Almanya'da Bir Türk Kızı

Almanya'da Bir Türk Kızı (1974) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.3
/ 10
14 oy

01 Ocak 1975

Romantik

55 Dak.PT55M

Hulki Saner

4 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Zeynep kocası Murat’ı köyden Almanya’ya çalışmaya gönderirken ayrılığın kısa süreceğini sanmaktadır. Ancak aradan geçen yıllara rağmen Murat bir mektup bile yazmamıştır. Günün birinde Alman turistlerle birlikte kasabaya gelen kocasını tanıyamaz. Murat değişmiş, başka bir dünyanın insanı olmuştur. Kasabada yaşaması, Zeynep’le olması artık imkansızdır. Almanya’ya dönen kocasının boşanma isteği işleri iyice karıştırır. Çünkü Zeynep hamiledir ve bunu ona söylemek için Almanya’ya gider. Murat’ı buluncaya kadar inanılmaz bir değişim yaşayacak, ve onun karşısına çok sevilen ünlü bir şarkıcı olarak çıkacaktır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Engiin003

"Almanya'da Bir Türk Kızı" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Tüm yorumlar (3)
KitapHekimi (Figuran) | 25 Mart 2014, 18:42

Nedir bu Almanya aşkı? Her filmde onlar kültürlü modern bizimkiler ise körkütük cahil görmemiş, sevmedim bu filmi gereksiz sahneler var ve filmde bir bütünlük yok.

Cevap Yaz
0
0
filikmali (Dublör) | 01 Mart 2012, 23:59

hani bildik senaryoları görünce türk sinemasına döndü deriz ya=) işte o türk sinemalarından birisi de bu :D eskilerin tadı da bi başka

Cevap Yaz
0
0
leventcanpolat (Figuran) | 14 Ocak 2010, 23:42

Emek verilmiş,para harcanmış,sinemamıza kendi çapında bir miktar katkı yapmış,insanlar ekmek yemiş,seyreden eğlenmiş...Ne diyelim başka???
Bir de ,bu filmin Almanya haricinde çekildiği mekanın ismini hep merak ederim...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz