Göl Evi

The Lake House

Bütün Fragmanlar ►
Göl Evi (2006) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9
/ 10
2197 oy

04 Ağustos 2006

DramFantastikRomantik

99 Dak.PT99M

David Auburn

2990 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Hayatında bir değişiklik yapma vaktinin geldiğini hisseden Dr. Kate Forster (SANDRA BULLOCK) stajını tamamladığı yerel İllinois hastanesinden ayrılarak hasta trafiğinin yoğun olduğu Chicago'da bir hastanede çalışmayı kabul eder. Geride bırakmaktan üzüntü duyduğu tek şey kiralamış olduğu güzel evdir. Kate şehre doğru yola çıkmadan önce evin bir sonraki sakini için posta kutusuna bir not bırakır. Bu notta kendisine gelen mektuplar için yeni adresini bırakır ve kapının üzerindeki gizemli pati izlerinin kendisi taşınırken de orada olduğunu açıklar. Evin yeni kiracısı Alex eve geldiğinde ise hiçbir yerde pati izinden eser yoktur. Kate ve Alex göl evinin posta kutusu aracılığıyla yazışmayı sürdürürken, inanılmaz ve imkansız bir şekilde iki ayrı yılda yaşadıklarını görürler.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
ayd1 (Star) | 02 Aralık 2012, 19:25

Farklı bir kurgusu olmasına rağmen farkını hissettirmeyen,tat alamadığım bir film oldu.10/6

0
+9
ChristopherJohnsonMcCandless (Figuran) | 16 Mart 2012, 11:15

Basit romantik filmlerin aksine sıradışı bir senaryosu var. Çok ilginç hatta. İlk izlediğimde çok etkilenmiştim. Zaten Keanu ve Sandra varken izlememek olmaz.

0
+7
Tüm yorumlar (1084)
nnailee (Dublör) | 26 Mart 2014, 17:42

çok farklı bir senaryo havası verilmiş. zaman kavramını yok etmeye ve beyin fırtınası yapmaya çalışmışlar ama kesinlikle olmamış film. çok bariz mantık hataları var ve herşey çok havada kalıyor. çok saçma olmuş bence. geçmişte yapılan birşeyin geleceği etkileyebileceğini atlayarak nasıl böyle bir senaryo yazmış senarist hiç anlam veremedim doğrusu..

Cevap Yaz
0
1
sehrinazizi (Profesyonel) | 03 Mart 2014, 20:16

her ne kadar yavaş aksa da güzel bir romantik filmdi.
oyuncular iyiydi.
müzikler iyiydi.

Cevap Yaz
0
0
ucansupurge (Dublör) | 03 Mart 2014, 19:58

izlediğim günden itibaren hala beni etkilyen, gerçek aşkı beklemek, bekleyebilmek bir şeyleri ,zamanı, feda edebilmeyi gösteren, kurgusu karmaşık gelen ama anladığın an aklından çıkmayacak bir film olacak. sen böye aşka yelken açtın mı hiç?

Cevap Yaz
0
2
Machidiel (Amatör) | 01 Mart 2014, 17:30

Bilmiyorum sorun benim romantik filmleri önyargıyla yaklaşmamdan mı kaynaklanıyor ama. Nedense pek keyif alamadığım bir filmdi. Sanırım mantığıma yatmayan konular olduğunda, senaryo ne kadar farklı olursa olsun yapımı samimi bulamıyorum. Romantik filmler de beni etkileyemiyor gibi geliyor. Tabiki oyuncuların oyunculuklarına sözüm yok, fakat dediğim gibi ben mantığımla paralellik kuran, dram ve psikoloji türlerindeki yapımları beğenebiliyorum. Bu yüzden izleyicilerin büyük bir beklenti içine girmeden izlemelerini tavsiye ederim eğer benim gibi düşünüyorlarsa tabiki.

Cevap Yaz
-2
+2
0Senema (Dublör) | 20 Şubat 2014, 21:47

Oldukça keyifli kendini izlettiren bir film, sürek olarak da çok iyi ayarlanmış ne çok uzun ne de çok kısa. Keanu Reeves ve Sandra Bullock gibi usta oyuncuların olması filmi bir seviye daha yükseltmiş. Sıradan filmlerden sıkılıp biraz daha farklı bir senaryo ve kurgu izlemek isteyenler için ideal bir film, tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz