Bitirim İkili

Rush Hour

Bütün Fragmanlar ►
Bitirim İkili (1998) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0
/ 10
1624 oy

18 Eylül 1998

1998 - ABD

AksiyonGerilimKomedi

98 Dak.PT98M

Jim Kouf Ross LaManna

1986 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dedektif ve Müfettiş Lee, Hong Kong polisine bağlı uzak doğu dövüşleri konusunda rakip tanımayan son derece başarılı bir polis memurudur. Hayatta en çok değer verdiği varlık ABD'ye Çin Konsolosu olarak atanan çok saygı duyduğu bir bürokratın 11 yaşındaki kızı Soo Yung'dur. Soo Yung içinde Lee, en iyi dostu ve koruyucu meleğidir. Fakat, Çin Konsolosu, ABD'ye gidip yeni görevine başladıktan kısa bir süre sonra, Soo Yung kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılır. Bunun üzerine Lee, Amerika'ya gönderilerek Soo Yung'u bu kişilerin elinden kurtarmakla görevlendirilir. Lee, Amerika'da hiç ummadığı bir durum ile karşılaşır. FBI, LAPD dedektiflerinden biri olan James Carter'ı da bu iş için görevlendirmiştir. Carter, sorumsuzluğu, vurdumduymazlığı ile çalıştığı kişiler için bir kabustur. Fakat FBI'ın amacı bir yabancı olan Carter'ı kendi işlerine karıştırmamaktır. Bu operasyonda Carter, aslında esas görevinin Lee'ye göz kulak olup, onu olaylardan uzaklaştırma olduğunu öğrenince çok bozulur fakat üstlerine karşı çıkamaz. Fakat, Lee, Carter'a rağmen olayın peşini bırakmaz. Kısa bir süre sonra Carter'da bu olayın adam kaçırmadan daha derin bir olay olduğunu öğrenir. Birbirinden uzak iki ülkenin, birbirinden farklı karakter yapılarına sahip iki dedektifi, küçük bir çocuğu kurtarmak için kolları sıvar. Kendi kafalarına göre hareket ettiklerinden, FBI ile de bozuşurlar. Ama küçük kızı kurtarmaya kararlı iki dedektif, bunun için her şeyi yapmaya hazırdır.
 

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Popüler Yorumlar
harunulker (Profesyonel) | 04 Mart 2012, 19:47

Jackie Chan le bol aksiyonlu ve Chris Tucker la bol kahkaha yaşacağınız harika bir filim

1
+5
Tüm yorumlar (370)
Atehaa (Profesyonel) | 13 Nisan 2014, 20:09

90lı yılların sonundaki aksiyon filmleri, Jackie Chan filmlerin bunları bir tadı var, farklılar, güzeller, oldukça eğlenceliler.

Cevap Yaz
0
0
esracelik_CZCK (Figuran) | 10 Nisan 2014, 18:46

Hem komedi hem aksiyon hem de iki süper oyuncu daha ne olsun!.. Ne kadar izlenirse izlensin keyif vermeye devam eden filmlerden ... Chris Tucker'ın "War" müziğinde oynadığı sahne favorim ;)...

Cevap Yaz
0
3
nagehanbyr (Dublör) | 09 Nisan 2014, 22:17

Eğlenceli,akıcı, güzel bir aksiyon komedi.Ailenizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz.

Cevap Yaz
0
0
GlamManiac (Figuran) | 02 Nisan 2014, 00:11

Komedi ve aksiyonda seyirciye büyük keyif ve tat veren bir yapım...Chris Tucker'ın hareketleri ve mimikleri beni bitiriyor...Özellikle filmin başındaki michael jackson dansı beni çok güldürür...Jackie Chan'i konuşmaya gerek yok zaten..her zamanki gibi sempatik ve dövüş konusunda usta...Ne kadar izlenirse izlensin sıkmadan her defasında seyrettiren ve keyif veren bir film...4.filmin çıkmasını gönülden istiyorum...saygılar..

Cevap Yaz
0
0
arthuro_rca (Amatör) | 22 Mart 2014, 16:34

Keşke 4 ü çıksa :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz