahmut Karakurt'un aynı isimli kitabından uyarlama.(Kendisinin bir çok kitabı sinemaya uyarlandı)Hİkayenin yıllar öncesinde geçtiğini unutmayalım öncelikle.O zamanlarda kadının toplum içerisindeki yerini çok iyi anlatıyor.(Belki de hala bir şey değişmemiştir).Erkek yaparsa elinin kiri,kadın yaparsa namussuz ..

.Örf ve adetlerine çok bağlı ,hatta tutucu bir adam.İnandığı ve yıllarca savunduğu toplumsal ve ahlaki değerlerle, bir gün nasıl karşı karşıya kaldığı anlatılıyor.Peki seçimi ne oluyor? spoil vermek istemiyorum..Filmde Ayhan Işık'ın kardeşini oynayan bayanın sözlerini unutamam "Onun karşısına bir hırsız gibi çıkan,onu yalanlarıyla kandıran erkeğe söz edilmiyor da ,niye kadınlara atılıyor bu kapkara leke?! A.Işık"Erkeğin feda edilecek üstün bir değeri yoktur .Ayrıca cemiyetin içinde olduğumuzu unutmayalım"Kardeşi:" Bizler cemiyetin dışında mıyız?! Kadınlar daha hassas,duygusal varlıklardır.Kandırılması kolaydır.Onun yaradılışını kötüye kullanan erkek mi suçlu,kadınlar mı?"

Filmde A.Işık ın kız kardeşini oynayan kadın çok güzel.Arzu Okay da öyle.
Filmin şarkısı çok güzel.Değinmeden geçemeyeceğim.

iyi seyirler

Cevap Yaz
0
1
burcu_ozbayrak (Amatör) | 05 Mart 2013, 17:05

"İnanmış,aldatılmış ,bırakılmış bir kız için yaşama ümidi yok demek,yaşamak ,sevmek,yuva kurmak,tekrar mutlu olma ümidi yok demek"

0
0
Görüşleriniz