Üşütük Popolar

Cool Runnings

Üşütük Popolar (1993) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
67 oy

1993 - ABD

AileKomediMaceraSpor

98 Dak.PT98M

Michael Ritchie Lynn Siefert

52 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Jamaica’nın ilk Olimpiyat kızak takımının gerçek hikayesinden ilham alan şok edici derecede eğlenceli komedi. Bu takımı destekleyip, onlar için mutlu olduğunuzu ve bağırdığınızı farkedince hiç şaşırmayın! Son yılların en uçuk komedisi sizi kahkahalara boğacak!

Filmi Ekleyen ruyakiz
Tüm yorumlar (28)
CONVAYNE (Artist) | 13 Mart 2014, 22:53

"Üşütük Popolar" ???
Hangi aklı evvelimiz filme bu absürd ismi vermişse kutlamak lazım, zira film komedi olsa da absürd değil aksine azim, kararlılık ve istediğini alabilmek üzerine ciddi bir film. Hem de ömründe kar görmemiş, kızak nedir, olimpik kızak sporu nedir bilmeyen 4 azimli gencin yokluk, imkansızlık ve alaya alınmalarına dair gerçek bir hikayeden alınmış mücadelesi.

Cevap Yaz
0
0
ingilizkemal (Dublör) | 13 Aralık 2013, 12:44

Jamaika'nın sıcak ikliminden gelip kızak yarışmasına katılan dört gencin sıkılmadan izleyeceğiniz hikayesi.

Cevap Yaz
0
0
CarpeDiem1907 (Figuran) | 30 Eylül 2012, 22:41

Bir yarışmada önemli olan 1. veya 2. olmak değil, derece yapmak da önemli değil asıl önemli olan yaşadığınız ülkenin bayrağı altında onurla yarışmaktır…

Film bir grup Jamaikalının kanada da düzenlenecek olan kızak yarışmasına komik ve dramatik bir şekilde katılmasını ele alıyor. Filmin konusu basit gelebilir ama işleyişi ile çok eğlenceli ve hoşça vakit geçirilecek bir film haline geliyor.

Jamaika’nın coğrafi konumu itibariyle spor dalı olarak atletizme daha çok önem verilir, bu filmde de bunu görücez fakat kahramanlarımızın bir aksilik sonucu atletizm yarışından elenmeleri onlara kendilerine yabancı olan başka bir spor dalına yöneltecektir: olimpiyatlarda kızak yarışmasına katılacaktırlar. Fakat kanadanın iklimi jamaikadan farklı olarak karlı,buzlu ve daha soğuk olması kahramanlarımız için hiç de kolay olmayacak ayrıca maddi durum olarak hem kahramanlarımızın hem de ülkenin sıkıntısı bulunmaktadır. Bütün bunların üstüne kahramanlarımızın o kadar profösyönel takım arasında çok acemi olması onlar için bu yarışma trajikomik bir hal almaktadır. Fakat tüm bu olumsuz şartlara rağmen kahramanlarımızın hırsla,azimle çalışmaları onların ülkelerinin isimlerini onurlu bir şekilde tüm dünyaya duymasını sağlayacaktırlardır.

Film gerçekten çok güzel. Çok akıcı bir şekilde ilerliyor. İlerlerken yer yer bizleri güldürüyor yer yer de ders çıkarmamızı sağlıyor. Oyunculuk olarak ön planda bir oyuncu yok hepsi birden bir takım olarak çok iyidiler fakat Doud E Doug adlı oyuncumuz sempatik halleriyle sizi güldüreceğineze emin olabilirsiniz.

Filmin finali doğrusunu sölemek gerekirse “ ancak bu kadar güzel ve anlamlı olabilirdi” dedirten bi finaldi. Müthiş bir finaldi. İmdb de ve bu sitede verilen puanın bu film için kesinlikle hak etmediğini söyeleyebilirim. Filmin puanına bakarak izlememezlik yapmayın ve şiddetle izlemenizi tavsiye ediyorum. Filme puanım 10/7.4 … iyi seyirler…

Cevap Yaz
0
0
cuneytakturk (Figuran) | 30 Aralık 2011, 16:42

Harika harika harikaa daha ne denilebilirki. İmkansızı denemek, imkansız için savaşmak, herkesin alaylı bakışlarına rağmen başarmak istemek.... Film bu olsa gerek. Film dediğin bi olguyu anlatmalı diye düşünüyorum. Gerçek bi hayattan alıntı olduğu kesinlikle belli. Dört Jamaikalı bi imkansızı deneyiyolar. İzleyin çok çok seveceksiniz. :)

Cevap Yaz
0
2
presidentex (Dublör) | 20 Ağustos 2011, 12:44

Çok eğlenceli film sıkılmadan izleyebilirsiniz 7.5/10

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz