Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2 (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.6
/ 10
996 oy

22 Ekim 2010

2010 - ABD

GerilimKorkuPsikolojik

91 Dak.PT91M

Oren Peli Michael R. Perry

723 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Geçen sezonun en fazla konuşulan ve düşük bütçesine rağmen gişede iyi bir başarı sağlayan Paranormal Activity'nin devam filmi 22 Ekim 2010'da ABD'de vizyona girecek. Genç bir çiftin evinde geçen doğaüstü olayların kameraya kayıt edilmesiyle başlayan ve Blair Cadısını andıran gerçeklik duygusuyla Paranormal Activity devam filmiyle de çok konuşulacak gibi...

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Filmi Ekleyen crazybeau
Popüler Yorumlar
dogukan35 (Efsane) | 27 Mayıs 2011, 14:15

...Devam Filmine Göre Kesinlikle İlk Film Daha İyiydi...   İlk filmi izledikten sonra benim beğenime göre ikinci filminde aynı gerilimde devam edeceğini ve farklı bir senaryo üzerinden gideceklerini zannettim.. Senaryo değişikliği derken farklı insanların üzerine yoğunlaşacaklarını kastettim.. Ancak yine işin içinde \"Katie\" bulunmaktaydı.. Bu sefer bütün ailesi ile beraber..   Çoğunlukla ilk film ile karşılaştırarak değerlendirmeyi düşünüyorum.. Gerçekten ilk filmdeki gerilim yok denecek kadar azdı.. Gerçekten bazı sahnelerde (en baştada mutfaktaki tüm çekmecelerin açıldığı sahne) güldüğümü bile söyleyebilirim.. Şöyle birşeyde var.. Bu filmin olayları ilk filmden önce ve aynı anda gelişiyor.. Bunuda sonralara doğru tekrardan \"Katie\" ile anlıyoruz.. İlk filmde hemen hemen tek kamera ile çekim yapılmıştı.. Belkide onu farklı kılan oydu.. Paranormal Activity 2\'de ise kamera cennetine düşmüştük.. Senaryosu zayıftı..   Ancak genç kız nam-ı diyar \"Ali\" karakterini canlandıran Molly Ephraim dikkatimi çekti.. Başarıydı olabildiğince.. 3. filminde çıkacağı biliniyor.. Ve ben şöyle birşey bekliyorum; 3. film yani Paranormal Activity 2\'de sonraki filmin, ilk film kadar başarılı olabileceğini düşünüyorum.. Artık herşeyin açığa kavuşanacağını tahmin ederek.. Tabi sadece bir tahmin..   Çoğunlukla ilk filmi beğenenlerin meraktanda olsa izleyebileceği, tek kamera ile çekilmiş izlenimi vermeye çalışan paranormal bir film.. 6/10..!!  

0
+15
berfosh (Dublör) | 09 Nisan 2010, 21:24

1.sine yapılan yorumlardan gerçekten çok korkunç bi film sanmıştım ve gitmiştim ama bitek sonu korkunçtu hayal kırıklığına uğramıştım açıkçası. eğer buda yine o kadar korkunç değilse fazla seyirci toplayamaz gibime geliyo.

2
+13
Tüm yorumlar (883)
qamzeli55 (Figuran) | 02 Nisan 2014, 23:36

Kötü kötü...

Cevap Yaz
0
0
uccizik (Amatör) | 07 Şubat 2014, 15:34

Senaryo o kadar saçmaki dubleks bir evde jeneratör yok zaten saçmalığı şurdan belli durduk yere elektrikler gidiyo hadi ruh götürmüş olsun jeneratörlerde çalışmıyo olsun onuda ruh bozsun arkadaşlar evde mumdamı yok ulan hadi mumda olmasın fenerdemi yok hadi feneride geçdim orda bişey yakın boş bi alana koyun aydınlatsın onuda geçiyorum bak polisi arayın oda yok hadi oda geçsin ulan evde bitane leddemi yok lan gaz lambası falandamı yok saçmalık bukadar işde bu filmi izleyip çok güzel diyenlere söyliyorum arkadaşlar film çok kötü ve saçma bir senaryodan ibaret

Cevap Yaz
0
1
uccizik (Amatör) | 07 Şubat 2014, 15:07

Gereksiz zaman kaybı film ortada bir emek falan yok !

Cevap Yaz
0
1
izzetoguzhan (Amatör) | 07 Şubat 2014, 14:20

İzlediğim en kötü paranormal activity. 5/10

Cevap Yaz
0
1
FemmeAmoureuse (Dublör) | 07 Şubat 2014, 02:48

filmin en büyük eksisi kesinlikle çok durgun ve yavaş ilerlemesi.Olağanüstü durumların gerçekleşme süresi bile o kadar yavaş ve sıkıcı anlatılmış ki insan korkmaktan çok bunalıyor.Aslında filmin geneline bakılırsa korku öğeleri o kadar az ki insanlar ne zaman ne olacak diye beklerken filmin büyük çoğunluğu geçip gidiyor.İzlediğim kadarıyla sanırım genel paranormal activity serisinde olan bir sıkıntı bu izleyiciyi filmin sonuna kadar sıkıp ,filmin finalinde patlak veren kısa süreli bir adrenalinle olayı noktalıyorlar ama bu izleyici için yeterli değil.Finale kadar izleyiciyi beklet tabiri caizse yemle, filmin finalinde 1-2 dakika içerisinde geçen hızlı katletme sahnesinden sonra filmi bitir.Bir korku filmi için yapılabilecek en ucuz hamle bence bu.İnsanların onca dakikasını çalıyorlar.Finale kadar insanları ger üstelik sıkıcı bir rutin yaşamı izleterek üstüne filmin finalini kaşla göz arasında hızlıca noktala.90 dakikalık film boyunca sıkılan insanlar filmin sonundaki 1 dakikalık bir süreçle mi tatmin olacak? Filmin tamamı çöp bence.Kesinlikle çok iyi reklamı yapılmış bir seri olduğu için bu kadar tuttu.Bu ünü hak ederek aldığından falan değil bana göre.Deneyimlememiş arkadaşlar varsa eğer; sinemada izlemek gibi bir yanılgıya düşmeyin çünkü bir süre sonra çıkarıpta telefonunuzu sıkıntıdan oynamaya başlayabilirsiniz.Bu filmi izlemek için 90-80 dakikanızı heba etmenize gerek yok tüm filmi atlayın açın final sahnesini izleyin bitti gitti.Bu kadar izleyiciyi aldatan bir film bana göre.İnsanları tüm süre boyunca ufak ufak gerip filmin finalini 1 dakikalık bir sahneyle bağlayıp bitiriyorlar.Ne bu korku filmi?Bundan daha iyilerini bulabilirsiniz.
Bu filmin en iyi yanı ; 4. filmde ki katy teyze ve hunter olayının başlangıcını ne olduğunu ve nasıl olduğunu öğrenmemiz.benim gibi 2 sini izlemeden sinemada 4 ünü izleyenler varsa 2. filmi izleyip 4. filmdeki katy teyze ve hunter olayını daha iyi anlayabilirler.
Bence filmin devamını çekmeye devam edeceklerse mümkünse izleyiciyi film boyunca sıkıp tüm adrenalini finalin 2-3 dakikasını sığdırıp filmi bitirmesinler.İnsanlar korkmak için giriyorsa bu filme,izleyicilerin beklentileri karşılanmalı hakkıyla.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz