Elm Sokağında Kabus 3 : Rüya Savaşçıları

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

Bütün Fragmanlar ►
Elm Sokağında Kabus 3 : Rüya Savaşçıları (1987) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
490 oy

27 Şubat 1987

1987 - ABD

GerilimKorku

96 Dak.PT96M

Frank Darabont Wes Craven Chuck Russell Bruce Wagner

539 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Yüzlerce pisikopatın ilham kaynağı acımasız Freddy Krueger, filmin orijinal yaratıcısı Wes Craven’ın (Scream 1, 2 ve 3) senaryosu ile yeni kurbanlar için geri dönüyor! Freddy, Elm Sokağı’nın sakinlerini korkunç yöntemlerle rüyalarında avlamaktadır. Tek umutları, rüya tarayıcısı ve Freddy’den sağ kalarak kurtulmayı başarmış Nancy Thompson’dır .O, bu savaşta Freddy’e kendi yöntemleriyle karşılık verebilecek tek kişidir.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Filmi Ekleyen nailtaylan
Tüm yorumlar (150)
zahidemirkan (Amatör) | 04 Mart 2014, 12:56

Nancyi görmek çok güzeldi :D Ama filmden hala 1.sinin verdiği tadı alamadım .

Cevap Yaz
0
0
sahingz (Profesyonel) | 22 Şubat 2014, 01:30

geliyo

Cevap Yaz
0
0
Spaulding (Dublör) | 21 Şubat 2014, 18:22

Bir önceki felaket filmden sonra seriye ilaç gibi gelen herşeyiyle seriyi taşıyan ve ileriye götüren film. Sonunu çıkartırsak serinin en iyi filmi. Gerek freddy'nin karşısındaki ekibin "güçleri" olması, gerekse Nancy'nin senaryoya gayet başarılı bir yedirmeyle geri dönüşü falan şahanedir. Bunun yanısıra freddy'nin karşısındaki gençlerimiz diğer filmlere göre zayıf değil aksine ironik biçimde psikolojik olarka gayet sağlam ve mücadeleci bir ekiptir. Bence bu filmi özel yapan da bu psikolojik üstünlük durumudur. Bu filmde psikolojik üstünlük tam olarak freddy'de değildir. Çocuklar dişlidir ve korkusuzdur. Yalnız filmin sonu ve freddy'nin kutsal suyla ölüşü bana kalırsa tamamen konseptin dışındadır. Annesinin rahibe olması gibi detaylar ile bu saçmalık kurtarılmaya çalışılsa da olmamıştır. Zaten dördüncü filmde freddy'nin canlanışı bu yüzden son derece altı boş kalmıştır. Kutsal su mevzusuna dalınmadan daha iyi bir son bulunsa serinin itibarını tepe yaptıran bir film olabilirdi. Yine de seride en iyilerden biridir.

Cevap Yaz
0
1
hasiim (Artist) | 04 Şubat 2014, 20:57

Serinin en kötü filmlerinden birisiydi bence 3.0

Cevap Yaz
0
0
StannisBaratheon (Dublör) | 31 Ocak 2014, 23:27

Bundan önce birinci filme yorum yaptığımda serinin en iyi filminin bu olduğundan bahsetmiştim en iyi ikinci film budur kesinlikle serinin asıl ikinci filminin pek bir ilgisi yok seriyle , bundan dolayı serinin ikinci filmi bence budur. Bu film de oldukça güzeldi , izlerken sıkmıyor , sürükleyici. Ölüm sahneleri iyi düşünülmüş. Freddy yine döktürmüş. Puanım 8.1.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz