Sahtekar

Changeling

Sahtekar (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.1
/ 10
1813 oy

22 Haziran 2007

2007 - ABD

DramGizemTarih

141 Dak.PT141M

J. Michael Straczynski

2049 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Kaçırılan oğlunun bulunmasıyla birlikte Christine Collins’in (Angelina Jolie) duaları kabul görmüştür. Ancak anneyle oğlunun yeniden buluşmasının karmaşası arasında Christine bu çocuğun kendi çocuğu olmadığını fark edecektir. Medyanın ve yozlaşmış polis teşkilatının kendisine destek olmaktan çok köstek olmasından bunalan Christine, aradığı cevaplara ulaşmak için kendi başına adımlar atmaya başlayınca hayatını sonsuza dek değiştirecek gerçekle yüz yüze gelecektir. Yer: Los Angeles, yıl: 1928. Bir cumartesi sabahı her zamanki gibi işine gitmeye hazırlanan Christine oğluna “hoşçakal” dedikten sonra evden çıkar. Akşam işten eve döndüğünde oğlu evde değildir. Çocuğu arama çalışmaları bir türlü sonuç vermez. Aylar sonra Christine’nin dokuz yaşındaki oğlu olduğunu iddia eden bir çocuk çıkagelir. Polislerle gazetecilerin telaşlı koşuşturmacası arasında duygu karmaşası yaşayan Christine, çıkagelen çocuğun bir gece kendisiyle birlikte evde kalmasına izin verir. Ancak kalbinin derinliklerinde bu çocuğun kendi oğlu Walter olmadığını bilmektedir. Konunun araştırılması için yetkilileri zorlar ancak bir sonuç alamaz. Bu durum karşısında çaresiz kalan Christine, aradığı desteği aktivist rahip Briegleb’de (John Malkovich) bulur. Rahip Briegleb oğlunu bulma mücadelesinde Christine’e yardımcı olacaktır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen batwoone
Popüler Yorumlar
LOsTGrL (Jön) | 21 Şubat 2013, 01:06

Hikayenin gerçek olması,duyguların dozunda olması,oyunculukların güzel olması filmi fazlasıyla izlenir kılıyor,uzun süreli olmasına rağmen sıkmadan kendini izlettiriyor,izlemeyenlere tavsiye..

0
+9
BayanKarga (Figuran) | 24 Temmuz 2012, 08:07

Herkes için aynı değeri taşımak zorunda değil; ama bende çok çok büyük bir yeri var bu filmin. Angelina Jolie'nin beni gerçekten etkileyen birkaç filminden biri oldu. Samimi şekilde gözlere buğu getirtebiliyor. Sessiz sakin bir yükseliş, umut, başkaldırı, en önemlisi annelik güdüsü dolu. Ve benim için önemli bir replik: "Oğluma: 'Asla kavga başlatma; ama her zaman bitir' derdim. Bu kavgayı ben başlatmadım; ama ben bitireceğim"

0
+9
Tüm yorumlar (980)
gordeslideniro (Profesyonel) | 17 Nisan 2014, 20:22

Yönetmenliği ile oyunculuğundan çok farklı olan yüzünü bizlere göstermeye devam eden koca çınar Eastwood o kendine has dram içeren duygusal dokunuşuyla ve etkileyici üslubuyla güzeş işler yapmaya devam ediyor.
Gerçek bir olaya dayanan film; çocuğu kaybolan bekar bir kadını filmin merkezine koyarken, bizi 1920'lerin Los Angeles'ına götürüyor. Sistemin yozlaşmışlığını, çürümüşlüğünü -özellikle polis teşkilatı- gözler önüne seriyor. Kadınların özgürlüklerinin çok kısıtlı olduğu ve söz hakkı tanınmadığı bu dünyada, tek isteği çocuğunu bulmak olan Christina Collins'in çoğu zaman yürek burkan mücadelesini izliyoruz. Filmin tek handikapı gezindiği dalların çok olması ve tam olarak konuya odaklanamaması. Ama her şeye rağmen etkilemeyi başarıyor…

Cevap Yaz
0
1
AyseDemiir (Amatör) | 12 Nisan 2014, 04:22

Tek bir sahnesinde sıkılmadıım çok iyiydiii

Cevap Yaz
0
0
Beko39 (Amatör) | 09 Nisan 2014, 04:01

bu fılmı de önerdıgım arkadaslarımdan buyuk cogunlugu ızlememıs oluyor.Biraz uzun ama filmden sonra gerçek yasanmıs hıkayeyle ılgılı yaptıgım arastırma kanımı dondurmustu.İzleyin derim.

Cevap Yaz
0
1
Floral (Dublör) | 08 Nisan 2014, 22:45

dogville den sonra izlediğim ikinci sinir bozucu film diyebilirim ağlamamak elde değil Jolie'nin tartışmasız en iyi filmi bu hikayenin yaşanmış olmasına inanamıyorum insanlar bu kadar adi olmamalı 28 den 2014 e hiçbir şey değişmemiş gerçi.. dayanabilirseniz mutlaka izleyin filmin sonunda insanın hayatı boyunca sahip olabileceği en güzel duygu var "umut" var :)

Cevap Yaz
0
2
grbzmustafa (Profesyonel) | 15 Mart 2014, 00:55

Her ne kadar durağan bir havası varmış gibi görünse de gerek dönemin şartlarını olağanüstü yansıtması gerekse de oyunculuklarıyla izlenmeyi sonuna kadar hakeden bir film. Clint Eastwood'un kendi tarzını yansıttığı bu filmi izlememek belki çok büyük bir kayıp olmaz ama izlemeniz size çok şey kazandırır.

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz