John Rambo

Rambo 4: Pearl of the Cobra

John Rambo (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.7
/ 10
1420 oy

01 Şubat 2008

2008 - ABDAlmanya

AksiyonDramGerilimMaceraSavaş

92 Dak.PT92M

Sezai Aydın

Sylvester Stallone

1385 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Serinin son filminin üzerinden 20 yıl geçmiştir ve artık kuzey Tayland’a yerleşmiş olan JOHN RAMBO (SYLVESTER STALLONE) Salween Nehri üzerinde çalışan bir bot işletmektedir. Tayland-Burma sınırında (Myanmar) devam eden dünyanın en uzun sürmüş sivil savaşlarından biri, Burma-Karen mücadelesi 60. yılına girmiştir. Ancak, artık dağlarda ve ormanlarda balık tutarak, avladığı zehirli yılanları satarak geçinen, yalnız ve basit bir hayat süren Rambo savaşmayı, asilerin ya da barış gönüllülerinin peşinden gitmeyi çoktan bırakmıştır.
Tüm bunlar, bir grup insan hakları misyoneri gelip de Amerikalı bir nehir rehperi John Rambo’yu aramaya başladığında değişir.  Sarah (JULIE BENZ) ve Michael Bennett (PAUL SCHULZE) Rambo’ya ulaştıklarında, geçen yıldan beri Burma ordusunun mülteci kamplarına bağlanan yollar üzerine mayın döşediğini ve bu yüzden karayolu ile yolculuk yapmanın artık çok tehlikeli bir hal aldığını anlatırlar. Rambo’dan istedikleri, kendilerine Salween nehri boyunca rehperlik yapması, misyonerlerle beraber tıbbi yardım malzemelerini ve gıda desteğini sağ salim Karen kamplarına ulaştırmasıdır. Her ne kadar Burma’yı baştan başa geçmeyi zorunlu kılacak bu teklifi en başta reddetse de Rambo sonunda Sarah, Michael ve ekibiyle beraber yola koyulur.
Aradan iki hafta bile geçmeden rahip Arthur Marsh (KEN HOWARD) Rambo’yu bulur ve kendisine, yardım ekibinden hiçbir haber alınamadığını, elçiliğin ekibin yerini bile tespit edemediğini anlatır. Amerikan Ordusu onu Vietnam’da bir süper silah olarak eğitmiştir. Her ne kadar aradan on yıllar geçmiş olsa da bu yalnız savaşçının ne yapması gerektiği oldukça açıktır.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
ersan_acgul (Figuran) | 05 Ağustos 2012, 16:12

Filmde en çok hoşuma giden sahne ; askerleri okla öldürmesi. 10/10

0
+4
Tüm yorumlar (678)
Earnest99 (Amatör) | 17 Mart 2014, 17:55

Slyvester Stallone'yi bu filmle tandım ve tanıdıgıma çok sevindim.
"Çok iyi rol yapıyormuş." dedim kendi kendime.
Aksiyon neredeyse her sahnede var. 8.9/10 İzlemeyenlere tavsiyemdir.

Cevap Yaz
0
3
yilmazbahadir (Amatör) | 15 Mart 2014, 17:42

ramboyu severim ama 1 ve 4 ü tek izlemişim diğerlerine gelirsek fırsat olmadı kötü diye değil.rocky serisinden de balboa yı tek izledim

Cevap Yaz
0
0
sayimkadir (Dublör) | 28 Şubat 2014, 05:50

Stallone hem yönetmiş hem oynamış ama çok güzel olmuş. İnanılmaz bir final filmi. En az ilk film kadar başarılı. Bir de şunu söylemekte fayda var, gördüğüm en güzel ölüm sahneleri olan filmlerden biri. ölüm efektleri gerçekten çok kaliteli. Aksiyon filmlerinin en baba serisi Rambo'nun son filmini mutlaka izleyin derim. 9 puan.

Cevap Yaz
0
1
SinemaSeyirSever (Amatör) | 17 Ocak 2014, 01:50

eskiye göre pek iyi olmasada idare eder

Cevap Yaz
0
0
canyilmaz1907 (Figuran) | 06 Ocak 2014, 19:13

Ya bir hiç uğruna yaşayın yada bir amaç için ölün ... John Rambo

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz