Noel şarkısı (ı)

A Christmas Carol: The Musical (ı)

Noel şarkısı (ı) (2004) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
9 oy

DramFantastikMüzikal

97 Dak.PT97M

Lynn Ahrens Mike Ockrent

3 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Charles Dickens'ın romanından uyarlanmış olan Bir Noel Şarkısı'nın bu versiyonunda film müzikal olarak ele alınmış.
Ebenezer Scrooge kimse tarafından sevilmeyen, yaşlı, son derece cimri ve huysuz bir ihtiyardır. Ayrıca noelden ve noel ruhundan da tamamen nefret etmektedir. Ta ki noelde üç ruh onu ziyaret edene kadar : geçmişin, şuanın ve geleceğin ruhları. Artık Scrooge'un yaptıkları, yapıyor oldukları ve yapacakları hakkında bir fikri vardır. Tek yapması gereken geleceğini değiştirmek ve sabaha iyi ve cömert bir insan olarak uyanmaktır.
Charles Dickens'ın hem eğlendirici, hem uyarıcı, hem de ahlaksal kurallar hakkında kaleme aldığı bu kitap, beyazperdeye uyarlanmaktan asla vazgeçilmez yapıtlardan biridir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen wbhypnose
Popüler Yorumlar
nefer-titi (Profesyonel) | 11 Mayıs 2011, 20:53

Charles Dickens\'ın bu romanı beyazperdeye uyarlanmaktan her ne kadar asla sıkılınmasa da benim en sevdiğim versiyon bu versiyondur. Yeni yıla az kala ailecek soğuk bir kış gününde izlemiştim ve yıllar geçmişti bulamamıştım bu filmi. Ama sonunda aradım taradım ve buldum, en kısa zaman da tekrar izlicem. Çünkü bilindik hikayeye bambaşka yönlerde katmış bu versiyon. Hem Scrooge\'un geçmişine daha da ışık tutmuş, hem de hayaletlerin anlam ve önemi daha da güzel anlatılmış. Çünkü hayaletlerimiz bir gün önce Scrooge\'un aşağıladığı fakir insanlardan seçilmiş. Hem müzikleriyle hem de görsel olarak beni etkilemiş bir yapımdır. Ne yazık ki fazla bilinen bir yapımda değil. Özellikle Jim Carrey\'nin oynadığı versiyon bu versiyona sıkı bir gölge düşürdü. Bu dünyada biriktirdiğimiz parayı öbürkü dünyaya götüremediğimizi vurgulayan bu film, hırslarının ve kölesi olmuş bir adamın nasıl iyiliğe kavuştuğunun hikayesidir. Herkese özellikle bu versiyonu izlemesini öneririm. İyi seyirler... PUANIM: 8.0/10  

2
+4
Tüm yorumlar (1)
nefer-titi (Profesyonel) | 11 Mayıs 2011, 20:53

Charles Dickens'ın bu romanı beyazperdeye uyarlanmaktan her ne kadar asla sıkılınmasa da benim en sevdiğim versiyon bu versiyondur. Yeni yıla az kala ailecek soğuk bir kış gününde izlemiştim ve yıllar geçmişti bulamamıştım bu filmi. Ama sonunda aradım taradım ve buldum, en kısa zaman da tekrar izlicem.
Çünkü bilindik hikayeye bambaşka yönlerde katmış bu versiyon. Hem Scrooge'un geçmişine daha da ışık tutmuş, hem de hayaletlerin anlam ve önemi daha da güzel anlatılmış. Çünkü hayaletlerimiz bir gün önce Scrooge'un aşağıladığı fakir insanlardan seçilmiş. Hem müzikleriyle hem de görsel olarak beni etkilemiş bir yapımdır. Ne yazık ki fazla bilinen bir yapımda değil. Özellikle Jim Carrey'nin oynadığı versiyon bu versiyona sıkı bir gölge düşürdü.
Bu dünyada biriktirdiğimiz parayı öbürkü dünyaya götüremediğimizi vurgulayan bu film, hırslarının ve kölesi olmuş bir adamın nasıl iyiliğe kavuştuğunun hikayesidir. Herkese özellikle bu versiyonu izlemesini öneririm. İyi seyirler... PUANIM: 8.0/10
 

Cevap Yaz
-2
+4
Görüşleriniz