Lanetli Bataklık

The Marsh

Lanetli Bataklık (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
183 oy

31 Ağustos 2007

GerilimGizemKomediKorku

90 Dak.PT90M

Michael Stokes

133 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

 
Claire Holloway (Gabrielle Anwar) genç, seçkin ve oldukça başarılı çocuk kitapları yazarıdır. Fakat özel hayatı hiç de kitaplarında anlattığı hikayelere benzememektedir. Karanlığın ve gölgelerin arasında vahşi görüntüler ona bilincinin gizli köşelerinde işkence çektirmektedir. Claire’in doktoru işinden bir süre uzak kalıp huzur içinde bir ortamda tatil yapmasıbı önerir. Rose Marsh Çiftliği işte tam bu huzuru bulabileceği ve kafasını boşaltabileceği bir yer olarak gözükmektedir. Claire bu yaşamak için ideal yere geldiğinde kafasındaki her problemin yavaş yavaş çözüme kavuşacağını beklemektedir. Oysa herşey gitgide çözülmesi daha zor bir sır olmaya başlamıştır. Açıklayamadığı garip görüntüler, gerçek ve ilüzyon arasındaki korkunç bir dünya onu hapsetmiştir. Bütün bu garip dünyayı ise on yaşındaki bir kızın hayaleti yönetmektedir. İlk uyarılar küçük ve zararsız yaramazlıklar gibi gözükmektedir fakat uyarılar gittikçe daha korkunç ve vahşi bir hal almaya başlar. Claire gördüğü hayaller arasında bu küçük kızın genç ve yakışıklı bir adam tarafından saldırıya uğramasına tanık olur. Belki de bu genç adam küçük kızın ölümüne şahit olmuştur... Küçük kızın hayaleti ile yaşamaya başlayan Claire onun cinayete uğradığını anlatan yakarışları ile bu küçük çiftlik evinde kapana kısılmıştır. Claire gerçeği bulmak için kasabanın gazetesini çıkaran genç Noah Pitney, (Justin Louis) ve paranormal olayları analiz eden Hunt, (Forest Whitaker) dan yardım almaya çalışır.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
EXCEPTIONNELLEMENT (Profesyonel) | 23 Ağustos 2012, 16:35

Ben sanirim bu film isimlerine kafayi taktim :) Neden filmimizin adi sadece THE MARSH yani BATAKLIK iken basina LANETLI getiriyorlar boyle sinema salonlarinda daha çokmu ilgi çekiyor ve hasilat yapiyor ?

0
+7
IncredibleSergen (Figuran) | 03 Eylül 2012, 06:33

Koskoca Grimm kardeşlerin filmi çekilmiş ve haliyle filmin adı "Brothers Grimm" olmuş. Fakat türkçeye "Çılgın kardeşler" olarak çeviriyorlar. Pes doğrusu. Bunun gibi birçok örnek mevcut. Mesela dün angelina jolie'nin bir filmini izledim "Changeling". Filmin adı filmle o kadar uyumlu ki... ama türkçeye "sahtekar" olarak çevrilmiş ve ben filmi izlerken herkesten şüphelendim "hangisi sahtekar acaba?" diye :)) Ortada herhangi bir sahtekarlık yok ama ben filmi sonuna kadar o beklentiyle izledim :)

0
+4
Tüm yorumlar (117)
moonheartt (Amatör) | 03 Nisan 2014, 02:58

Sürekli seyirciyi kortkutalım deyipte işin cılkını çıkarmamışlar.Herşey dozajında olmuş.Son dönemde zaten iyi şeyler yapamayan korku filmi kategorine göre sınıfı geçer derecede bir yapım olmuş.İnsanı ne sıkıyor nede aman be çok abartmışlar dedirtiyor.Bence güzeldi.Birde şu filmlerin isimlerini çeviren arkadaşların oy almasını anlamıyorum.Filmle ilgili yapılan yorumlara oy verilmiyor ama nerde boş muhabbet var geyik var oy veriliyor.Yahu filmin adı lanetli bataklık olsa neolur çikolatalı çilekli bataklık olsa neolur.Otur izle keyfine bak.Neyi kanıtlamaya çalışıyorsun.oxforddamı okudunuz arkadaşım neyin peşindesiniz.Allah bilir koysan bir amerikalının karşına 2dk sohbet edemez burda nette bülbül olanların çoğu:)

Cevap Yaz
0
1
elisa22 (Efsane) | 29 Ocak 2014, 00:07

Film gizem-gerilim türünün karışımı. Geçmişteki sırlarla birlikte ortaya çıkan gizemli olaylar meydana geliyor. Bir çok yönden klişeleri vardı ama gizemli oluşu merak etmeme neden oldu ve ben izlerken sıkılmadım. Gerilimli sahneleri pek yoktu ama mekan olarak yine ıssız bir evin kullanılması ve olumsuz hava şartları özelliklede karanlık atmosferde çekilen sahneler ara ara gerilmeme neden oldu. Zaten gizem yönü daha ağır basıyor. Oyunculuklar orta düzeyde kalmış. Ben filmi kötü bulmadım. Aslında biraz daha özenle yapılsaymış. Çok iyi bir film olabilirmiş. Ama bu haliyle anca boş zamanlarda izlenir. Puanım 10/6.1

Cevap Yaz
0
0
61fallenangel (Figuran) | 26 Eylül 2013, 22:25

Yaani. İdare eder. Orta şekerli. Ne iyi, ne kötü :) Film daha kaliteli oyuncularla ve daha profesyonel ellerden çıksaydı epey iş yapardı. Türe komedi de yazılmış ama alakası yok inanmayın tek bir espri duymadım. Film taşıdığı gizem ve uyandırdığı merak sayesinde son anına kadar kendini izlettiriyor. Bittiğinde ise seyretmeseydim de olurdu diyorsunuz.

Cevap Yaz
0
2
thehornedhand (Figuran) | 22 Temmuz 2013, 17:50

Fena sayılmaz

Cevap Yaz
0
0
Afroditea (Amatör) | 10 Haziran 2013, 13:41

Yorumlardaki kadar olumsuz olmayacağım. Ben bu filmi izlerken sıkılmadım. İleri sarmadım veya offf puff gibi tepkiler vermedim. Oyunculuk açısından kötüydü belki ama filmin güzel olduğunu düşünüyorum. En azından 1 kere izlenilmeyi hak ediyor.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz