Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust (1980) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8
/ 10
175 oy

DramGerilimKorkuMacera

90 Dak.PT90M

 -

97 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

en iyi efekt gerçek olanıdır sözünden yola çıkılarak yapılmış 18 ülkede yasaklanmış, blair witch tarzı filmlere esin kaynağı olmuş bir film. Bir grup bilim adamının belgesel çekmek için amazonlardaki yerli kabilesine yapılan seyahat, ve bu zamanda başlarından geçen olaylar anlatılıyor.İçerdiği fazla şiddet, tecavüz gibi sahnelerden dolayı bir çok ülkede sansürlenmiştir.

Filmi Ekleyen superfart
Popüler Yorumlar
psizer (Amatör) | 30 Mart 2012, 23:07

Filmde vahşice ve acımasızca reyting uğruna öldürülen masum hayvanlar dısında bir gerçeklik yok arkadaslar.Yani öldüğü söylenilen başrol oyuncularının hepsi hayattalar. Sadece film sonrası ortadan yok olmak için bir anlasma imzalamıslar film yönetmeniyle, yalnız yönetmene dava acılınca tekrar ortaya cıkıyorlar. Ve hemen hemen hepsi de başka bir cok dizi veya filmde oynuyor. Gelelim filme: hayvanlarn öldürülmesi cok acı verici, cok vahşice öldürülüyorlar ve bunları saniye saniye izletiyorlar. O zamanlar insanların günümüzdekinden daha duyarsız daha vahşi, daha aklı gelişmemiş olmasına bağlıyorum bunu. Etkilendim açıkcası kötü yönde ama o kadar da uzun sürmedi. Hassas olanların izlemesini tavsiye etmem.

0
+7
hseracz (Figuran) | 24 Nisan 2012, 22:41

iğrenç bir film bence. doğru düzgün bir kurgu yok sırf farklı olmak adına çekilmiş hayvanları parçalamışlar falan filan zaten garip kopukluklar var bi anda saçma sapan bi şekilde adamla kadın sevişmeye başlıyo mesela konuyla alakasız biçimde. bi de başlarken içinizi açan huzur veren bi müzik sonra gerilim sahnelerinde düdüv düdüv şeklinde müzik efekti.. film bundan ibaret

0
+5
Tüm yorumlar (144)
whiTeLiON (Artist) | 30 Mart 2014, 06:13

Film aşırı şiddet ve cinsellik içeriyor ama GORE'nin en önemli örneklerinden, psikolojinizi bozmak istemiyorsanız uzak durun ama şiddet olsun kan vahşet olsun diyorsanız izleyin

Cevap Yaz
0
0
doctor1981 (Star) | 18 Mart 2014, 20:54

Filmde bir mesaj verilmeye çalışılmış izleyene ama bu kadar vahşet içermesi belli biyerden sonra izleyende kötü bir etki bırakıyo.Ama sonunda verdiği mesaj güzel.Filmin biraz eski tarihli olması zaman zaman görsellik bakımından sıkıcı olabiliyo.Bu arada filmin birçok ülkede yasaklanmış olması hiçte şaşırtıcı değil açıkçası.Puanım 6.5/10

Cevap Yaz
0
0
edgabudge (Dublör) | 04 Aralık 2013, 22:24

iğrenç bir filmdi 20 dakka bile dayanamadım

Cevap Yaz
0
0
ranchoddasshamaldas (Figuran) | 09 Aralık 2013, 23:03

dostum, adı üstünde yasaklı film...

0
1
ReaCTioNaRY (Figuran) | 27 Kasım 2013, 16:23

Filmi izledim. Sinemanın amaçlarından biri olan sahteyi gerçekmiş gibi sunabilmek adına sahtenin büyük bir bölümünü gerçeğe çevirerek yarı gerçek bir film çıkmış ortaya. Hayvan sever olmamama rağmen (İnsan olan hayvanı sever zaten) bir çok hayvanın güya gerçekçilik ile bağlantısı olma adına canlı canlı öldürülmesi sahneleri yerine daha mantıksız (2012-Roland Emmerich) bir filmi izlemeyi tercih ederdim. Bu tarz yasaklı ve sorunlu filmlere baktığımız zaman (Salo ya da Sodom'un 120 Günü, Pink Flamingos, Faces of Death, Cannibal Holocaust vs) 70 ve 80 ler dönemine denk geliyor. O yıllardaki dünyada ki akımlara baktığınız zaman farklı olmak adına marjinalizme kaymanın havalı olmak addedildiği dönemler. İşin ilginç yanı o zamanlara özgü olan Normal film çekenlere anormal, Anormal film çekenlere normal gözle bakmak durumu günümüze kadar etkisini devam ettirmiştir. Filmden bir şey anlamadım. Kimin iyi kimin kötü olduğunu zaten bilen kişileriz az çok. Bunun farkında olmayan kişilerde izlediğinde de 'Yamyamlar kötü değil biz kötüyüz asıl' demez, bunun farkında olmaz, bilhassa ters yönde etkilenir. Yine 'Amaç amaç amaç amaca bakın' diyenlerin tezi boşa gider. Hayvan telef ederek, erotizmle soslandırarak bunu anlatmalarına gerek yoktu. Benim gibi orta yaşta olanların vay be gerçekten güzel filmmiş diyeceklerine inanmıyorum. İzlenilmesinin sebebi sinemanın amaçlarından birisi olan merak olayıdır. Bu tarz filmleri bir kere izleyenler bir defa daha izlemezler. Filmi çekenlerin mesaj verme kaygısı olduğuna inanmıyorum. Her filmi izleyebilirsiniz keyif sizindir ama her filmin amacı olduğu ve bu amacın doğru olduğunu iddia edemez ve yönlendirme yapamazsınız. Bu filmdeki gizli ve sinsi amaç; O dönemlere ait olan akımların etkisiyle, o zamandaki ruh halinin istediği, hayal ettiği durumların, hayallerinden sinema yoluyla gözlerinin önüne konmasıdır. O dönemin havasını soluyanların, istediğinin sinema yoluyla gerçeğe dönüştürülmesidir. Pink Flamingos filminin sonlarında izleyicilerle filmle ilgili yapılan olumlu yorumlardan anlayabilirsiniz. Ayrıca Pink Flamingos filminin yönetmeni gördüğü olumsuz her yorumda sevinçten takla atmadığı kalmıştır. Olay psikoloji de bitiyor. Filmin komedidram durumu, yönetmenin mucitvari bir tarzda filmin sonunda söylettirdiği 'Asıl yamyam biz miyiz onlar mı' klişesidir. Bu söylem ile bir çok eleştirinin önüne geçmeyi düşünmüş ve kendini farklı göstermek adına sorunlu ve renksiz filmlere olumlu yorup yapıp kendini havalı göstermek isteyen yorumcuların ağzına bir parça bal çalmıştır. Ağızlarında olanın, bal değil de filmde hiç yoktan ölen hayvanların etleri olduğunun farkında da değiller. İzlenmeli mi ? Hayır! İzlenmemeli mi? Hayır! Keyif sizindir. Bizler yorum yaparız gerisi size kalmıştır. Keyifte kararda sizindir.

Cevap Yaz
-1
+1
affedilmeyen91 (Artist) | 26 Kasım 2013, 11:22

filmin kurgusu ve oyunculukları zayıf kabul ve hayvanları gerçekten katletmeleri de çok fena bir şeydi. ancak filmde bir amaç var siz filme sadece bakıyor musunuz acaba çok merak ediyorum. filmde asıl yabaniler yamyamlar yeşil cehennem bölgesinde yaşayan kabileler mi yoksa şehirden gelenler mi? film bunu sorguluyor ama gelen yorumların hepsi çok iğrençti, saçmaydı. zaten yasaklı film biliyorsunuz nasıl olacağını az çok onu göze alarak izliyorsunuz. bu neyi öfkesi yani.

Cevap Yaz
0
0
ReaCTioNaRY (Figuran) | 27 Kasım 2013, 15:03

Asıl yamyamların masum olduğunu, şehirdekilerin yamyam olduğunu anlamak için bu filmi mi izlememiz gerekiyor ? Bu filmi izlemesek ya da filmde ki sadist sahneler olmasa neyin iyi neyin kötü olduğunu anlayamayacak kadar koyun muyuz ki bize amacına odaklanın diyorsun...

-1
+0
ranchoddasshamaldas (Figuran) | 14 Aralık 2013, 23:02

hayvanların katledildiği falan yok. filmi biraz araştır, neyin ne olduğunu öğrenirsin. filmde sadece kaplumbağanın ölümü gerçek ki onu da ekipçe yemişler zaten. diğer hayvanlar katledilmemiş.
bana kalırsa asıl yabani, araştırmacılar. yaa sen bir görev için gidiyorsun oraya. neden o insanların hayatına müdahale ediyorsun ki... araştırmanı sessiz bir şekilde yap ve git. karışırsan sonu böyle oluyor işte...!

''hepsi çok iğrençti, saçmaydı. zaten yasaklı film biliyorsunuz nasıl olacağını az çok onu göze alarak izliyorsunuz. bu neyi öfkesi yani. '' cümlesine sonuna kadar katılıyorum kardeşim. la zaten film YASAKLI ne bekliyorsun ki, gidip te bir aile ya da komedi izleyecek halin yok.

0
1
Görüşleriniz