Siyahlı Kadın

Die Frau In Schwarz

Bütün Fragmanlar ►
Siyahlı Kadın (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.0
/ 10
773 oy

09 Mart 2012

DramGerilimKorku

95 Dak.PT95M

Susan Hill

533 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Klasik hayalet hikâyesine dayalı olarak The Woman In Black, oğlunu terk etmek zorunda kalıp Eel Marsh Malikhânesi'nin yeni ölmüş sahibinin işlerine katılmak için uzak bir köye seyahat eden avukat Arthur Kipps'in (Daniel Radcliffe) yaşadığı olayları anlatıyor.Eski köşklerde yalnız başına çalışan Kipps, kasabanın trajik ve işkence dolu sırlarını ortaya çıkarmaya başlıyor. Yerel çocukların gizemli yollar ile öldürüldüğünü anlayan Kipps'in korkusu artmaya başlıyor. Siyahlar içerisinde intikamcı bir kadın tarafından tehdit edilen Kipps, terörün dönügüsünü kırmak için bir yol bulmalı.
The Woman In Black filminde Ciaran Hinds (TINKER, TAILOR, SOLDIER, SPY) ve Janet McTeer (TUMBLEWEEDS) gibi oyuncular da yer alıyor. Film, Susan Hill'in romanından ekranlara Jane Goldman tarafından uyarlanıyor. Ve yapımın yönetmenliğini James Watkins üstleniyor. (EDEN LAKE).

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen crazybeau
Popüler Yorumlar
returnofthekingcan (Dublör) | 17 Mart 2012, 19:03

Arkadaşlar filmi izledim ama sonunu anlamadım durup dururken film başka boyuta geçti sanki sonunu anlayan varsa mesaj atsın lütfen.

2
+9
badbody (Dublör) | 11 Mart 2012, 18:56

Siyahlı Kadın'ı yaklaşık sekiz aydır bekliyordum. Çekimlerini ve fotoğraflarını takip ediyordum. Ve nihayet geldi çattı. Gidip izledim. Tek kelimeyle anlatmam gerekse ''Harika,'' derdim. Fakat yorumumu yazmak istiyorum. Filmi çok ağır eleştirenler olmuş. Yazık etmişler. Çünkü haksız eleştiriyi hiç hak etmeyen bir film. Neyse... Filmi gerek konusu gerekse akışıyla çok beğendim. Bu konuda bir çok film yapıldı yorumlarını es geçiyorum kafamda, çünkü bu film paralel konuya sahip diğer filmlerin arasından bir şekilde sıyrılıyor. Farklı bir teması ve havası var. Bu da korku atmosferine sizi çabuk şekilde çekiyor. Kullanılan mekanlar harikuladeydi. Çok başarılı buldum. Özellikle malikanenin olduğu yer beni çok etkiledi. Derin bir havası var. Kostümler de çok iyi seçilmişti. Filmde ki baba - oğul ilişkisi iyi aktarılmıştı. Avukatımız olan Arthur oğlu için endişeleniyor ve hiç aklından çıkarmıyor. Neyse, spoiler vermek istemem. Dikkatimi çeken bir şey de Daniel Radcliffe'in oyunculuğu oldu. Onun Harry Potter dışında sinemasına gitmek ve büyücülüğünü hiç görememek gerçekten garipti. Fakat kendini ciddi boyutta geliştirmiş. Aksanı ve mimiklerini çok iyi kullandı. Tekrar filme dönersek, film çok gizemliydi. Aşırı gerilim yüklüydü. Makyajlar da harikaydı. Özellikle Siyahlı Kadın'ın makyajı çok iyi yapılmıştı. Ürkünçtü. Kısacası son birkaç yıldır izlediğim en iyi korku filmliydi. Ciddi söylüyorum. Beni nihayet karanlıktan tedirgin edebilen bir filmi uzun zamandır bekliyordum. Sinema da izlemek daha farklı bir hava yaratacaktır tabii. O yüzden kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Saygılarımla... Puanım: 10/10

1
+9
Tüm yorumlar (559)
seydakaraank (Figuran) | 15 Nisan 2014, 03:25

son yıllarda izlediğim her gerilim-korku filmi büyük bir fiyasko olduğu için uzun süredir izlemiyordum. siyahlı kadını görünce kaliteli film intibası ve ümidiyle izlemeye koyuldum ilk 40-50 dakikasında da aynı görüşteydim. ama ne zaman kadın çığırmaya, saçma sapan makyajı çocuklar peyda olmaya başladı anladım ki bu film de hüsran. o kadar mı uyduruk hikaye o kadar mı basmakalıp senaryo o kadar mı ilkokul müsameresivari efektler olur? halbuki evin gelgitle açılan geçidi, bataklık teması ne güzel yoğuruldu. lakin hepsi fıs. oyunculukta bile iş yok. harry potter'dan sonra çocuğu baba yapıverirsen sırıtır tabi. yok yok olmamış bu

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 05 Nisan 2014, 19:02

Hikaye artık bildik bir intikamcı hayalet hikayesi olsa da sonu, korku unsurları ve atmosfer açısından iyi bir film ama hayri potur oğlanının yeteneksizliği ve karakterle uyumsuzluğu filmi izlerken ne bilim şekersiz çay içmek gibi bir şey oluyor. Büründüğü karakter sanki annesinin rujunu, ojesini sürüp ortaya çıkan kız çocukları gibi bir his verdi açıkcası.

Cevap Yaz
0
0
iBzEzReKt (Figuran) | 03 Nisan 2014, 19:15

Ben kesinlikle güzel buldum. Beğendiğim bir oyuncunun güzel bir filmi olmuş. Gerilim ve korku bakımından çok, çok iyiydi. Hiç beğenmediğim bir tarafı yokru. Daniel'in tek kişilik resitali de çok iyiydi. Çok kaliteli bir korku filmi.

Cevap Yaz
0
0
EvladiOsmanli (Amatör) | 24 Mart 2014, 01:40

returnofthekingcan cevabı zaten yorumda belirtmişsin. Oğluyla trenin altında kaldığı için diğer boyuta geçiyor Arthur. Yani ölüyorlar :)

Cevap Yaz
0
0
X (Amatör) | 17 Mart 2014, 08:39

O kadarda iyi değil bence.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz