Pehlivan

Pehlivan (1984) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.6
/ 10
33 oy

Dram

98 Dak.PT98M

Fehmi Yaşar

7 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Karısı iki çocuğu ve yaşlı babasını geçindirmek için yaşam savaşı veren Bilal’in son umudu Libya’ya işçi olarak gitmektir. Ne var ki Bilal’in sırası bir türlü gelmez. Bu kez Bilal, baba mesleği olan pehlivanlıkta şansını deneyecektir. Ve Bilal Kırkpınar da ki yağlı güreşlere katılmak üzere hazırlıklara başlar. Kırkpınar’da ki yağlı güreş çalışmaları sırasında, pehlivanlık mesleğinin de giderek yozlaştığını ve hile karıştığını görür, yine de umudunu yitirmez.

Filmi Ekleyen cagatayyyy
Tüm yorumlar (3)
maykurt1 (Figuran) | 17 Aralık 2013, 05:21

el alemin rocky varsa bizimde pehlivanımız var.. :)

Cevap Yaz
0
0
hakandoganamed (Dublör) | 24 Eylül 2012, 15:47

tarık akanın seksenli yıllarda rol aldığı aklı başında fılmlerden bırısı...damat feridi bi kenara bıraktığında iş yapabildiğini gösteren filmleri var aslında..

Cevap Yaz
0
1
hayretman (Jön) | 02 Eylül 2008, 00:55

Belkide benim için Tarık akanın oynadığı en iyi film ama o kadarda iyi değil. Orada Tarık akanın dedesini canlandıran oyuncu doğaçlama iyi. Vasat bir film. Zannedersem ödülde almıştı ama neye göre bilmiyorum.

Cevap Yaz
-1
+1
yasar-cemil- (Artist) | 01 Kasım 2008, 20:31

Pehlivan , Tarık Akan'ın en iyi oynadığı filmlerinden biri...Yaman Okayla yaptığı güreş sahnesi muhteşemdi... Yönetmen Zeki Ökten ,Fehmi Yaşar'ın senaryosunu çok iyi analiz ederek,film deki estetik bütünlüğü yakalamış...Bir pehlivanın hayatını ve umutlarını anlatan filmle,tarık akan 21.ci antalya film festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü ayrıca film de,Berlin film festivalinde,jüri özel ödülünü almıştır...

0
2
hayretman (Jön) | 01 Kasım 2008, 20:38

Yaşar abi, film kötü demiyorum ama bir selvi boylum al yazmalım, gelin (hülya koçyiğit) gibi filmlerin yerini tutmuyo. Ordaki ihtiyar dedeyi canlandıran oyuncu doğaçlaması süperdi. Gelelim Tarık Akanın oynadığı filmlere göre ben tenkit ettim. tarık Akanın kusura bakma ama tiyatrodan gelmemesi, rolü canlandıramıyor bana göre. Affına sığınarak jüri özel ödülü ayıp olmasın diye veriliyor. demekki ödüllük pozisyon yok. Mansiyon ödülleri boşadır. Kırgınlık olmasın diye verilir. Siz benden daha iyi bilirsiniz saygılar sunarım.

0
1
Görüşleriniz