Korkunç Koleksiyoncu

The Collector

Korkunç Koleksiyoncu (1965) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9
/ 10
13 oy

DramGerilimKorku

119 Dak.PT119M

Stanley Mann John Kohn

9 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Çevresi tarafından ezilen, asosyal bir banka çalışanıyken, eline geçen yüklü bir para ile şehir dışında büyük bir ev satın alıp tüm zamanını kelebek koleksiyonuna ayıran Freddie Clegg, sanat öğrencisi Miranda Grey'i kaçırır ve evinin bodrumuna kapatır. Amacı kızın kendisine bağlanmasını sağlamaktır. İkisi arasındaki tuhaf ilişki, sevgi-nefret çizgisinde ilerleyerek filme çarpıcı bir final hazırlar.

Filmi Ekleyen ALPEREN-TUNGA
Tüm yorumlar (3)
Mastema (Dublör) | 27 Kasım 2013, 19:23

Koleksiyoncu konu itibariyle ilginç olmasına rağmen senaryo bakımından zayıf kalmış, gerilim yaratması gereken bazı sahneler o kadar donuk ki artık ne olacaksa olsun demeye getiriyor insanı. Döneminin fazlasıyla iyi gerilim filmleri arasında parlayamaması bu yüzden sanırım. Yine de izlenebilir.

Cevap Yaz
0
0
gogola (Artist) | 25 Ocak 2012, 00:29

Film kaliteli ve güzel. Özellikle dikkatinizi mekanlara çekmek isterim. Çok özenli ve özellikli. Oyunculuk olarak Terence'yi başarılı buldum. Filmin yüksek olmasada kendine özgü bir albenisi var. Filmin negatif yanı ise konunun sıkışık olması ve geniş bir alana yayılamaması, daha yan konularla seneryo genişletilebilirmiş. Bu biraz size hep aynı şeyi izliyormuşsunuz gibi hissettiriyor.

Cevap Yaz
0
0
hottana (Dublör) | 04 Ocak 2010, 13:52

kitabı çok güzeldi... filmi olduğunu biraz önce öğrendim... meraklardayım...

Cevap Yaz
0
0
OliviaDunham (Artist) | 13 Mayıs 2010, 19:19

çarpıcı final ne bana söyler misin madem kitabını okudun ama mesaj atarsan sevinirim.

0
0
Görüşleriniz