Goya'nın Hayaletleri

Goya's Ghosts

Goya'nın Hayaletleri (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
312 oy

14 Eylül 2007

2007 - ABDİspanya

BiyografiDramSavaş

113 Dak.PT113M

Milos Forman Jean-Claude Carrière

357 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

1792 İspanya... Katolik Kilisesi’nin en güçlü olduğu dönem...
Goya (Stellan Skarsgrad), ülkenin en ünlü ressamıdır. Goya’nın genç ve güzel ilham perisi Ines’in (Natalie Portman) Engizisyon Mahkemesi’nin arkasındaki güçlü bir rahip tarafından, toplumsal değerlere aykırı davranış ile suçlanması büyük bir skandal yaratır.
Güzel model Ines haksız yere Engizisyon mahkemesi tarafından mahkum edilip işkence görünce, Goya’nın eski dostu rahip Lorenzo (Javier Bardem) ile olan dostluğu sınanır. Goya, Lorenzo’ya Ines’in hayatının bağışlanması için yalvarır. Fakat Lorenzo gücün peşindedir ve Engizisyon’un arkasındaki asıl güçlerin başıdır. Ines hapse atılır, işkence görür ve ölüme terk edilir.
20 yıla yakın bir süre geçer. Goya, yaratıcılığının doruğuna ulaşmıştır ama artık sağırdır ve akıl sağlığı yerinde değildir.
Goya, Ines ve Lorenzo tekrar bir araya gelir ve yıllarca saklanan sırlar ortaya çıkar.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
volkanaydinla (Dublör) | 07 Ocak 2013, 20:49

bir kere film goyanın hayatıyla alakalı falan değil . film goyanın yaşadığı çağda bir kızın başına gelen engizisyon felaketini ve o dönemin ilişkilerini anlatıyor. yalnız bu engisizyonu icat edenlerin en ufak bir payı olanların ALLAH belasını versin diyecem zatende veriyordur. benim gibi eski fransa eski ispanya sokaklarına ve giysilerine meraklıysanız mutlaka seyredin bence bir dönem filmi ve gayet başarılı

0
+6
Tüm yorumlar (156)
ApoSolcan (Figuran) | 28 Mart 2014, 20:14

çok ağır ilerlemesine rağmen gene de güzel bir film

Cevap Yaz
0
1
Dapoet (Artist) | 29 Ocak 2014, 21:41

Öyle herkesin seveceği tarzda bir film değil. Natalie ve Javier için izlemiştim fena değildi..

Cevap Yaz
0
0
katildoganlar (Artist) | 28 Aralık 2013, 22:56

Neden böyle bir yeteneği bu çocuksu yaratığa verdin de bana vermedin; madem yeteneği vermiyorsun neden içime bu tutkuyu yerleştirdin?' serzenişi sanırım bir adamın nasıl tükeneceğinin özetidir...zaten tutkular tatmin edilseler bile insanı herzaman tüketir,bitirir...mozart ı hasta eden requiem in yazıldığı sahnede nasıl bir oyunculuk vardır ki izlediğmde bende hasta oluyordum nerdeyse...kini de nefreti de hırsı da aşkı da her türlü duyguyu da içinde barındırabilen bir şaheser,eksiksiz diye nitelendirebileceğim bir film...tek kusuru öyle alıştırıyorki film boyunca izledikten sonra her kahkahanız mozartın ki gibi oluyor...

Cevap Yaz
0
0
elvan_dagguden (Amatör) | 21 Aralık 2013, 15:16

Milos Forman yine harikalar yaratmış...seviyorum bu adamı!!! Enfesti 10/11

Cevap Yaz
0
0
mediha94 (Artist) | 17 Aralık 2013, 21:01

Natalie Portman'ı hayranlıkla izlediğim bir diğer film. Nasıl oluyor da böyle güzel filmlerde oynamış hayret ediyorum. Şansına,güzelliğine ve oyunculuğuna gerçekten hayret ediyorum. Filmin son sahnesindeki bakışlarını hiç unutmayacağım. Film içerdiği sanatsal değerinden başka o dönemdeki Engizisyon mahkemeleri,Fransız İhtilali gibi bir çok dönemsel olaylar hakkında da bilgi veriyor. Goyanın Hayaletleri ismi filme ne kadar uymuş orası tartışılır. Haliyle film boyunca Goya'dan fazla şey bekledim ve onun filmini izleyeceğimi zannettim. Film genel olarak çok güzeldi.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz