Dul Bir Kadın

Dul Bir Kadın (1985) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3
/ 10
19 oy

-

85 Dak.PT85M

Atıf Yılmaz

13 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Atıf Yılmaz'ın unutulmaz filmlerinden olan Dul Bir Kadın'ın kahramanı kocasını yıllar önce kaybeden ve kızıyla birlikte yaşayan Suna adlı bir kadın. Suna günün birinde arkadaşının dükkanında Engin'i tanır ve hayatı değişir.

Filmi Ekleyen Engiin003
Tüm yorumlar (8)
savaskarauz (Figuran) | 28 Temmuz 2011, 12:22

yılmaz zaferin telefon klübesinde hatuna saldırma  sahnesi çok komikti. atıf yılmazın italyan sinemasından örnek aldığını düşünmekteyim. oyunculuklar gayet iyidir filmde.

Cevap Yaz
0
0
syksan (Figuran) | 09 Temmuz 2011, 19:14

İzledikten sonra filmin etkisinden uzun süre çıkamayacağınızı garanti edebilirim. Bu filmi izledikten sonra Atıf Yılmaz'a olan hayranlığım kat be kat arttı. Böyle filmlerin  sinemamızda var olması gerçekten gurur duyulacak bir şey! Woody Allen in çook daha sonra çekeceği Vicky Cristina Barcelona  ile konu açısından çok benziyorlar. Filmde ki fotograflar çok etkileyici. Oyuncular harika Nur Sürer'in performansının bu kadar iyi olacağını beklemiyordum açıkcası. Beklentiyi çok fazla yükselttiğimin farkındayım ama kesinlikle hak ediyor bu film :)

Cevap Yaz
0
0
mustafasenyaz (Efsane) | 25 Haziran 2011, 00:49

Türk kadınının tek başına ayakta kalma hırsının başlangıç zamanları ve yeşilçam sınırlarının dışına çıkılmış farklı bir film o döneme göre diyebilirim. Zaten mesajı olan bir film kadın üzerine kurulu. Nur Sürer'i de böyle bir filmde görmek şaşırtmıyor o yüzden. Yalnız Bülent Polat \'a takıldım emin misiniz bu filmde oynadığına daha bir hafta önce izledim hiç dikkatimi çekmedi. Yılmaz Zafer \'ide rahmetle anıyorum. İyi seyirler...

Cevap Yaz
0
0
blackeagles35 (Jön) | 10 Nisan 2010, 17:09

bir kadının yalnızlığına son verme aşamasındaki  ne gibi sorunlarla karşılaşıldığını kadın ile erkeğin  bir arzu fırtınasından sonra   herşeyin normal gittiğini anlatıyor filmde dul bir kadının nasıl bir doyuma ulaştığını  filmde açık seçik belirtiyor  filmde oldukça erotik sahneler vardır nur sürer ile müjde arın bir sahnesinin dışında  yılmaz zafer müjde ar  nur sürerin denizin altında çekilmiş  bir orji sahneside vardır  bence müjde arın en iyi filmi olmaya adaydır.güzel bir film arkadaslar
10/7   !!!!

Cevap Yaz
0
0
ankden (Figuran) | 29 Ekim 2009, 19:47

çok anlamlı bir filmdi kadın haklarını ve kdnn bir sömrge gbi kllnldığının en güzel yansıtan filmlerden biri

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz